| mikutzzza1000 a întrebat:

Intrebare pentru baieti! Cum vedeti voi fata perfecta din pct de vedere fizic si moral?

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Pentru ca o fata sa imi placa trebuie ca ea sa stie in primul rand cine este si ce vrea in viata. Trebuie sa stie ce vrea de la partener si de la o relatie. Comunicarea este esentiala intre parteneri dar e grav cand nu stii ce sa comunici. Caut o fata sincera si deschisa in primul rand. Fata ar trebui sa fie draguta ( nu vreau un fotomodel, nu vreau perfectiunea ). Caut o fata cuminte ( asta nu inseamna sa fie timida ). Sunt fete cuminti care sunt undeva la mijloc intre timiditate si indrazneala. Adica stiu sa se adapteze la fiecare situatie in functie de cei din jur. Caut o fata care stie sa se distreze si care sa ma aprecieze bineinteles. Nu imi plac relatiile superficiale. Daca fata nu ma place degeaba o plac eu pe ea. Nu sunt genul care sa lupt pentru a cuceri o fata ( mai bine zis orice fata ). O fata ar trebui sa imi demonstreze ca e cu adevarat speciala. Trebuie sa fie o combinatie intre un copil si un adult. Trebuie sa fie o fire optimista si cu zambetul pe buze insa asta nu inseamna ca nu inteleg ca sunt si momente grele uneori. De asta as fi eu sa ii fiu alaturi in aceste momente. Din punct de vedere fizic ar trebui sa fie draguta. Poate fi un pic plinuta, nu ma deranjeaza asta. Detaliile nu sunt un impediment cand iti place cu adevarat o persoana. Dar ea trebuie sa fie o prezenta placuta pentru a ma face sa fiu indiferent fata de unele defecte. Din punct de vedere moral e foarte important sa nu minta si sa nu ma insele. In primul rand vreau o relatie bazata pe sinceritate si vreau o persoana deschisa care sa imi spuna cand are o problema si care sa imi arate ca ma vrea alaturi in orice clipa. Nu vreau sa apara o bariera intre mine si ea fara niciun motiv. Indiferenta si incercarea de a ma face gelos flirtand cu alt baiat sunt lucruri care ma indeparteaza total si care ma fac sa vad in primul rand toate defectele ei si apoi doar una sau doua din calitati. Ar fi cea mai mare greseala pe care ar putea sa o faca. Si daca tot am spus de flirt, nu ar trebui sa lipseasca niciodata din comunicarea noastra prin tot ce inseamna ea.

| Bacemi a răspuns:

@Africanwitch, eu nu ma referam la asta. Imi dau seama cand o fata ma place sau nu. Si fii sigura ca pot face o fata sa fie sincera si sa fie deschisa in fata mea. Ma refeream la acel orgoliu prostesc. Sunt multe fete care se pun automat pe un piedestal. Atunci cand nu o pun eu acolo inseamna ca nu are ce sa caute acolo. Locul acela e luat de o fosta pana cand il va merita o fata. Ori daca ea deja se crede zeita si face figuri nu mai e ce vreau eu. La asta ma refeream. La figuri si orgolii. O relatie poate fi placuta si fara sa spui zi de zi : Te iubesc si tot felul de dulcegarii. Dar poti arata ce simti. Trebuie sa fie egalitate intre mine si ea. Ne consultam si luam deciziile impreuna. Si fiecare cauta sa il suprinda pe celalalt. Asa e frumos. Eu nu pot suporta fetele care pur si simplu vor ca baiatul sa faca tot si ele sa nu dea nimic inapoi.

| Flav a răspuns:

As caracteriza-o in 2-3 cuvinte, dar cuvintele sunt de prisos. Realitatea conteaza, atat. Restul sunt vorbe si idealuri.

| mosu_9772 a răspuns:

Fata perfecta: ochii verzi, parul shaten, draguta la fata, putin pistruiata iar ca si calitati morale romantica, sincera, copilaroasa, amuzanta, respectoasa si sa creada in iubire cam atat

| Africanwitch a răspuns:

As avea si eu ceva de obiectat baietilor, daca nu va suparati.
mosu: Putini baieti sunt respectuosi.
bacemi: Daca esti impreuna cu o fata si aceasta iti arata indiferenta, atunci e o fata mai dificila care nu stie sa isi exteriorizeze sentimentele si o poti catagola gresit drept indiferenta. Inseamna ca ii place de tine daca tot sunteti impreuna, nu? Cunosc pe o fata f introvertita si chiar nu mi-as inchipui-o aratand ce simte.
F adevarat: comunicarea e cea mai importanta, fara ea si cele mai frumoase relatii se distrug... Si chiar fara rost de vreme ce s-au inventat cuvintele.

| thealchemist a răspuns:

Cu personalitate, desi multi altii, romani dar mai ales straini ar prefera fara.

| PrettyLittleLiarsBalonDeSapun a răspuns:

Nu sunt baiat dar iti spun ce ar zice un baiat pe care il cunosc. Vorbeam intr-o zi cu el pe mess si l-am intrebat ce fel e fata perfecta pentru el, iar el mi-a zis ca ar trebui sa aiba chip de inger si corp de drac(el s-a referit doar la fizicbig grin)

| aLyNuSh a răspuns:

Ceva in gen Alina Plugaru laughing
joke.
Pai. sa fie glumeata.frumoasa.sa stie sa se impuna atunci cand este nevoie.etcbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place ce spui bacemilove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar sunt foate putin cei care se uita la personalitatea unei fete si nu la felul km arata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa cum o vad mereu si, cum va fi si de azi in colo. Inteligenta, frumoasa, responsabila, iubitoare, cu o personalitate puternica. O femeie remarcabila! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai cauta modele, iubeste oameni concreti