| JustStitch a întrebat:

Intrebare intrebatoare. Fetelor, sa presupunem ca va contacteaza un baiat si din vorba in vorba ajungeti sa va vedeti o zi, doua, o saptamna si iesiti la date si lucrurile merg bine si intr-un final ajungeti sa faceti sex si acesta va ofera sex oral fara sa va ceara in schimb nimic motivand ca are fantezia asta, sa faca el oral. Ce parere ati avea si cum ati reactiona in aceasta situatie? Credeti ca se injoseste baiatul respectiv facandu-va sex oral fara sa va ceara sa-i faceti si voi?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Doamne fereste. Nu. De ce sa fie injositor?

8 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Buna happy O sa iti spun parerea mea, ca baiat.
In primul rand, depinde foarte mult ce fel de persoane sunteti amandoi, pentru ca daca tot ce va pasa este sexul, la ce oare mai conteaza restul? Daca aveti niste valori, s-ar putea ca fata sa aiba anumite rutini pe care le impune, poate ca discutati ceva in anumite momente ce va place si ce nu. Adica treptat o fata poate chiar sa-si doreasca asta, poate sa te faca sa simti ca isi doreste, poate sa te ghideze, poate sa vrea ea sa faca la randul ei.

Nu este nicio rusine sa explorezi, sa faci partenerul/ partenera sa se simta bine prin fel si fel de metode, atat timp cat va incanta pe amandoi. Important e sa fiti constienti de riscul de transmitere BTS.

Nu o lauti doar ca pe un joc, pentru ca sunt lucruri care te pot urma apoi toata viata: de la boli transmisibile pana la traume in cazul minorilor sau in caz de abuz.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intr-un cuplu de adulti care face sex cu consimtamant nu exista "se injoseste", mai ales cand exista niste sentimente, oricine vrea sa isi satisfaca partenerul,

| Violleta2022 a răspuns:

Intrebarea asta nu are nici o relevanta pentru noi!

Sexul oral se face in cuplu, numai daca ambii partneri discuta in prealabil si accepta acest lucru.

| dullcat a răspuns:

Buna.Placerea vine la pachet cu respectul, deci nu e vorba de nicio injosire.Doua saptamani e cam putin pentru a se aplica valorile dintr-o relatie obisnuita si sanatoasa.Deci probabil cel mai ok ar fi sa-l crezi pe cuvant sau sa-i ceri direct sa iti explice aceasta atitudine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

No way, man. In primul rând că n-aș face cu unul pe care l-am cunoscut acum două săptămâni. In al doilea rând, nu poate să-mi facă oral fara voia mea. laughing

| steamrogue77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci poate sa te penetreze, dar nu poate sa iti faca oral? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru steamrogue77):

Daca formam un cuplu in cadrul unei relații amoroase, da, dar nu sunt adepta aventurilor.

| Dandinelle a răspuns:

Cand doresti sa oferi placere partenerei/partenerului pur si simplu ii oferi. poti sa comunici asta deschis pentru ca de asta este si partenerul tau si vrei sa faci chestii cu ea/el.