| anonim_4396 a întrebat:

Întrebare pentru cei ce și-au pierdut virginitatea înainte de căsătorie: Ați regretat vreodată acest lucru?
Dacă ați putea întoarce timpul, ați repeta experiența?

66 răspunsuri:
| Onisim10 a răspuns:

Dar vrei sa faci acest pas?

| Onisim10 a răspuns:

Eu zic ca e mai bun singur...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Onisim10):

Nu e vorba despre mine, e un simplu sondaj.

| Nemessys a răspuns:

De ce as regreta?

A fost o alegere făcută 100% de mine fără sa ma oblige sau manipuleze nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Onisim10):

Singurătatea este bună în doze mici.winking

| Onisim10 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e, eu tot singur vreau sa raman dupa ce am avut o intamplare de o foarte lunga durata, dar nu s-a terminat cu bine.

| adriangrowinglife12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru mine singuratatea e mai buna decat printre oameni falsi, si legat de casatorie eu aleg sa imi pastrez virginitatea.

| AlexValentinn a răspuns:

Nu ai de ce sa regreti. Nu cred ca mai exista mentalitatea aia in ziua de azi sa te pastrezi pana in noaptea nuntii. Si oricum, nu are nicio treaba, in momentul in care te dezvirginezi, ma refer la cei care o fac mai devreme, ei nu cunosteau in momentul acela femeia/baiatul cu care se vor casatori peste 10/15 ani.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta a fost experiența. La capătul nord a stațiunii Mamaia, cam la 4 km este un dig. Era în 26.08. 1968.
Pe atunci plaja era goală acolo.
https://dosarelexsikix.blogspot.com/2018/02/decizie.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AlexValentinn):

Mai există. happy

| AlexValentinn a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai facut tu studiu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AlexValentinn):

Nu, dar cunosc persoane cu această mentalitate, printre care mă aflu și eu.

| Mosotti a răspuns:

De ce ar regreta cineva asta?! Regreti un lucru rau, nu unul bun, a face sex cat mai devreme, e cat mai bine, ca ai placere de mai devreme. Fraiere ar fi alea care stau asa pana la casatorie, asta sa regrete!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Mosotti):

Ai dreptate. Dar nu este vorba numai despre placere si chiar fericire. A face sex este ceva ce contribuie mult la pastrarea sanatatii. Am mai spus-o si o mai spun: un colectiv de sexologi americani sustin ca sexul de 2-3 ori pe saptamana reduce frecventa mersului la medic de 2-3 ori.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AlexValentinn):

Pentru baieti nici in trecut nu era mentalitatea sa te pastrezi virgin pana in ziua nuntii. Dimpotriva, era mentalitatea ca barbatul sa aiba ceva experienta. Si, deoarece fetele se maritau intre 16 si 18 ani, baiatul trebuia sa fi facut armata, sa aiba mintea mai coapta, el fiind conducatorul familiei.

| Mosotti a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Ce ma, ca eu fara 1-2 pe zi nu pot neam. E sanatate curata asta, e o placere pe care o vrem des, si asta este normal.
Asta este, as regreta daca m-am tinut nesexat mai mult decat trebuie, eu de copil stiu asta si nu regret ca am inceput de atunci sa gust din aceasta placere, si regleaza si psihicul.

Lasa ma sa stea unii ne asa ca sa ne simtim noi bine de mai devreme.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Nu regret ca am facut-o inainte de casatorie, dar regret ca mi-am pierdut-o cu persoana nepotrivita. Daca ar fi sa dau timpul inapoi m-as fi pastrat pentru persoana cu care sunt acum casatorita, el nu a avut nimic impotriva ca nu am fost virgina, nu a reprezentat niciun impediment, ca deh nu stii cum se prezinta viitorul.Multa sanatate!

| SG1995 a răspuns:

Well daca aveam mintea de acum 10 ani, poate as fi regretat, acum numai am preconceptia aia cu sex doar dupa casatorie. Casatoria in sine e doar un ritual social, totusi consider ca cel mai placut sex este cu o persoana cu care de care simti o apropriere.

| SadBoyForever a răspuns:

Eu am 28 de ani și sunt virgin, este trist dar problema mea este faptul că arăt ca un copil de liceu.

Efectiv sunt mic de statură, peste tot pe unde merg mi se spune să arăt buletinul de identitate de exemplu pe litoral vara asta am fost cu mama și cu încă o mătușă și un unchi și într-o seară când am comandat și eu o bere, ospătărița mi-a spus refuză să "dea alcool la minori", m-am simțit groaznic plus faptul că pentru a putea servi o bere a trebuit să îi arăt buletinul.

Eu sunt ajunsesem acum un an chiar în pragul depresiei, simțeam că nu mai am chef de nimic, mai ales că aveam probleme și la serviciu, a trebuit să urmez un tratament anti-depresiv cu pastile ca să îmi revin, tratament pe care îl urmez și în prezent.

Un alt lucru bun pentru mine este faptul că din septembrie anul trecut când a murit tata, mi-am făcut o gașcă de prieteni care m-a ajutat să trec peste această depresie.

Eu unul sunt distrus din toate punctele de vedere plus faptul că gândul acela că voi ajunge virgin la peste 50 de ani m-ar putea duce la un gest necugetat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru SadBoyForever):

Faptul că arăți mult mai tânăr poate fi și un atuu în unele cazuri, chiar mi se pare mișto. Dacă nu acum, mai încolo sunt destul de sigură că o să te bucuri de asta...partea cu înălțimea fiind, ce-i drept, aiurea, însă există o grămadă de chestii mult mai rele.winking
Și mie mi s-a mai spus că atât de 16 ani, deși am aproape 21... ceea ce mă bucură foarte tare.
Trebuie să ai grijă să fii îngrijit mereu și prezentabil...educat, nu mai vorbim. Restul vine de la sine.

| alexalx1234 a răspuns (pentru SadBoyForever):

Si eu patesc la fel... Doar ca arat ca de 35 la 19 ani

| Catalin77945 a răspuns:

Nu regret nimic, si nici altcineva nu prea ar avea de ce, adica va satisfaceti pana la urma chestii

| TFL a răspuns:

Ce intrebare auzi, cred ca nici pe vremea comunismului nu era o mandrie sa nu ti-o tragi decat dupa ce te vezi insurat... stii vorba aia stai sa vezi ca inca nu a dat de poolawinking, singurul lucru pe care il regret e ca am o fata de speriat ciori dar am o poola destul de mare, as fi preferat sa fiu blestemat din toate punctele de vedere cel putin stiam o chestie

| Sofer a răspuns:

Nu am regretat niciodată.
Cu siguranță aș repeta experiența.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

După gândirea unor băieți/bărbați se înțelege că sunt două categorii de fete/femei:cele de "probă" cu care cică îți faci experiență și cele virgine cu care urmează ei să se căsătorească. Căci"mostrele"(adică acele fete cu care doar capeți experiența)nu le vrea nimeni.Ele doar pentru asta se nasc pe acest pământ să fie de "test"pentru voi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciodată,dar niciodată nu am avut de gând să aştept până la căsătorie, mai ales că n-aş vrea să mă mărit decât peste vreo 10 ani minim. Poate nici atunci.
Nu regret, doar că nici nu aş repeta-o.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde moda asta de a-ți pierde cât mai repede și cu oricine virginitatea? Mă adresez fetelor/femeilor nu vă mai lăsați prostite de băieți/bărbați să faceți sex cât mai repede, așteptați să îl cunoașteți să vedeți dacă este un băiat/bărbat normal.De ce nu luați în considerare și problema asta dacă cel întâlnit e vreun maniac și o să ajungi să rămâi traumatizată și nu o să îți mai dorești să faci sex cu nimeni indiferent de cât de răbdător și frumos s-ar purta cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Păi da, este greu să te căsătorești cu o persoană pocăită având asta în CV.

| VI3 a răspuns (pentru SadBoyForever):

Ce înălțime ai?

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și după le vezi plângându-se pe aici că vai au rămas însărcinate sau nu mai știu ce alte rahaturi