| catthshshshs a întrebat:

Intr-o relatie de iubire cat conteaza relatia intima si cat restul? Parerea voastra happy

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Restul:compatibilitate, respect, un pic de umor sau mai mult si sentimentul ala de atasare numit uneori iubire conteaza in jur de 70%
Restul de 30% este proba practica a acestor sentimentesmug

| Vizitiul a răspuns:

Aici nu poate fi vorba de procente. Nu ar trebui sa impartim relatia in doua, adica, una intima si restul relatiei. Trebuie sa fie doar relatie, iar relatie sa fie sinonima cu iubire.

mariana
| mariana a răspuns:

Intr-o relatie conteaza sentimentele care-i anima pe cei doi parteneri. Fara dragoste, incredere, comunicare, prietenie, sexul ramane ca o activitate "pur mecanica", care nu-ti da senzatia de plenitudine sufleteasca.
Eu nu as imparti in procente dragostea ca, sentiment ce-ti umple sufletul de viata, bucurie si care te face sa fii absolut singur fara persoana iubita si dragostea fizica, ce este incununarea increderii pe care o acorzi partenerului tau de a fi cu el intr-o legatura fizica atat de intima.
Daca relatia se bazeaza doar pe sex, atunci nu sunt sanse ca aceasta relatie sa dureze pentru ca, mereu vor fi oameni mai frumosi si atractivi decat cel cu care esi tu in momentul dat si daca nu te atrage altceva la partener/a decat sexul atunci, schimbul de parteneri apare ca un "antrenament" cu o alta persoana si doar atat.
Sexul este doar incununarea unei adevarate iubiri, atunci cand simti ca, fara cel/cea ales/a, viata ta nu ar avea nici un rost.
Sa fii iubita si sa primesti in sufletul si in viata ta, doar dragostea adevarata.

| Rukhsandra a răspuns:

Intr-o relatie conteaza iubirea, intelegerea si comunicarea... sexu' e doar un bonuswinking

| princess_1786 a răspuns:

Intr-o rel serioasa cont mult ralatiile intime restul depinde de tine pupici

| CHILIPIR a răspuns:

45%

| anonim_4545 a răspuns:

Intr-o relatie de iubre conteaza cel mai mult sa fie impartasit sentmentul de iubire, sa fie respect, intelegere, armonie, sa va simtit ca cei mai buni prieteni, sa puteti vorbi deschis despre orice, sa radeti si sa va simtiti bine impreuna.Sexul vine ca o completare. Dupa parerea mea nu are asa mare importanta dar acum depinde de la persoana la perosana si de la cuplu la cuplu.

| velo a răspuns:

Conteaza foarte mult respectu reciproc increderea si relatia intima bineinteles fara toate astea nu e o relatie bazata pe iubire