| KingOoO a întrebat:

Intrebare intrebatoare: de ce ii plina Romania de mame singure?

15 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Pentru ca se lasa convinse de partener sa faca el fara prezervativ, ca cica nu simte ceva cu, pentru ca a vazut el filme porno unde el o scoate inainte si crede ca poate si el. Rezultatul pentru ca nu avem educatie sexuala in scoli, dar avem ore de religie 12 clase.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Pentru ca s-au grăbit sa se mărite

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca stam foarte prost la capitolul educatie sexuala si educatie in general... acum nu stiu daca sunt la capitolul asta chiar cea mai rau pozitionata tara din UE... dar.

| Violleta2022 a răspuns:

Totodata este plina si de cocalarii care nu stiu sa fie tati, nici soti buni, ca nu vor sa munceasca si femeile nu-i mai suporta cand ajung ca parazitii.

| dullcat a răspuns:

Ai citit niste statistici despre asta sau presupui asa, random?

| Hyperion7 a răspuns:

Pentru că majoritatea,decât să își cunoască partenerul, fac copii.
Multe încă mai au mentalitatea că un copil sudează o căsnicie, ceea ce din contra, o destramă, din punctul meu de vedere

| Xox0 a răspuns:

Posibil ca niciun alt bărbat sa își dorească o relație cu ele. Si in România, ca bărbat, esti vazut prost daca intri intr-o relație cu o mama si copil. Cum se spune "Cresti copilul altuia?" Si un copil e o responsabilitate. Vrei, nu vrei, te vede ca pe un exemplu. Trebuie sa ai grija de el si pentru majoritatea mamelor, copilul e mereu pe primul loc.
Mai este si criza economică…

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Xox0):

Serios? Deci tu daca intri intr-o relatie te apuci sa faci un sondaj in jur ca stau si aia cu tine in casa, sau ce? Dafuq...

| Xox0 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Tu ce vrei sa spui?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Xox0):

"Si in România, ca bărbat, esti vazut prost daca intri intr-o relație cu o mama si copil." Ba, PE BUNE? Ti se pare ca lumea traieste cu vreo grija de cum ii vad altii? Poate macar atunci nu ar mai arunca mizerii peste tot si nu ar fi nesimtiti. Si mai ales nu ar mai fi prosti si ar mai pune mina pe cate o carte...

| Xox0 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Uite, am in familie o vara care a dat peste tipul asta de oameni si s-a casatorit cu un strain care nu a avut probleme si o duce bine. De asemenea, am si o prietena care s-a casatorit cu un roman, dar este vazut un pic prost de restul ca a luat-o pe ea si pe copiulul ei, deoarece el era "cavaler" adica baiat bun cu job bun si hop tocmai pe asta a luat-o. Imi pare rau daca raspunsul meu a parut generalizat, dar am scris din ce-am vazut in jur.
Daca tu nu ai oameni cu gandire de genul in jur, super. Sa traiti bine!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Xox0):

Am in jur diversi ingusti blocati in evul mediu, dar ii las in treaba lor. Sa vorbeasca ce vor. Viata mea, hotaririle mele. Nu asa ti se pare normal?

| Xox0 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Normal

| Razvanfp4 a răspuns:

Pentru ca sunt libere pentru tine frate

| Mamba29 a răspuns:

Pentru ca e plina si de bărbati iresponsabili, în mare parte. Desigur sunt si femei care nu îsi asuma atunci cand aleg cu cine sa faca copilul și când. Iar cel mai intalnit motiv cred ca lipsa banilor.