| Flory_8560 a întrebat:

Intr-o relatie serioasa, cand fata are ceva probleme si trebuie sa mearga la ginecolog, cine suporta cheltuielile, fata, baiatul sau jumi juma? Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Georgiana2905 a răspuns:

Depinde de ce relatie ai cu acel baiat. Daca iti este iubit -ori plateste el ca doar vb aia e un gentleman, ori jumate tu jumate el. daca nu e nimic intre voi, ma indoiesc ca dupa o partida de sex, sa iti plateasca tipu respectiv

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o chestie pe care cuplurile o discuta inainte de inceperea vietii sexuale. Orice femeie se duce la ginecolog, fie ca are fie ca nu are probleme, de la inceperea vietii sexuale, in mod regulat. Asta e un lucru stiut si, alaturi de alte discutii pe care orice cuplu le poarta inainte de a ajunge in pat, este si aceasta: cine isi asuma plata consulturilor ginecologice, tratamentelor. Eu intotdeauna mi-am asumat eu aceste cheltuieli, dar cred ca, de comun acord, ele se pot imparti.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Păi ce, eu dacă merg la urolog îmi plăteşte ea?
Hai să fim serioşi, important e ca problema să se rezove, nu cine plăteşte.
Depinde de cuplu. În principiu ea, pentru că-i controlul ei, însă dacă locuiesc la comun sau alte din astea, se iau bani de la comun.
Importantă e problema de fond nu orgoliile cu cine plăteşte.
Oricum într-o relaţie cu adevărat serioasă nu stă niciunul dintre cei doi să-şi pună problema cine plăteşte ci cum să se rezolve efectiv problema de fond.
Salut!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Fata, ca ea isi face analize, nu baiatul!

Alea le faci chiar daca ai o relatie sau nu, la 6 luni...toata viata!

Daca stati impreuna, da, luati bani de la comun!

| Derye a răspuns:

La fel cum e cu luatu' painii: plateste cel care are banii la indemana.

Sa nu cumva, sa ii ceri baiatului sa-ti plateasca el, te oferi tu, si daca se ofera si el, atunci te retragi. E controlul tau, pe el nu il avantajeaza cu nimic fizic, deci tu ar trebui sa platesti. Daca se ofera el...asta e altceva.

| Азбука a răspuns:

Va plati acela care are bani laughing

| Азбука a răspuns:

"dinulya a răspuns:
Ginecologul mi-a zis ca baiatul trebuie sa suporte cheltuielile... dar daca el nu are... suporti tu! "

- Seriooos? laughing

| anonimaa a răspuns:

Cred ca este in interesul amandorora ca problemele fetei sa se rezolve laughing.
parerea mea e ca baiatu' ar trebui sa plateasca sau care se simte, desi baiatu' ar avea mai mult de castigat. big grin

| Damian a răspuns:

Depinde de situatia materiala a cuplului, nu de ambiti, orgoli si altele

| marsy a răspuns:

Ginecologul mi-a zis ca baiatul trebuie sa suporte cheltuielile... dar daca el nu are... suporti tu!

| Daiana_1431 a răspuns:

Mda. Cel care sta mai bine cu situatia financiara. Sau daca nu are niciunul macar puneti amandoi.

| mon@29 a răspuns:

Cel mai important e ca sa se rezolve problema si dupa vedety voi cum platiti.sanatatea inainte de toate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e o regula.
daca e o relatie serioasa nu se zgarceste niciunu la banitongue
cand am avut probleme, de obicei baiatul a suportat cheltuielile, dar au fost dati cand am platit si eu.
si nu neaparat daca am avut eu probleme
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca baiatul plateste tot

| madalina_1340 a răspuns:

Mie mi se pare corect ca fata sa suporte aceasta cheltuiala.
daca te duci cu prietenul la urolog ti s-ar parea normal sa platesti tu?
fiecare isi plateste cheltuiala.