| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre urmatoarea situatie?
Un barbat ( 34 de ani, acum ) si o femeie ( 30 de ani, acum ) locuiesc in acelasi sat ( cei doi au facut cunostiinta in anul 2014/ 2015 ). La momentul in care cei doi au facut cunostiinta, amandoi erau singuri adica nu aveau partener!
Cum au facut cunostiinta? :)
Bunica baiatului ( barbatului, de acum ) era o buna prietena a mamei acelei fete ( femei, acum :), ceva obisnuit la sat : ), toata lumea cunoaste pe toata lumea :).
El se arata Foarte interesat de aceea fata, vorbeau mereu, se intalneau mereu ( la ea acasa :), deci o 'petea' altfel spus, la tara :), venea cu masina la poarta si chestia s-a auzit in sat ( vecinii vorbeau), vorbeau la telefon frecvent, el voia mereu sa vada cum gandeste ea anumite aspecte ale vietii, a intrebat-o chiar daca s-ar casatorii :) ( iar ea i-a spus ca nu, momentan ), el o incuraja sa-i puna intrebari, sa- l descopere... pana totul s-a pierdut intr-o zi!

DE CE?
Nu stiu!
Dar banuiesc ca insecuritatile lui au fost motivul - principal! Asta, si faptul ca au ales la un moment dat cai diferite, sat - sat, amandoi, apoi oras-oras amandoi, apoi unul oras altul tara.
Insecuritatile lui au putut proveni din aceste cauze : ea este mai inalta cu 1 cm ( aproximativ )

https://youtu.be/pZ2SCNtXFyc
si putin brunetel, brunetel, nu tigan!
( bunica lui mai facea adesea glume in preajma lui& pe seama lui, cand el le auzea ( si fata era in preajma :) ) pe tema acestor aspecte, exact cum face si bunica lui Mircea Bravo pe Youtube :) ))
Ea, desi nu e chiar ' tipologia ei de barbat, IL PLACEA, Asa Cum era!

Atunci!, ( dupa un timp in care el nu avea job, era jobbless:) ), a lucrat ca inginer!
El o intreba frecvent daca ea nu poarta de obicei pantofi cu toc :)!
Bunn!:)

Sa ne Intoarcem la timpul PREZENT!

Ei locuiesc din nou in acelasi sat.
El avand masina, ea nu ( ea trebuind sa faca frecvent autostopul ), acum un an si, el nu a luat-o cu masina ( desi nu cred ca a vazut-o. )

Intalnindu-se pur intamplator in statia de autobus ambii ca pietoni :) autostopisti :), au intrat in vorba, el a intrat in vorba cu ea si era foarte interesat de ce mai face, cum o mai duce :). Bunn, aici incepe povestea:)

Bunica si mama lui ( proaspat venita in tara ), vin peste vreo trei zile sa o vada pe mama ei ( care are anumite dizabilitati), deci sa o viziteze, el le aduce cu masina pana undeva in apropiere :) - desi nu e foarte lung drumul de la ei pana acolo per sei, dar sa zicem ca bunica lui e batrana si bolnava, el ( le asteapta, acolo)
Bunica baiatului o intreaba pe mama fetei daca aceasta vorbeste cu cineva, mama ii raspunde
( adevarul ) si ii spune ca e posibil ca ea chiar sa se casatoreasca
, situatia fiind

https://www.tpu.ro/......-30-el-25/

https://www.tpu.ro/......-care-s-a/
( baiatul de 25 batand apropouri serioase in privinta casatoriei desi se cunosteau doar de abia cateva luni).
Ele nu mai stau mult de vorba, gasesc repede un motiv pentru a pleca cat mai repede de acolo, de la casa fetei (/ femeii).

Ea merge pur intamplator ( nu chiar: ) intr-o zi dupa hrean pe un camp din apropierea casei bunicii, ea o ghideaza spre casa nepotului ei :), el ii scoate hrean :) si o invita inauntru, bunica se face disparuta :) - vorbesc, el o observa de aproape... dar nu face nici o miscare, o conduce acasa cu masina mai stau cateva Ore la povesti in masina ( :) ) si Nimic! :)

El ii cere numarul,... si iar nimic!
De specificat ca aproape nimic a fost si inainte.
El, de asemenea ar mai putea avea insecuritati ( nefondate! ) si din cauza

https://www.tpu.ro/......-aceea-in/

Cum ( i-ar )/ ar putea rezolva problema femeia?

https://www.tpu.ro/......un-barbat/

Oare ce ii trece prin cap?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu cred ca e vorba de insecuritati, ci de lipsa de implicare din partea fetei.
Dupa atatia ani, fata ar putea sa-i dea niste mesaje, sa-l cheme pe undeva, sa faca vizibil interesul fata de el.
Daca fata il pandeste pe dupa perdea si ii trimite "incompatibilitati" in genul "nu vreau sa ma marit" si "am pe altcineva", baiatul isi pierde rapid interesul.
Spune-i fetei sa invete sa curteze si ea un baiat, altfel o sa ajunga nevasta unui disperat care chiar e plin de insecuritati.
Baietii plini de insecuritati se ataseaza rapid si insista la nesfarsit. Al tau e pe bula lui, stie ca nu esti ultima femeie din zona, te tine ca rezerva.
Tre sa-ti pui neuronii in miscare, daca vrei barbat care stie ce vrea.
Pardon, astea sunt pentru femeia aia de 30 de ani... Transcrie tu la persoana a 3-a laughing

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Greu de spus...ma gandesc ca baiatul asta, indiferent de cat este de sociabil si "infipt" in lumea de azi, in fata fetei se pierde.
Are la spate o bunica ce il toaca la cap "vezi sa nu faci vreo prostie","vezi ca ma faci de ras in sat","vezi ce-i spui, dar n-o lasa sa-ti scape ca-i fata buna" si bietul om e timorat.
Nu stie nici el cum sa se comporte, sa incerce sa se apropie sau nu...il descurajeaza si faptul ca fata poate chiar vrea sa se casatoreasca cu altcineva si atunci ce rost au toate incercarile...e intr-o situatie imposibila.
Personal,cred ca o place pe fata si ar vrea sa-i fie aproape,probabil se gandeste inclusiv la casatorie(daca nu el,bunica lui in mod sigur), dar nu stie ce sa faca.
Pe de alta parte, fata, ar putea sa-l incurajeze, dar numai putin.Sa-l sune ea,de exemplu. Dupa care,rabdare.
Se vor mai intalni, vor mai discuta, vor iesi impreuna, isi vor face vizite reciproce si, mai e ceva.Nu exista fata care sa vrea pe cineva si sa nu-i reuseasca, mai ales ca baiatul e deschis, e pozitiv in privinta ei!
Sa caute si fata sa-l cunoasca, pentru ca daca nu pare interesata de persoana lui, pare un probabil refuz...doi oameni se apropie comunicand.Nu vorbind.
happy
Succes fetei, succes pentru amandoi!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Care sunt noutățile?
S-au cuplat?

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Inca nu! happy

| Mosotti a răspuns:

S-a terminat tot ca nu se prea placeau ca lumea, sau poate ea nu prea il placea, altfel nu se termina, nu are nici o treaba cu insecuritatile si nici ca ea era cu 1 cm mai inalta, nu asta defineste o relatie, si barbatii si femeile au insecuritati, mai rar om perfect.
Conteaza cum va placeti si cum va intelegeti, daca aveti chestii comune, daca stiti sa va purtati unul cu altul, atat.
Si sigur fiecare sa aiba macar un job mediu ca sa aveti si bani sa traiti decent.

Nu il place si nu prea l-a placut, ala e motivul.

| VoidEternal a răspuns:

Poți trece peste episodul cu pușcăria? Ești sigură?

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

Pentru ca s-ar putea sa se ajunga la confuzii... i-am ales pe categorii :) - ca pe Pokemoni :))

Sunt oameni DIFERITI, caractere DIFERITE, gandire si situatii DIFERITE!

Am avut DESIGUR DE A FACE SI CU
BARBATI ADEVARATI ( sau cat de cat ok ), unii dintre ei ii enumerez aici :) ( 'el" nu e! ).

1. https://www.tpu.ro/......-aceea-in/

Cel mai nefericit caz, are legatura si cu
https://www.tpu.ro/......-adica-de/

https://www.tpu.ro/......i-denunta/

dar si cu

https://www.tpu.ro/......dau-funda/

( o sa iti dai seama cred care e raspunsul meu, desi e " anonim" )

De asemenea ( poate vei rade, poate nu ) dar mai poti vedea si aici legatura la categoria " Religie & Dragoste&Sex... "
https://www.tpu.ro/......si-nu-mai/

2. https://www.tpu.ro/......ului-si-a/

Are legatura cu raspunsul meu:

https://www.tpu.ro/......ica-eu-de/

Dar si raspunsurile mele de aici

https://www.tpu.ro/......ica-eu-de/

3. Categoria " Dragoste & sex " de aici

https://www.tpu.ro/......si-nu-mai/

Nu- ti face impresii gresite! Si le-au facut altii inaintea ta, DEGEABA! Adica " impresii nefondate & TOTAL Gresite! ".

4. https://www.tpu.ro/......-30-el-25/

5. https://www.tpu.ro/......elasi-sat/

Are legatura cu

https://www.tpu.ro/......un-barbat/

Astia sunt DOAR! cativa dintre cei care mi-au facut curte sau cu care am " avut ceva " ( sau au vrut ei sa aiba ceva de-a face cu mine:) )... nu am simptit intodeauna nevoia de a cere ajutor ' Specializat ' :) Aici! sau altundeva, sunt si am fost mereu de matura incat sa-mi rezolv absolut singura problemele de natura amoroasa :), aici cer doar opinii, fac sondaje de opinie, as putea spune :), in plus uneori nu intram pe faimosul TPU sau... imi stergeam contul! ( am avut 5 la activ - din 2013. )

Iar 6, EU :)) ( La modul Natural )

https://www.tpu.ro/......-care-s-a/

:)

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

Sunt persoane, caractere ( chiar si Gandire ) DIFERITA, sper! & cred!
Doar locuiesc si traiesc amandoi in acelasi sat! ATAT!

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

Tu poti deschide link-urile din raspunsul meu anterior?

EU NU LE POT! Oare DE CE?
( Intrebarile/ raspunsurile nu au fost sterse de care un admin!)

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nici la mine nu merge...
tpu.ro/......-care-s-a/

practic doar atat vad eu din link. Cred ca e o chestie de site... Poti incerca prin mesaj daca vrei.

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

Gasesti aici toata explicatia :) :

https://www.tpu.ro/......ului-si-a/

Sper sa ai timp si sa citesti! :)... SI SA RASPUNZI! :)
Multumesc!
:)

| LordCristobal a răspuns:

Salut!
In primul rand nu e sanatos si nici normal ca cineva sa iti faca lipeala cu altcineva.E mai bine sa iti gasesti tu partenera decat sa iti gaseasca bunica, mama sau altcineva.Si relatiile care se fac prin aranjamente de obicei nu rezista mult.
In al doilea rand nu a mers relatia din cauza insecuriatilor barbatului.Dar o o femeie daca il iubeste pe un barbat si e atrasa de el de obicei il ajute sa treaca peste temerile lui si ii deblocheaza potentialul de a fi o persoana mai buna.Dar daca fata nu era atrasa de baiat nu si-a batut asa tare capul cu el.