| Arakiss a întrebat:

Intreb barbatii. Presupunand (un scenariu horror) ca ati avea un accident si ati ramane fara penis, ati avea forta, puterea (psihic) necesara sa va continuati viata?

15 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu m-as sinucide, daca asta ma intrebi...dar nu mi-ar mai pasa de viata, nu as mai vedea nici o placere in a trai si mi-as astepta cu nerabdare sfarsitul, desigur, atunci cand va dori el sa vina.

| Hammurabi a răspuns (pentru wildthing):

Auzi, majoritatea bărbaților peste 65-70 ani (de multe ori și mai tineri), nu mai au penis (funcțional erotic).
Crezi că e vreunul care nu mai vrea să trăiască din cauza asta? laughing

| wildthing a răspuns (pentru Hammurabi):

Eu sunt altfel. happy

| Hammurabi a răspuns (pentru wildthing):

Ok. Acum te cred. Dar mai vorbim peste 40-45 de ani. laughing

| wildthing a răspuns (pentru Hammurabi):

Aoleu, chiar nu vreau sa traiesc atata! happy

| Sadxx34 a răspuns (pentru Hammurabi):

Păi stai, că nu e același lucru. Penisul nu folosește numai pe plan erotic, folosește și în a elimina toxine din organism prin urină. Nu poți să trăiești fără să o scoți afară din corp.

| Hammurabi a răspuns (pentru Sadxx34):

Tubulatura pentru eliminare rămâne și dacă nu mai ai penis. rolling on the floor
Presupun.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nici un scenariu horror, ca sunt eunuci care aleg ei sa ramana fara cuc si apoi, mai sunt si barbati care au disfunctii erectile si nu pot avea erectie sau sex, ori sunt barbati care au micro-penis si iarasi nu pot face sex... fara penis sau fara alt organ in corp te inveti sa-ti traiesti viata si sa te bucuri de ea, ca nu-i totul pe lumea asta despre sex!

| Drimmero a răspuns:

O sa ma amuze teribil de mult raspunsurile celor care vor zice ca da, din punct de vedere medical penisul are un rol extrem de important in viata unui barbat din mai multe perspective.
Daca ramai fara penis trebuie sa ti se reconstruiasca unul inapoi pentru ca el este un component important al sistemului excretor, elimini urina care la randul contine diverse toxine pe care organismul le-a selectat si le-a condus spre eliminarea din organism, cum ai mai putea elimina urina fara un penis? Fara un penis o poti da in complicatii grave precum blocaj renal care poate duce la deces, deci e cam imposibil sa ramai fara penis pentru multa vreme, organismul nu va functiona cum trebuie.
Testiculele produc testosteronul la barbati, cel mai important hormon masculin care regleaza o multitudine de functii in organism si care echilibreaza nivelul hormonal, nu mai vorbesc de cat impact are el in dezvoltarea unui barbat pe parcursul unei vieti, fara el...am fi niste specimene la propriu si la figurat.
Penisul este organul reproducator al barbatului, oricat ar comenta altii ca nu asta reprezinta barbatia as vrea sa le amintesc ca la nasterea unui om sau al unui mamifer sexul se determina pe loc pe baza organului sexual pe care il are, nu din alte criterii, cu alte cuvinte te identifici complet cu aceasta 'puta'.
Ultimul aspect ar fi ca scopul omului din cele mai primitive timpuri si din cele mai animalice instincte este perpetuarea speciei, toti oamenii care au existat, exista si vor exista de acum incolo au fost, sunt si vor fi produsul perpetuarii, perpetuarea care nu poate avea loc fara organele sexuale ale barbatilor sau femeilor.
Nu mai vorbesc de placerea sexuala ca si aia e o componenta importanta.
In concluzie, penisul face parte din mecanismul complex numit organism iar orice organ care lipseste din aceasta masinarie poate duce la dezechilibre catastrofale, cu alte cuvinte niciun om nu poate trai fara maciuca lui, asa am fost programati, nu mai pomenesc de implicatiile emotionale si psihice pe care le vei avea in cazul in care e problema temporara, permanenta e imposibil.

| LPCTSTR a răspuns:

Cat timp am capul pe umeri, restul e irelevant... o zici de parca barbatii isi trag "puterile" din penis.

| Crackman a răspuns:

Ce sa faci altceva?

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Avand in vedere ca oricum nu-l foloseam decat ca sa urinez, da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți continui viața.

| Sadxx34 a răspuns:

Nu ai cum să îți continui viața fără penis. E imposibil. Trebuie să scoți urina care la rândul ei conține o grămadă de toxine, pe unde o scoți? Ce faci cu nivelul hormonal, cum mai faci sex?
Îți faci schimbare de sex? Nu ai cum să trăiești fără organ genital, decât dacă îți schimbi sexul și atunci practic devii femeie și ca atare nu îți mai trebuie, dar altfel un bărbat fără penis, nu e un bărbat.

| DarianVicentiu a răspuns:

In opinia mea, aveam o prietena care era femeie, si ea si-a trait toata viata fara penis. Daca ea poate face un astfel de lucru, nu inteleg de ce eu nu as putea.