| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru baieti: preferati o fata mai bogata sau mai saraca decat voi?

8 răspunsuri:
| PerfectAngel a răspuns:

Daca as fi baiat...as prefera o fata bogata pe dinauntru, si saraca pe dinafara!happy asta conteaza, nu venitul happy. Si la baiat la felhappy

| Silyca a răspuns (pentru PerfectAngel):

De acord cu PerfectAngel.

| PerfectAngel a răspuns:

Si pana la urma, daca ai planuri mari cu ea, doar nu o sa te astepti sa le faca ea pe toate cu banii ei, sa iti iei una bogata dar proasta si c*rva pentru a avea o viata de lux...Mai bine iti iei una cu care sa te intelegi bine si sa va iubiti mult, sentimentul sa fie reciproc, logic. Restul le faceti impreuna pe toate! Aveti toata viata la dispozitie sa va faceti tot ce va doriti si bani si orice altceva. Degeaba sunt bani daca iubire si intelegere nu este... + ca BANI NU AUD FERICIREA!happy Sti cum se spune:
Cu banii poti cumpara o pozitie, dar nu poti cumpara respect.
Cu banii poti cumpara o locuinta, dar nu poti cumpara un camin.
Cu banii poti cumpara un ceas dar nu poti cumpara timp.
Cu banii poti cumpara un pat dar nu poti cumpara odihna.
Banii pot cumpara un medic, dar nu pot cumpara sanatatea.
Cu banii poti cumpara o carte, dar nu poti cumpara cultura.
Cu banii poti cumpara sex, dar nu poti cumpara iubirea.
Cu banii poti cumpara sange, dar nu poti cumpara viata.
happy

| Gdeni a răspuns:

Nu prea conteaza asta

| adryanvassy a răspuns:

Bogatia, frumusetea, puterea sunt trecatoare, poate azi le ai si mane le vei pirede, prefer pe cineva care are ceva in suflet asta conteaza mai mult, nu bani, pentru ca bani se fac... poti avea tot ce vrei daca nu ai fericire totul e = 0.

| Sabin91 a răspuns:

Prefer o fata cu care sa ma inteleg, venitul mai putin ma intereseaza.

| DarkTheory a răspuns:

Ba prostule, in iubire nu conteaza cine ii mai bogat la bani sau cine nu e...conteaza sa iubesti persoana cu care stai impreuna, si ea la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Auzi pe aici, toti se dau sfinti si zic ca nu vor o tipa bogata.
Desi sunt fata imi spun parerea. Daca fata are deja peste 24-25-26 de ani si nu are nici un job sta doar pe banii parintilor si a celor carora li se iveste ocazia crezi ca e in regula?
Asta insa nu este ceva dupa care sa te ghidezi.