| sceptic a întrebat:

Care orgoliu este mai avansat, al femeii sau al barbatului? (intr-o relatie)

Răspuns Câştigător
| RoXyRaLu a răspuns:

Cam al amandurora,depinde de caracter.
presupunem ca al barbatului:
intr-un caz in care forta fizica a barbatului este pusa la incercare,acesta daca stie forta sa,pierzand,orgoliul se naste in adancul sufletului si poate da replici cum ar fi:
-nu am fost atent! sau de genul -ai folosit smecherii neadmise,etc...
in cazul in care barbatului i se pun la incercare forta psihica,si stie ca aceasta nu este prea mare,si va pierde asazisul,, pariu", iar orgoliul se strecoara in adancul sufletului si poate interveni cu replici de genu:
-chiar daca esti mai destept(indemanatic sau altele) eu sunt mai puternic, ...asa ceva
presupunem ca orgoliul este mai avansat in cazul feminin
daca femeii i se pune la incercare estetica,iar ea stie ca nu se compara cu alte femei, si cineva va spune ca este mai urata, orgoliul o va face sa spuna ca aceasta este mai desteapta sau ceva de genu`
cand i se pune la incercare forta mentala(inteligenta)si stie ca nu sta bine la aceasta categorie va incerca sa isi acopere lipsurile cu estetica.

sper ca te-am ajutat.si ai putea daca esti amabila sa-mi rasplatesti cele aproape 10 minute de scriere neincetata cu o funda:X plsssssss

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiecare este orgolios în felul său dar unii sunt extrem de exagerați, nu mai cunosc limita!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandorura...si daca sunt amandoi si incapatinati iti dai seama ce iesebig grin