| skillet3340 a întrebat:

Buna TpU, dupa parerea voastra cine credeti ca ar trebui sa cumpere prezervativele intr-o relatie fata sau baiatul?laughing

Răspuns Câştigător
| drhotzu a răspuns:

Nu vad ce e atat de ras... pai daca fata nu are nevoie de prezervativ atunci cine are? cine ramane gravida? deci amandoi au nevoie de prezervativ!

22 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Oricare, dar mai degraba el. Cel putin la inceputul relatiei ar trebui sa ia el.

| Madu2027 a răspuns:

Baiatullaughing)

| iubesc a răspuns:

Logic..cine le foloseste!

| neutrino a răspuns:

Baiatul, iar fata trebuie mereu sa fie capabila sa refuze un act sexual neprotejat. Daca nu, atunci este bine sa aiba si ea prezervativele ei.

| Azµre a răspuns:

Una dintre cele mai stupide întrebări.
în mod normal ambii ar trebui să se gândească la asta și ambii ar trebui să facă un efort de a strânge bani sau a pune bani pentru a cumpăra.

| Oana92 a răspuns:

E responsabilitatea ambilor parteneri, deci amandoi trebuie sa cumpere. Fac stoc, pun amandoi bani, cumpara prin rotatie, etc, dar amandoi sunt responsabili ca ele sa existe la loc sigur cand spiritele se incingbig grin

| drhotzu a răspuns:

De avut nevoie au nevoie amandoi, deci nu prea aveti dreptate, pana la o varsta il cumpara exclusiv barbatii... pentru ca fetele se feresc de lume cu faptul ca au inceput viata sexuala de frica sa nu fie "stigmatizate".
dar de la o varsta cand toata lumea stie, toata lumea e sigura ca faci sex nu mai este o problema cine cumpara prezervativul, poate sa il cumpere baiatul, fata, sau impreuna, CE IMPORTANTA ARE ATAT TIMP CAT FACI SEX PROTEJAT?

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Sponsorii.

Răspuns utilizator avertizat
| BlitzLikeXd a răspuns:

Baiatul poate ca fata are nevoie de prezervatie

| AllePuffu a răspuns:

Baiatul, ca doar nu il pun eulaughingrolling on the floor

| skillet3340 explică (pentru AllePuffu):

De ce nu?laughing

| AllePuffu a răspuns (pentru skillet3340):

L-as pune daca as avea pe celaughing

| SoreSori a răspuns:

De obicei baiatul, dar mai bine ar fi sa ia amandoi.

| Prometeu99 a răspuns:

Cam amandoi sunt oarecum responsabili, deci nu prea conteaza cine-l cumpara atata timp cat este acolo atunci cand este nevoie.

| sebypetrescu921 a răspuns:

Normal ca baiatul...Are nevoie fata de prezervativ? laughinglaughing

| Azµre a răspuns (pentru sebypetrescu921):

Greșit. și femeile ar trebui să poarte prezervative după ele nu numai bărbații.

| Azµre a răspuns (pentru drhotzu):

Ce pretenții ai de la un copil de 14-15 ani?

| drhotzu a răspuns (pentru sebypetrescu921):

Nu vad ce e atat de ras... pai daca fata nu are nevoie de prezervativ atunci cine are? cine ramane gravida? deci amandoi au nevoie de prezervativ!

| skillet3340 explică:

Interesante raspunsurilaughing

| Rosalinda19 a răspuns:

Ciao
Tu ce parere ai? Daca o fata foloseste anticonceptionale, cine trebuie sa le cumpere? Fata sau baiatul? ...Fiecare isi cumpara ce are nevoie pentru el!

| drhotzu a răspuns (pentru Rosalinda19):

Ok... dar uite prietena mea nu foloseste anticonceptionale pentru ca nu este impotriva lor. si sincer de cele mai multe ori ea cumpara prezervative asta inseamna ca ce? CE CONTEAZA CINE LE CUMPARA? important este sa fie folosite! si dupa parerea mea fetele ar trebui sa aiba prezervative pentru ca ele au mai mult de suferit daca nu se protejeaza, hai sa nu zicem de BTS dar sigur vor sa evite o sarcina. nu?

| Cosmiinutzuuuu a răspuns:

Baiatul...El are nevoie nu fatalaughing)