| geogi a întrebat:

Ce parere aveti...ar putea sa mearga o relatie intreb doua persoane fata are 15 ani iar baiatul 22 eu zic ca nu o sa mearga prea mult timp voi ce spune-ti?

Răspuns Câştigător
| pisicutsa a răspuns:

Vîrsta nu e obstacol pentru dragoste adevărată... Sunt foarte multe perechi care le cunosc cînd fata e mai mare decît băiat cu unul, doi, trei şi chiar cinci ani.
Eu cred că aici sexul nu are nimic cu situaţia dată, ci doar ceea că se plac şi vor să fie împreună atît cît sunt sentimente, căci nimic nu stă în loc, totul e trecător.
Şi încă, crezi dacă utilizezi cuvîntul de "fundiţă" îţi vor scrie mulţi?
Greşeşti amarnic, acei care răspund din faptul că vor să ajute o persoană să'şi găsească răspunsul. Baftă

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Depinde de interesul fiecăruia, unui băiat la 22 de ani nu poți să-i ceri să fie "cuminte".
Pa, pa.

| TąNyą a răspuns:

Merge f bine atata timp cat sentimele sunt impartasite de ambele persoane si mai ales ca baiatul mai mare gandeste mai bine decat unul mai mic tongue. Bafta

| Dizzydizz a răspuns:

Draci.toti raspuns la fel.
ca daca se ibesc si bla bla bla
Lasati ma ca nu merge
orice s-ar int nu merge si punktwinking
stiu din experienta

| Stefania a răspuns:

De ce nu ar merge? Depinde cum se inteleg cele doua persoane.Varsta nu conteaza cand se iubesc cele doua persoane! V-a merge mult timpwinking. Parinti mei au o diferenta destul de mare 8 anihappy. Si se inteleg foarte bine.Bafta!happy

| Lorelai a răspuns:

Daca se iubesc cu adevarat, da merge, de ce nu? Daca baiatul vrea doar sex si normal ca nu va merge... In iubire varsta nu conteaza, nu asa se pune problema. Problema se pune pe seriozitatea baiatului si daca are sentimente fata de eahee hee

| soricica a răspuns:

Varsta nu conteaza, sa tii minte asta. Si iar am sa dau exemplu relatia mea.
Eu am 17 ani, iar iubitu meu are 24, suntem impreuna de 1 an si 8 luni [acum pe 14:X] si nu ne-am certat decat o singura data mai tare [timp in care nu am mai vorbit 2 zile]. Nu pot sa spun ca profita de mine sau ca are un anumit interes.
O relatie poate merge indiferent de varsta, tot ce conteaza e sa aveti incredere unul in celalalt. Ai grija totusi la inceput, ca baietii sunt foarte parsivi. Acum iti spun ca esti totul pentru ei si dupa ce te-ai culcat cu el iti spune ca de fapt nu il interesezi deloc. Nu te lasa dusa de dulcegariile lui. Nu spun ca el te-ar minti, dar nici ca iti spune adevarul in totalitate. Incearca sa fii tu insuti si sigura pe tine, pe ceea ce vrei, ca astfel isi va ghida si el comportamentul fata de tine.
Bye:*

| liveincolors a răspuns:

Nu cred ca merge. Pentru ca la varsta asta, baiatul are alte asteptari, are dorinte pe care fata de 15 ani nu le poate indeplini.

| steluta_7203 a răspuns:

Cred ca aceasta relatie va dura dar nu mult tim cel mult 2 luni atit. Un baiat la 22 ani sea inceput viata sexuala dar fata de 15 ani nu e pregatita pentru acest pas. Dar nu-i vorba doar in sex dar si in interese comune, prieteni, si multe altele. Cred ca o astfel de relatie nu are sanse/

| Eღilia62 a răspuns:

Nu, nu cred.In primul rand baiatul ar vrea sex, nu ar avea aceleasi interese. Un baiat de 22 de ani este independent d parinti, fata d o fata d 15, si incepe sa si faca o familie.Nu e compatibil.

| nury a răspuns:

Sigur ca ar putea sa mearga.prietenul meu are 23 de ani si eu 16:p suntem de 9 luni impreuna si ne intelegem minunathappybaietii mai mari cred ca sunt mai inteligenti nu stau cu o adolescenta decat daca au sentimente frumoase pentru ea.happy

| alexaalexandra a răspuns:

Daca TU crezi ca n`o sa mearga atunci dc mai stai cu el?!

| Iepurila a răspuns:

O fată la 15 ani din punctul meu de vedere crede că tot ce zboară se mănâncă. Nu merge mult o relație de acest gen.happy

| Fvn a răspuns:

Uneori diferenta de varsta poate sa intervina intr-o relatie...
acum depinde. daca cele 2 pers se iubesc intr-adevar foarte foarte mult, sigur ca relatia va merge.

| activ a răspuns:

Daca se iubesc nici nu se pune problema sa nu mearga relatia

| paa a răspuns:

Atata timp cat cei doi se iubesc nu vad de ce nu ar merge

| Barbie_9607 a răspuns:

Depinde de foarte multe lucruri, daca amandoi au aceleasi sentimente o sa dureze foarte mult timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

,, baiatu fiind mai mare va vrea sex" cele care ati scris asta sa-mi mancati ceva mie! santeti niste ----! doar la sex va sta bostanul! pentru voi nu exista sentimente? geogi, daca e baiat de treaba ar merge chiar si in situatia in care el e mai mare decat tine.

| roxa2_8257 a răspuns:

Depinde si in mare masura de personalitatea fiecaruia.prima mea relatie serioasa a fost la varsta de 15 ani. a durat un an si putin, iar baiatul avea 23 ani. eu il iubeam dar el nu! la inceput a fost frumos.pana cand mi-a zis ca vrea sa facem sex deoarece are si el o varsta.nu am vrut pentru ca eram prea mica si nepregatita, cu toate astea relatia a mai durat un an, timp in care m-a inselat de m-a rupt pana am aflat si am zis STOP! concluzi e la tine.incearca si vezi cum evolueaza lucrurile. daca te supara ceva nu ezita sa pui capat relatiei.sunt atatia baieti singurei si frumusei...batting eyelashes