| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare adresata cu precadere fetelor dar pot raspunde cu exactitate (doar) barbatii happy
Cum determini ca femeie un barbat sa nu aiba insecuritati in preajma ta?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Îl ții în cameră legat de pat și legat la ochi.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Si daca CHIAR ITI URMEZ SFATUL? :)

Uite - aici
https://www.tpu.ro/......elasi-sat/

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Meriti pe deplin funda! happy

Cel mai bun sfat!
Am sa-l aplic 100%!
Multumesc! happy

36 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Un barbat poate ajunge sa aiba insecuritati intr-o anumita privinta, atunci cand se simte amenintat intr-un fel sau altul. Nu-i da motive sa se simta amenintat.winking

| anonim_4396 explică (pentru wildthing):

In ce fel? Se ( poate ) simti... amenintat?

| anonim_4396 explică (pentru wildthing):

happy

| wildthing a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt multe situatii in care se poate simti amenintat. Uite un exemplu la intamplare: el te place, iar tu ii dai senzatia ca lasi o portita deschisa si pentru alti barbati sau chiar mai rau, iti manifesti interesul fata de un alt barbat. Din cate am observat eu, femeile traiesc cu senzatia ca incercand sa-l faca pe barbat gelos, il determina sa le curteze si mai insistent, cand de fapt probabilitatea cea mai mare e sa se intample exact invers...adica sa i se faca scarba de femeia respectiva si sa fuga in directia opusa.

| anonim_4396 explică (pentru wildthing):

Am sa- ti explic situatia mult mai pe larg, mai tarziu!

| anonim_4396 explică (pentru wildthing):

Iocamdata, multumesc pentru raspuns!

| anonim_4396 explică (pentru wildthing):

Https://www.tpu.ro/......elasi-sat/

| anonim_4396 explică (pentru wildthing):

Multumesc ca iti faci timp sa imi rezolvi problemele existentiale happy

| anonim_4396 explică (pentru wildthing):

De specificat e faptul ca nu am incercat sa fac niciodata gelos pe nimeni! Ce sa fac daca am fost & sunt curtata ( adesea, de persoane care nu merita chiar deloc interesul meu! Si nu il ofer! )
Cu ce sunt eu de vina?

| anonim_4396 explică (pentru wildthing):

Oricum, cred cateodata ca voi ramane ' fata batrana', happy cea mai curtata fata batrana! happy
sad

| wildthing a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca esti curtata, insa nu dai curs apropourilor/actiunilir/invitatiilor acelei persoane ci dimpotriva, respingi totul din start, nu nu ar trebui sa fie o problema.
Spui ca esti o femeie curtata adesea, insa crezi ca vei ramane fata batrana? Daca se va intampla asta, nu ai de ce sa te plangi, pentru ca va fi fost doar pentru ca ai ales tu sa fie asa. In multimea de pretendenti care-ti cauta atentia/afectiunea, e imposibil sa nu gasesti macar unul care sa merite sa fie cu tine, care sa fie demn de dragostea ta?

| anonim_4396 explică (pentru wildthing):

Problema e cred, la mine!
Nu prea am incredere in nimeni!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dacă are insecurități lângă tine, înseamnă că prinde sentimente, și e de bine.
Cel puțin așa sunt eu.
Fetele cu care sunt 100% natural și neemoționat nu sunt pe placul meu, și le aburesc doar pentru sex. Alea văd oarecum cea mai masculină parte a mea, fără retineri.
În aceeași zonă se ajunge și într-o relație serioasă, după câteva luni. La început sunt mai timid și nu vreau să schimb asta.
Nu pot să mă comport "fără grijă" cu o fată ceva mai răsărită, vreau să învăț câte ceva despre preferințele ei, apoi mă relaxez.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Https://www.tpu.ro/......elasi-sat/

Situatia sta in felul urmator...

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Poti sa ma ajuti sa-mi fac o minima idee?

| doctorandus a răspuns:

Nu exista metode/retete pentru asta. Cine-ti zice ca exista, te minte.

| anonim_4396 explică (pentru doctorandus):

Dar exista ( banuiesc ), anume ceva ( ce femeia poate face ) in aceasta privinta ¿?

| anonim_4396 explică (pentru doctorandus):

Intrebarea e CE ANUME ¿? ¿

| anonim_4396 explică (pentru doctorandus):

Https://www.tpu.ro/......elasi-sat/

Ce spui AICI? :)

| Mosotti a răspuns:

Dar nici nu e nevoie sa determini asta, toti avem insecuritati, nu exista perfectiune, nu asta conteaza, conteaza doar sa se placa cei doi in primul rand fizic deci sa fie atractie ca lumea, si apoi sa aiba si alte calitati, ceva in cap, comportament okey, intelegere, ceva pasiuni, discutii comune.

Nu se desparte nimeni de la insecuritati, se desparte ca nu il place pe acela, atata tot.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Unii o fac si din asta!
Stiu si eu?! Ce naiba ii poate trece unui barbat prin cap?!

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai la unui barbat sanatos la cap o sa ii treaca chestii okey, nu tampenii.

| CleanHeart a răspuns:

Mă comport frumos și natural, am avut grija mereu să fac omul sa se simtă ca și cum fac parte din familia lui și îmi place să îl simt relaxat, nu dau gres niciodată și totul pentru că sunt naturala și educata și știu și să glumesc sau să repar repede o situație.

| anonim_4396 explică (pentru CleanHeart):

Esti femeie, nu?

| anonim_4396 explică (pentru CleanHeart):

Poti sa imi las punctul tau de vedere in legatura cu aceasta situatie https://www.tpu.ro/......elasi-sat/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numai ratații au insecurități când sunt lângă femei.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si daca 100% nu e ' ratat ' Doar nesigur _ in anumite privinte-?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu ca fată sau femeie nu trebuie să ai treabă cu tipul ăsta de bărbați.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

SINCER NICIUNUL nu e pe gustul meu!

1. IL OMOR (EU) CU MANA MEA!
( si nu, Nu am tremurat Niciodata in fata unui barbat )
SI NICI NU O SA SE INTAMPLE V R E O DATA!
AMIN!

Dar am dat peste "smecherasi"!
( vezi intrebarile mele anterior! )

2. Tot nu e genul meu!
( dar pare genul de Amic, pe care mi l-as face! happy

Eu nu vorbeam de acest gen de barbat ( 'descris' de tine ), ci de faptul ca acel barbat din anumite motive ( doar in prezenta acelei femei! ) are anumite retineri... insecuritati...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am citit acum niște întrebări ale tale.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da happy

E grav? happy
laughing

Tare? happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Să cauți un bărbat care nu tremură el lângă tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îi faci de toate, pufulete. happy

Era o vorbă : "Un bărbat bine satisfăcut acasă, nu va avea nevoie de nimeni altcineva." laughing

Glumesc happy

Cred că comunicarea este cheia. Adică dacă sunteți deschiși și tu îl lași să se exprime liber și atunci când simți că ceva nu-i ok, îl întrebi cât mai elegant despre rănile, stările lui și temerile lui și îi oferi și timpul necesar să aibă încrederea suficientă să fie sincer și să se deschidă în fața ta, cred că nu ar exista nicio insecuritate.

Acum știu că o să spui că dar ce să vorbim atât când avem atâtea de făcut, dar cred că bărbații se vor simți și mai apreciați și mai iubiți dacă vor fi ascultați și înțeleși și ba chiar dacă este cercetată problema mai în amănunt, deoarece ei sunt educați cu gândirea asta, că sunt bărbați și trebuie să tacă și să îndure. Că ei nu au voie să aibă sentimente și treaba asta este rușinoasă pentru un bărbat. Deci îți dai seama că dacă ei trăiesc cu stilul ăsta, dar femeia de lângă ei îi înțelege și ascultă ar fi un plus în relația voastră. Evident că apogeul ar fi ca toate astea să existe atunci când chiar faci ce ai de făcut cu el/ea. laughing Iar glumesc. laughing

Dar hai nu asculta la un om care habar nu are cu ce se mănâncă relațiile și bărbații laughing Mai aberez și eu. laughing Unde-i Violeta să-mi amintească toate astea?