| Tessy a întrebat:

Intr-o relatie trebuie sa existe orgoliu?sad

Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

O relatie care este relatie pana la capat si in care se investesc sentimente profunde-nu. De ce sa existe orgoliu? Gandeste`te ce relatie ar forma doi oameni orgoliosi... Gandeste`te ce inseamna, de fapt, o relatie. Nu inseamna sa lasi de la tine sa faci compromisuri? Daca toti oamenii ar inlocui intr-o relatie orgoliul cu compromisul, cred ca ar fi super! Orgoliul raneste sentimentele celui mai putin orgolios si la un moment dat se creeaza un fel de ierarhie in relatie. Unul cedeaza certurilor mai repede, celalalt nu... e mai ok sa nu existe orgoliu intr-o relatie, eu asa consider.

19 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ca in orice, cu masura si decenta, altfel... strica!

| fabiola a răspuns:

Da! Tine de personalitatea noastra, iar orgoliul se respecta reciproc intr-o relatie!

cami
| cami a răspuns:

Pana la urma cred ca, da. Daca n-ar fi cearta, nici impacarea n-ar mai fi atat de frumoasa, nu? happy
De fapt.intr-o relatie trebuie sa fi altruist, insa daca se intampla sa ai si putin orgoliu, nu-i bai... Cu putina tandrete se rezolva happy

| SweetCandy a răspuns:

In dragoste nu exista orgoliu...eu asa cred ca trebuie...bine nu ma refer la orgoliul care face ca un om sa fie puternic si sa treaca peste necazuri sau peste lucrurile marunte, ci la cel distructiv!

| Sara a răspuns:

Ft putin.In mod exagerat distruge inimi happy

| Mya a răspuns:

Intr-o relatie in care exista sentimente de iubire, nu! Atata timp cat il iubesti pe celalalt, fara sa te gandesti prea mult daca e bine sau nu, lasi de la tine pentru binele amandorura.De aceea exista compromisurile...

| hândel a răspuns:

Orgoliul este unul din sentimentele care n-au ce cauta intr-o relatie.

| amoremioX a răspuns:

Sincer? nu au cew cauta origolile intr-o iubire,, daca sunt renuntati la ele pentru ca daca raman origolile suferiti,, iubirea si orgoliul? niciodata!

| ViVi a răspuns:

Cred ca da
dar nici prea multthinking

| bluerose a răspuns:

In nici un caz. Unde e dragoste nu are ce cauta orgoliul.

| ing. a răspuns:

Nu.Orgoliul nu are ce cauta intr-o relatie. Ce relatie mai e si aceea?hee heebatting eyelashes

| MissD a răspuns:

Macar un pic tot trebuie, deoarece exista si cazul in care unul dintre parteneri sa se lase calcat in picioare si nici asa nu e bine. Insa prea mult orgoliu distruge relatii.

| eek a răspuns:

[ai nci nu te poti lasa calcat in picoare si luat la misto...deci da..trebuie sa existe..si imi sutin pucntul de vederetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai aia nu se mai numeste relatie, scuza-ma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde... daca el/ea e prea mandru de el/ea atunci nare rost...relatia se duce de rapa...asa e intodeauna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm uneori da! love struckTrebuie sa fii putin orgolios, dar nu prea mult ca strica!

| alice_6789 a răspuns:

Nu... altfel va ve-ti desparti repede...succes si nu fiti orgoliosi...

| alllinutza a răspuns:

Sunt de parere ca da, trebuie, ca altfel celalalt profita de tine, si iti vede slabiciunile.

| Reliana a răspuns:

Nu cred ca "trebuie"... dar exista crying M-am saturat de lupta asta, cine e mai puternic decat celalat, sa nu cedeze niciunul din noi primul...si stiu ca nu e normal, probabil inca nu exista acele sentimente suficient de puternice si de aceea.