| anonim_4396 a întrebat:

Intr-o zi, fostul prieten(Octavian) al prietenei mele cele mai bune(alexandra), m-a intrebat daca vrea sa fiu cu el, am cerut sfatul unor prietene si au zis sa zic da sa vad cum e.
El e dragut(asa cred fetele) dar mie nu-mi place de el, mie imi place de un baiat pe nume Marc care nu ma place, pentru ca am 11 ani si el 14 x-(, el e foarte de trbeaba, dar nu pot fi cu el. Mai imi place si de un coleg de clasa, dar nu pot sa-i spun pentru ca o sa ma urasca, ca el place pe altcineva.
Pana la urma am zis "da", iar a 2a zi a zis ca se desparte de mine...nu sunt suparata, nici atunci nu eram dar ideea e ca eu nu pot fi cu niciunu din cei 2 de care imi place.
Stiu ca poate ziceti sa astept sa mai cresc dar na, uite ca poate nu mai pot sa astept, cand vad ca unule colege au iubiti si eu cu inca cateva nu avem x-(.

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Te inteleg. Stiu ca e frustrant rau. E aiurea sa vezi pe altii ca au iubiti si tu sa te uiti si sa oftezi. Incearca sa cunosti mai bine alti baieti. Fii mai optimista. Poate maine gasesti un baiat si iti zici ca nu stii ce era incapul tau cand ziceai ca Marc e super. Poate alt baiat iti va suci mintile cat de curand. La varsta ta orice scanteie se transforma in dorinta.

| Razvan a răspuns:

Nu lasa baietii sa iti strice relatiile de prietenie intre tine si prietenele tale. E mai de folos o prietena buna decat un baiat care azi te place si maine nici nu te mai salutawinking
Stiu ca la varsta ta rabdare nu e chiar o virtute insa chiar daca toate fetele au iubiti mai asteapta sa gasesti persoana potrivita pentru ca nu e bine sa ai o instabilitate emotionala de la varsta astawinking

| myrazvy a răspuns:

Eu cred ca voi astea la 11, 12, 13, 14 ani nu mai ganditi dracu deloc. Eu daca as fi avut fata de varsta ta, o omoram cu propriile maini bineinteles la figurat

| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a răspuns:

Mda. te inteleg asa ca n`o sa te iau cu chestii de genu' "mai asteapta" pentru ca acest lucru o sa ti se para imposibil.
De fapt u pentru ce`ti doresti un prieten? pentru ca asa au celelalte?
Gandeste`te bine la ce vrei cu adevarat si nu mai fi invdioasa p celelalte care au pentru ca o sa-ti faci si u cu siguroanta:*

| AsU_2581 a răspuns:

Eu zic sa te gandesti mai bine.ca daca vrei ceva cu adevarat o sa ai.asa ca pune ochii pe cel mai frumusel si bftwinkingwinkingwinking

| Cristy_6051 a răspuns:

Pai uite ce zic euwinking daca ai 11 ani... eu zic sa mai astepti putin si eu eram la fel la 12 ani ca... aaaa nu vrea nimeni sa fie cu mine! Si na acum la liceu eu vreau sa fiu cu 1 si ele sunt 20 care vor sa fie cu mine big grin mai ales ca tu esti si fata big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa-ti si tu un iubit.De carton.

Răspuns utilizator avertizat
| cocoseibar a răspuns:

Cel mai rau lucru este sa fii cu exul prietenei tale cele mai bune.

| stefiari a răspuns:

Daca cunosti un baiat care te place si are o reputatie cat de cat buna in clasa si in scolala pune-te cu el chiar daca nu il placi stai mereu cu el si asa va merge crede-ma la mine a mers foarte bine.