| Lile@... a întrebat:

Într-o relatie conteaza virsta, daca se iubesc enorm?

Răspuns Câştigător
| puiuc a răspuns:

Dupa mine nu conteaza atata timp cat este iubire nu conteaza varsta "si in legatura ce zice tooxicbrunette zic ca daca ea decide poate alege si nu cred ca parinti ei sau al lui nu o sa vorbesc cu ei si nu o sa ii sprijine pana la urma e vb de armonie, iubire si respect in familie daca e pana la urma vorbesc de casatorie.

15 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu conteaza, dar cred ca diferenta nu trebuie sa depaseasca 10 ani ca deh...

| Malvina24 a răspuns:

Uneori conteaza, dar daca spui ca e la mijloc iubirea, e ok! vezi tu, atunci cand ''iubitul'' iti poate fi tata sau buni sau strabunic e naspa! nu e normal! si mai e ceva! Cum poti fi atrasa de un om care ti-ar putea fi bunic? off -daca iti place nu vad ce ti-ar sta impotriva! parerile omenilor nu trebuie sa-ti pese, doar fericirea ta e pe primul loc!

| nobody_9468 a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu conteaza!
Dar am o vecina, ea avea 19 ani cand a cunoscut o persoana 38... a incantat'o ca pleca cu el la mare, avea bani, o rasfata, ea neavand nicioadata posibilitatile astea. El e un om bun, adica i'a demonstrat ca o iubeste si cred ca si ea il iubeste la fel de mult, acum ca au trecut 5 ani de cand sunt impreuna. Dar tat mi-a zis asa"Uita'te la ei, vezi ca ea nu s-a bucurat de anii care ii are, el o imbatraneste, daca ea vrea copil, el face tot posibilul sa n'o lasa insarcinata(asa si este), dar pur si simplu prin tot ce face ea nu'si arata varsta care o are, 19 ani diferenta o imbatranesc! Banii au adus'o aici, pacat de ea, ca era o fata atat de finutza si putea mult mai mult!". Aceste vorbe crede'ma, m'au convins ca varsta nu conteaza, dar influenteaza stilul de viatahappy.

Bafta.

| Stefania a răspuns:

Atat timp cat cei doi se iubesc nu conteaza apsolut nimic. Daca ai mai auzit de "Dragostea nu are varste" atuncia sa crezi, sa stii ca multe persoane sun care au diferenta de 10 maxim 18 ani diferenta si se inteleg la minune.Asa ca nu trebuie sa iti faci griji in privinta asta:-D.Baftakiss

| carmin a răspuns:

In zilele noastre, nu mai conteaza diferenta de varsta! Ceea ce conteaza cu adevarat, este:ca ei sa se inteleaga, sa se iubeasca, sa se respecte reciproc, sa fie fericiti, sa comunice, sa aiba incredere reciproca, sa nu se ia dupa gura lumi, etc.

| soricica a răspuns:

Atata timp cat cei doi se iubesc si au o relatie puternica, nu conteaza absolut nimic. E adevarat ca in majoritatea cazurilor in care e diferenta prea mare intre parteneri, parintii nu sunt de acord.
Uite de exemplu eu am 17 ani[fara 3 lunibig grin] si am un prieten de 24 de ani. Suntem impreuna de 1 an si 7 luni si ne iubim enorm. Au fost momente in care cei din jur incercau sa ne desparta. Ba imi spuneau mie ca nu e bine, ca e prea mare, ca are alte ganduri fata de mine. Ba ii spuneau lui ca se risca cu mine si sa ma lase in pace ca o sa ii para rau. Dar nu am ascultat de nimeni, si acum avem o relatie cat de cat stabila si ne iubim enorm.
Deci nu conteaza varstatongue
Bye:*

| RaluE a răspuns:

Deloc.

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Depinde hai 5-6-7-8-9- ani diferenta da, dar deja dupa 10 ani e km exagerat,

| tweety_8071 a răspuns:

Conteaza! in primul rand pentru ca mentalitatea e diferita de la un an la altul, daca e o diferenta prea mare de varsta se simte in cuplu, vor fi mari certuri de la pareri diferite cu privire la viata, modul de trai, etc.si mici sanse ca relatia sa reziste, acum exceptand cazurile materialiste cand stai cu cealalta persoana pentru starea ei materiala.

| nastita a răspuns:

Sigur ca nu conteaza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferent cit ne-ar place sa nu conteze dar eu n-as putea s-o fac cu una care e de virsta lui maica-mea si nici ca femeie nu cred ca ar vrea cineva sa ne uitam unul la altul in dormitor asteptind cofe de mosi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh, intrebarea ridica multe semne de intrebare.
O relatie trebuie privita sub mai multe aspecte.
Cel mai important e ca cei doi parteneri sa se iubeasca si sa fie constienti de asta.
Un alt aspect care trebuie avut in vedere e ca parintii sa nu fie impotriva acestei relatii.
Intr-o relatie intervine si distanta dintre cele doua persoane.
Varsta are si ea o insemnatate destul de mare.
Posibilitatile materiale de a sustine relatia, asta cand dorim ceva mai mult decat sa fim simpli iubiti(logodna, casatorie)
Intr-o relatie de cuplu pot fi prezente cateva dintre aceste aspecte sau chiar toate.
Probabil fiecare dintre noi regasesc cel putin cate un aspect din cele mentionate de mine.
Acum revenind la intrebare.
Cand cei doi realizeaza ca se iubesc, pentru ei nu cred ca mai e atat de importanta varsta, ci pentru cei din jurul lor, prieteni, parinti, rude.
De obicei parintii sunt cei care ne dau sfaturi si incearca sa ne canalizeze in viata, si ei sunt primii care se pot impotrivi intr-o astfel de relatie.
Atata timp cat exista comunicare, intelegere si respect intre parinti si copii eu cred ca varsta conteaza mai putin intr-o relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are bani mai virstnicul sau maivirstnica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o intrebare foarte buna... dar raspunsul meu este atit timp cit iubesti virsta nu conteaza

| tooxicbrunette a răspuns:

Atata timp cat se iubesc, este foarte bine, dar vezi tu, uneori sunt si parintii la mijloc si nu cred ca ar fi de acord ca intre cei doi sa fie o distanta maree, acum depinde, daca parintii nu ar stii. este bine.numai ca cei doi sa nu asculte gura lumii!winking