| Gsix a întrebat:

Intrebare pentru fete! Apelez la voi fetelor pentru ca baietii sigur vor raspunde numai tampenii, asa ca sa incepem. Buna fetelor, sunt baiat, am 16 ani, ochii caprui, parul saten, 1.70 metrii, patratele. Sunt un impatimit mare al sportului de orice fel ( in special culturism, arte martiale mixte si wrestling mai nou), ascult muzica dubstep,rap, rock uneori, sunt romantic, fidel ( nu insel nici daca as fi obligat), muncitor, nefumator, nu beau, nu ma droghez, dar am o problema. Problema mea este ca nimeni nu ma agreeaza/iubeste, cunoscutii ma resping pentru ca nu sunt ca ei, sunt diferit. Pana acum am avut doar o iubita, si am facut tot pentru ea, rarisem antrenamentele numai sa ma vad cu ea, ii duceam mereu cate un trandafir, ii cumparam cadouri etc. Dar m-a parasit pe motiv ca nu mai simte nimic pentru mine, desi nu am gresit cu nimic fata de ea. De ce nu ma plac si pe mine fetele, am suflet bun, sunt grijuliu, dar degeaba, mai le auzeam pe unele fete spunand ca isi doresc un baiat cu calitatile mele, dar cand il au... isi bat joc, nu stiu ce sa ma fac, cand vad pe altii in cupluri fericiti imi vine sa o iau razna, sa plang, de multe ori plang, ma enervez si aberez, nu stiu ce sa fac, am nevoie de cineva, de o relatie serioasa sad dar din nefericire sunt singur crying Ce sa fac fetelor? crying apropo, daca sunt urat spuneti-mi, nu ma supar pentru adevar, uitati profilul meu de facebook : facebook.com/skruller.tkd Astept ajutor sad

64 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Singura ta problema este ca faci din tantar armasar si esti pe modul "trebuie sa am o relatie, am nevoie de o relatie", in loc sa fii mai "mi-ar place o relatie".
Crezi ca pierzi ceva daca nu ai o relatie? Este extrem de bine intr-o relatie bazata pe iubire, dar asta se construieste in timp. Mai bine sa gasesti fata potrivita decat sa te impiedici de cele nepotrivite pe drum.
Faptul ca te plangi ca nu gasesti o fata, nu este ceva atractiv pentru fete, chiar dimpotriva.
Trebuie sa intelegi ceva, FETELE NU STIU CE VOR, sunt mai schimbatoare decat vremea(unele), discursul asta " mai le auzeam pe unele fete spunand ca isi doresc un baiat cu calitatile mele, dar cand il au" o sa-l auzi prea des si de prea multe ori o sa afli ca sunt vorbe goale. Fetele spun chestii de genul tot timpul, o sa barfeasca pe cineva, dar a doua zi o sa o vezi pe strada cu ea, o sa vezi multe lucruri contradictorii la ele (cu scuzele de rigoare pentru fete, dar si baietii sunt la fel de defecti).
Asteapta si o sa vina si acea fata potrivita pentru tine, nu poti grabii procesul, disperarea asta o sa te faca sa alegi ceva gresit si o sa regreti ca ai investit sentimente in persoana gresita.
O sa gasesti fata care o sa te aprecieze si o sa te pretuiasca, nu-ti fa griji aiurea, arati bine, te comporti bine, timp ai destul, fete sunt prea multe.
Intrebarea mea este, ce ai patit? ce s-a intamplat? Momentan ai un gol pe care cauti cu disperare sa-l umplii.
Macar ai avut dreptate cu un singur lucru, am spus numai tampenii.

| Gsix explică (pentru Klepto):

Mersi mult... parca nu mai e la fel ca inainte sa citesc raspunsul tau happy e mai bine acum happy

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Pot sa raspund si eu chiar daca sunt baiat. Uite eu nu o sa te iau la misto o sa raspund cat se poate de serios.
Ai 16 esti tanar, iti vei gasi tu o fata si eu am 18 si sunt singur si nu mai disper, fi tare iti vei gasi tu o fata. Foarte bine ca faci sport, e un lucru foarte bun. Si nu mai fi atat de disperat sa ai o prietena, fi mai relaxat, daca esti asa disperat nu o sa iti faci o prietenea prea curand, fetele simt disperarea asta si vor fugi de tine. Fi tu insuti si nu dispera ca iti vei gasi tu o fata. Urat nu esti deci ai tot ce iti trebuie sa cuceresti o fata. Iti vei gasi o fata cand te vei astepta mai putin asa se intampla mai mereu. La varsta ta ar trebui sa inveti bine, sa continui cu sportul, sa iti faci un viitor ca fetele vin de la sine. Fi mai sociabil cu ele fi prietenos si iti vei gasi. Mult succes.

| Gsix explică (pentru Laurentiu_4547):

Da frate, da cand ii vezi pe altii mai mici ca tine asa fericiti, iar tu care esti mai bun ca ei stai ca prostu'... ma simt ca un ratat crying

| Laurentiu_4547 a răspuns (pentru Gsix):

Frate stiu sentimentul dar, fi barbat ce naiba, nu mai plange ca nu rezolvi nimic. Nu esti tu singurul in situatia asta mai sunt destui. Recunosc fetele pentru mine raman un mister pe care nu o sa-l rezolv niciodata. Ele isi dorec mereu tot ce nu pot sa aiba. Nu esti un ratat deci calmeaza-te. bafta

| yekto a răspuns:

Zici ca "baietii sigur vor raspunde numai tampenii"- adica esti singurul baiat serios de pe aici?
"nimeni nu ma agreeaza/iubeste, cunoscutii ma resping pentru ca nu sunt ca ei, sunt diferit" - toata lumea e nebuna numai u esti ala sanatos? din experienta mea de pana acum cei cu preocupari de genul tau se cam stiu, se antreneaza impreuna, se leaga ceva. ce e diferit in cazul tau?
"m-a parasit pe motiv ca nu mai simte nimic pentru mine, desi nu am gresit cu nimic fata de ea" - in general ai gresit cu ceva?
" le auzeam pe unele fete spunand ca isi doresc un baiat cu calitatile mele" - oare esti plin numai de calitati? si nimeni, chiar nimeni nu te vrea prin preajma, nu te apreciaza? ce ciudat. poate ar tb sa mai privesti un pic lucrurile si din alt unghi. vad ca lumea pe aici incerca sa te incurajeze dar am impresia ca nu prea ai nevoie de asta si de cineva care sa te laude cat de grozav esti. scuze ca am pornit asa tare impotriva ta dar prea ni te lauzi aici si culmea, toti/toate ceilalti/te sunt vinovati/e.
poate ar tb sa mai lucri si la ceva competente sociale nu doar la muschi si tehnici de lupta.
ciudat e ca am intalnit un tip de genu anul trecut in Germania. tot impatimit al "acelorlasi" (cred ca tocmai am inventat un cuvant, nu mai caut eu la ora asta daca exista sau nu) sporturi, la fel de (ne)sigur pe sine si cam cu aceeasi atitudine fata de ceilalti. ghici ce. pe la o oarecare varsta la agatat o gagica pentru care a renuntat la tot (scoala, eventuala cariera, poate chiar si cea sportiva - asta cu sportu' nu o stiu sigur), binenteles ca a fost si viitoare sotie si binenteles ca tot ea la si lasat. WHAT? cum a fost posibi asa ceva. i-am dat tot ce am avut, ce n-a avut acasa. n-am inselat-o, am apresiat-o etc etc. iti suna cunoscut?
ia mai vezi. poate mai avem si noi problemele noastre ca doar n-o fi toata lumea asta nebunua.
succese.
PS: continua cu sportul dar nu uita ca nu e totul in viata (cred ca deja ai simtit asta dar ia si in serios gandul asta).

| Gsix explică (pentru yekto):

Defecte am doar faptul ca pun suflet mult si repede...winking

| yekto a răspuns (pentru Gsix):

Raspuns gresit. dig more.

nu asta era ideea mesajului meu

| h3r a răspuns:

Ai zis că arăți bine, deci aventuri tot vei avea. Ține de tine dacă pe parcurs vei ajunge să ții cu adevărat la o fată și să aveți o relație serioasă.
Nu te mai smiorcăi, ai timp de toate.

| greyhound a răspuns:

Nu-ti mai bate capul cu ce vor femeile ca nici ele nu stiu. La capitolul asta sunt aiurite rau, mai ales la varste tinere.
Continua sa fii cum vrei chiar daca lumea nu te agreeaza, decat iubit si nefericit mai bine viceversa.

| Gsix explică (pentru greyhound):

Totusi... te simt rau frate... un gol ce nu se umple, oricat sport ai face sad

| Cristiann25 a răspuns:

E vezi de ce nu ai fete? Pentru ca esti prea bun cu ele.

| Gsix explică (pentru Cristiann25):

Daca nu esti bun fug de tine ca esti rau cu ele, daca esti rau, te vor bun ca esti prea rau...

| Cristiann25 a răspuns (pentru Gsix):

Nu-i adevarat.Ia sa nu mai fii asa bun cu ele sa vezi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu am si eu un baiat ca tine langa mineeeeeeee? De ce? laughing
Din start, scoate-ti din cap prostia asta cum ca ar fi vina ta.NU E VINA TA!
Esti un baiat bun,frumos,respectuos, educat. dragastos si lista continua.
Nu te schimba pentru nimeni si nimic in lume, pentru ca mai devreme sau mai tarziu, tot vei gasi o fata care sa te respecte, sa te iubeasca pentru ceea ce esti.
E trist cand dai tot ce ai mai bun din tine pentru o persoana care nu aprecieaza asta si care se plictiseste in final. Nu te-a meritat.Asta e clar.
Incearca pe viitor, sa nu pui suflet atat de repede, chiar daca e foarte greu.Asteapta sa o cunosti, asteapta sa te cunoasca si ea, sa nu iubeasca doar ambalajul.Cand esti sigur ca acea fata merita sa ii oferi tot ce ai mai bun tu de oferit, baga mare.

Profita de ''libertatea'' asta.Sunt sigura ca vei avea parte de multe batai de cap pe viitor. laughing

| Gsix explică (pentru anonim_4396):

Nu ai un baiat ca mine langa tine pentru ca nu suntem vecini laughing, scuze... dar nu m-am putut abtine sa nu o zic laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gsix):

phbbbbt
laughing
Hai nu zau?

| Gsix explică (pentru anonim_4396):

Daca ar fi si adevarat ce ai spus tu in descrierea aceea... sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gsix):

Daca ai stii ce prostut esti.Mai lucreaza la incredere, ca stai tare prost la capitolul asta si nu e bine.Nu ai motive.
Te subapreciezi si e pacat.

| Gsix explică (pentru anonim_4396):

Cei de aici imi spun una,... tu imi spui contrariul... sunt confuz total

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gsix):

Apreciaza-te corect si nu vei mai fi confuz.
Accentueaza-ti calitatile, continua sa faci sport, fii mandru de tine in limita bunului simt si lasa-i pe ceilalti sa spuna ce vor.In fond, tu stii ca esti o persoana buna, cu un fizic pe masura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti un baiat super din toate punctele de vederesmug De unde esti?laughing

| Gsix explică (pentru anonim_4396):

Cauta la profilul meu de facebook lasat in intrebare happy

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Nu-i adevarat ce zici. Aia mai mici nici nu stiu ce e dragostea. Ii vezi fericiti din cauza se cred la moda.

| sebby27 a răspuns:

Sunt baiat, dar iti voi raspunde.
Din ce spui tu aici vad 2 lucruri:
1.Esti nesigur pe tine. Fetele vad daca iti lipseste increderea in tine si ori profita de asta, ori te lasa balta.Pentru ca ceea ce vor ele este stabilitatea in sensul ca au un stalp de sustinere emotional. Daca tu nu crezi in tine, ele cum crezi ca vor crede?
2.Prea te arunci cu capu inainte la o fata.Sa-i aduci trandafir iubitei tale si cadouri (aproape in fiecare zi) mi se pare cam exagerat si prin asta i-ai aratat ei ca esti prea dependent de ea.Ea o fi crezand ca esti disperat.Nu spun ca nu e frumos gestul, dar daca oferi prea multe cadouri unei fete, o sa si-o ia in cap.Crede-ma!

Sfatul meu este sa-ti construiesti un grup de prieteni, majoritatea fete bineinteles.Comunica (,) cu ele, dar fara sa pari disperat.Fii calm si lasa-le pe ele sa vina la tine.Si fii mai increzator si impunator.Adica fetelor le plac baietii care au parerile lor, si care nu se lasa dupa cum bate vantu.

E o zicala: Ai incredere in tine si va veni o zi in care ceilalti nu vor avea de ales decat sa creada si ei in tine.

| dodicuta a răspuns:

Daca esti asa cum ai zis tu, cred ca te place cineva, dar ii e frica sa spuna.Tu e sti atat de "distras", ca sa spun asa, ca nu ai o prietena incat nu ai observat-o. Fetele nu prea spun direct ca te plac. Spun la o prietena.Si nici nu recunosc cand plac pe cineva.Fii atent la cele din jurul tau!

| ShadowGhost a răspuns:

Hey buna.Parerea mea este sa incepi sa mai vorbesti cu o fata, doua.Nu incerca sa agati pe facebook sau cevalaughing. Aici nu este vina ta ca altele nu se uita la tine.Deobicei mai nou am auzit si vazut ca fetele se uita numai dupa baietii gen rebeli si nesimtiti.SI sincera sa fiu, esti chiar perfect asa cum esti.Multe fete isi doresc baietii grijuli si interesati de ce spun ele.

| Gsix explică (pentru ShadowGhost):

Multumescwinking sunteti niste oameni extraordinari happy

| LittleShyDevil a răspuns:

Buna seara! happy Sa incep asa: Tu existi? Serios? laughing))))) WoW, sincer cat de fraiera a fost cea care te-a parasit sau"nu mai avea niciun sentiment fata de tine", ioi, ce pretext...Ok, pai bine ca ai specificat "patratele" laughing) Am zambit un pic aicitongue. Revenim, ai 16 ani, da, vrei o prieten care sa fie alaturi de tine sa te aprecieze pentru ceea ce esti, din cate am citit faci multe sacrificii si ele nu apreciaza asta, pacat. Dar acum sincer inca ai timp, daca nu te suporta unele persoane asta inseamna ca si-au dat seama ca esti un potential rival, cine stie, deci au constatat ca esti bun si se tem sa zic asa, nu? Eu asa zic. Si revin la frazele de mai sus, dupa ce ii oferi flori, renunti chiar si la antrenamente care pentru tine sunt importante, nu te merita clar, fi bucuros ca ai scapat de ealaughing) Pai ce pot sa zic urat nu esti, nu iti zic numai eu, toti cei care ti-am raspuns au confirmat acest lucru, stai calm la capitolul asta, nu renunta la sport, mergi mai departe, "noi" fetele adoram un baiat bine facutsmug si care are si ceva in cap, tu le ai pe amadoua, wow din nou. laughing Stii azi plangi tu, maine o sa planga altele dupa tine ca nu au stiut sa te aprecieze. Si acum sincer vrei sa fi ca restul? Ce are daca esti diferit? Nimic, asta te face special fata de restul, daca unele persoane nu stiu sa aprecieze pacat, ei/ele pierd. Ce pot sa iti zic decat, nu te schimba, serios! laughing Si continua cu sportul. happy O seara frumoasa in continuare. Nu mai plange pentru cine nu merita. happy

| Gsix explică (pentru LittleShyDevil):

M-ai facut sa rad, serios happy de ce wow? nu pricep... ce e asa de wow la mine? si apropo, am patratele de muschi, nu de slab laughing

| LittleShyDevil a răspuns (pentru Gsix):

Hmm, stiu ca patratele de muschi, dar m-ai facut sa zambesc ca ai specificat asta, oricum multumesc ca ai citit romanul meu.laughing) Pai, de ce am zis wow, pentru ca, fiindca si deoarece( laughing) ) sunt putini baieti care se comporta asa, sincer. Si ai sa intelegi poate mai bine de ce am zis "wow" cand ai sa intalnesti acea fata perfecta pentru tine, care este speciala si unica. Nu crezi? Poate, cine stie.tongue

| Gsix explică (pentru LittleShyDevil):

Am citit toate raspunsurile, si am fost surprins si chiar va multumesc tuturor ca mi-ati deschis ochii sa vad si eu realitatea happy

| LittleShyDevil a răspuns (pentru Gsix):

Hey, sa iti dam un pumn ca sa te trezesti la realitate mai repede nu putem ca: 1. Suntem in fata calculatorului si 2. Ne bati tu mai tarelaughing)) Glumesc!laughing) Multumesc frumos si eu. Ai grija de tine si nu te las de sport. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gsix):

O sa vezi realitatea cand o sa-ti vina mintile-n cap daca o sa-ti vina vreodata. in orice caz, mai e pana atunci. un singur individ ti-a spus ceva corect si a starnit o reactie demna de mila de la tine. copiii nu vor fi cu fete, asta sa tii minte. ca nu sunt capabil, de asta nici tu nu esti. patratelele sa ti le bagi pe gat, pe fete le cam doare in cot de ele.
mai papa lapte, sterge-te la gurita si cand ti se va spala creierasul de prostii, vei avea pe cineva alaturi.

| Gsix explică (pentru LittleShyDevil):

Auzi la christina, sa imi bag patratelele pe gat ca pe fete le doare-n cot, daca vede ea asa corp, ar fi in stare sa-i suga... fara sa stea pe ganduri, dar ce sa ceri la oameni fara caracter si pic de minte in capul ala plin de rumegus

| LittleShyDevil a răspuns (pentru Gsix):

Acum sincera sa fiu ajungem la jigniri, serios? Daca ai patratele ce vrei sa faci acum sa le spargi cu un ac? Faci sport, asta este, cum altii practica dansul sau etc asa faci si tu. Si inca ceva, daca vrei cu adevarat sa dovedesti ca esti "barbat", nu o dovedesti prin cate patratele ai, fi cu un pas inainte lui. happy Poate ai inteles, mereu vor fi comentarii pro si contra, dar mai intai gandeste si dupa actioneaza. Ai 16 ani, ai sa intelegi mai bine pe parcurs.happy Si nu uita niciodata de unde ai plecat, asta este cel mai important!

| KnowEverything a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=Q0wCzrB0ZYI

La 16 ani cu ce te incalzeste "un relationship"? Unul fortat daca intelegi la ce ma refer.

Sa ai numai pentru a nu zice ca nu ai... ceva in genul gandesti tu.

| figure a răspuns:

Hai sa iti spun cateva greseli pe care le faci :

1. Ceri sfatul fetelor. Nu e vorba ca ele nu ar vrea sa te ajute, dar fetele mai degraba de transforma intr-un baiat scump si dulce, tocmai bun de amic.

2. Esti needy. Atitudinea ta denota ca ceri afectiune, o cersesti, ai nevoie de ea. Arati nesiguranta prin ceea ce scrii. O fata este pusa pe fuga de genul asta de lucruri (fireste ca pentru fiecare regula exista exceptii, dar nu trai cu speranta asta).

3. Incerc sa o spun soft, ca sa nu respingi ideea : Esti prea "girlish" prin simplul fapt ca incerci sa te validezi atata, aratand ce faci frumos, cum arati, etc. Un barbat arata prin actiuni cine este. Lasa fetele sa ghiceasca. Apropo, fetele adora sa "descopere" lucruri, nu sa le fie servite pe tava.

4. Faptul ca ai o viata a ta (ex. antrenamente) e un lucru bun. Fetele apreciaza un barbat care are preocupari proprii - chiar si daca nu rezoneaza cu ele.

5. Nu sacrifica ceea ce conteaza pentru tine, pentru o fata. Sau fa-o rar. Raritatea e apreciata. Daca o faci prea des iti devalorizezi toate gesturile. Acelasi principiu se recomanda si la gesturi romantice de genul daruitului de flori. Daca ii dai in fiecare zi, se transforma in plata unui tribut pentru atentia ei. Daca faci gestul asta din cand in cand, ideal in mod surprinzator, fata va simti ceva special de fiecare data.

Chiar daca nu sunt fata, asculta ce iti zic. De fapt. tocmai pentru ca nu sunt fata...

| Overom a răspuns:

Oricat de perfect ar fi un baiat, fetele ii prefera tot pe aia imputiti cu un caracter jegos, nesimtiti, am intalnit fete care le plac sa fie dominate uneori injosite ..batute, ca urmare fetelor nu prea le plac baietii buni dar pe o parte ii vor si cand ii au trec repede la unul jegos din toate punctele de vedere, mai nou daca ai x6 si esti un tiganoi cu ceafa cat porcul si bani in portofel asa numitul cocalar toate vor sari pe tine e cam greu cu fetele in ziua de azi dar nu dispera vei gasi si tu pe cineva iti spun asta din proprie experinta pentru ca si eu sunt exact ca tine. sportiv nu fumez si chestii de genu si as face orice pentru ca sa am o relatie frumoasa dar nu ai cu cine daca nici fetele nu stiu ce vor ..noi nici atat

Răspuns utilizator avertizat
| Gsix explică:

Mai am ceva pentru voi (fetele) sa trag in continuare de fiarele mele happy?

| ShadowGhost a răspuns (pentru Gsix):

Da normal.Nu te lasa de sportul care iti placehappyPlus ca din cate am citit, mai tarziu o sa vezi roadele muncii talehappydin toate puncte de vedere.

| Gsix explică (pentru ShadowGhost):

Cum adica voi vedea rezultatele muncii mele? detaliaza-mi ce vrei sa spui? Tot ce vreau sa vad mai tarziu este ori ca voi merge la culturisti( desi nu prea cred ca am sanse, dar incerc) ori voi fi luptator de MMA( mixt martial arts) una din ele tot doresc big grin

| ShadowGhost a răspuns (pentru Gsix):

Adica o sa arati excelent, si, ma rog, daca nu te apuci de fumat si baut, vei fi si sanatos.Alimentatie sanatoasa si sportul iti asigura o viata indelungata fara probleme gen bolii si e.t.chappySI iti doresc muulta bafta. Daca chiar iti doresti, vei devenihappy

| Gsix explică (pentru ShadowGhost):

Cand vine vorba de sport si de visurile mele doua? crede-ma ca devin mai maniac decat Arnold laughing

| EleNa8789 a răspuns (pentru Gsix):

Nu renunta la sport e bine pentru tine

| неизвестныйй a răspuns:

Greşeşti mult.
Trebuie să te schimbi.
Care-i diferenţa dintre tine şi un căţeluş care se dă bine pe lângă o tipă şi încearcă să-i facă pe plac?! Nici-una.
Tu trebuie să stârneşti atracţie fetei, nu să-i faci pe plac.
Nu mai fă cadouri niciodată unei fete dacă nu eşti cu ea într-o relaţie clasică.
Poate asta-i şi problema, că eşti prea grijuliu şi sensibil ca o fată. Fetele caută relaţie cu un bărbat, nu cu o altă fată.

| Gsix explică (pentru неизвестныйй):

Nu cred ca tu esti mai barbat ca mine, daca te consideri ca esti mai barbat ca mine, te invit sa ridicam greutati, sa vedem cine e mai barbat, sau putem face oricand o lupta corp la corp happy

| неизвестныйй a răspuns (pentru Gsix):

Eu vorbeam de bărbăţia pe care o oferi în faţa unei fete, nu în faţa altui bărbat. Eşti gay? N-o să conving niciodată unui bărbat care-i mai bărbat dintre noi, care-i mai şmecher, pentru că nu ăsta e rolul meu, îmi cunosc valorile şi fără să mi le compar cu ale altcuiva.
Văd că nu rezonezi prea bine ideile.
Ai reacţie de copil de 15 ani care s-a uitat prea mult la filmele cu Boyka.
Chill copilu!

| Gsix explică (pentru неизвестныйй):

Daca nu ai ceva util de spus, taci din gura si vezi-ti de treaba, ca nu esti util deloc

| неизвестныйй a răspuns (pentru Gsix):

Am zis ceva foarte util.
Cel mai util sfat de aici.
Opreşte-te din a mai te comporta ca o fată. Când o să începi să ai atitudinea unui bărbat probabil că o să se uite mai mult efete la tine.

| RosyInferno a răspuns:

Nu o lua atat de personal! Nu te ajuta cu nimic si cel mai probabil te va duce undeva. unde nu vrei sa ajungilaughing apoi. trebuie sa ai incredere in tine si sa vezi tu ca nu e vreo problema cu tine si cu personalitatea ta, pentru ca daca nu ai acea incredere, lumea nu isi va face alta impresie. Dar sincer? Cel mai probabil ar trebui sa te analizezi din nou si sa testezi mai mult, pentru ca mie una mi-ai lasat impresia ca tu inca nu stii nimic despre tine.

| AliceMaria1 a răspuns:

Hei nu iti face griji.Persoana potrivita pentru tine nu a aparut inca. Apropo daca e asa cum te-ai descris arati super...

| Gsix explică (pentru AliceMaria1):

M-am descris asa cum sunt

| CrissuLinii a răspuns:

Heiii...Sunt fata deci iti voi raspunde cat se poate de sincer.Nu am vazut prof. tau de facebook, dar daca ai fi un pic mai uratel tot pana la urma iti vei gasi o prietena.Iti voi spune cv.Esti prea bun, E bine ca esti romantic dar cu fetele nu merge asa. Fetele sincer sunt un pic mai ingamfate, Unele cam piti.Da cel mai mult la fete le place sa le fii perverslaughing Sincer! Ele incep sa rada cand o faci pe perversu! Le pupi pe la spate, le scoti la intalniri, Si un mic sfat.Du-le la magazinebatting eyelashes Ca ele de obicei se uita ff rar, dupa rochii, fuste, pantofi etc...Fi un pic mai rau! Cum ar fi: Le dai un trandafir. Il ai in mana, si ii spui pr tale: Daca nu ma pupi nu mai vezi trandafiru, frumoaso.Cv de genuhappy Crede-ma ca daca o faci cum trebuie o sa mearga! Fundiitzza!:* Sii success!

| Erica2018 a răspuns:

Stai calm.Ai toata viata inainte.Inca nu ai 30 de ani.Dc te stresezi atat de tare? Eu cred in vorba asta.''Ce-i al tau,e pus deoparte". Asteapta si tu putin timp,caci o fata cu siguranta va aparea de undeva. Spui ca te enervezi si aberezi, poate ar trebui sa vb cu cineva despre asta, cineva apropiat. Vorbeste cu prietenii, cu familia, poti incerca si cu un psiholog.
Succes!

| MayaZaya a răspuns:

Înseamnă că nu te-a meritat, nu e vina ta, nu schimba nimic la tine! Alte fete ar muri să aibă un iubit grijuliu, și puține ar vrea doar aventuri, în această categorie se include și domnișoara. Sunt sigură că vei găsi altă fată care te va iubi înapoi.

| EleNa8789 a răspuns:

Nu ai de ce sa intri in panica ai doar 16 ani, incearca sa iti faci mai multi prieteni si trateaza fetele cu putina indeferenta le vei atrage mult mai usor

| Ruxenne a răspuns:

Pai nu stiu ce sa-ti zic...doar ca unele fete nu stiu sa pretuiasca ce au si la fel si in cazul baietiilor,cel mai bine e sa fi tu insusi, sa nu te schimbi pentru nimic in lume, si n-ai de ce sa te simti rau din cauza asta, cel mai bine e sa ai incredere in tine, si la un moment dat iti vei gasi aceea persoana..succes

| Koryna_Inna_1995 a răspuns:

Lasa ca ai timp sa gasesti si tu o fata care sa te aprecieze asa cum estiwinking

| Blondutza_Mia_1998 a răspuns:

Eu cred ca nu le lasi sa respiree! Nu trebuie sa fi toata ziua cu ea sau saa o suni din 5 in 5 minutee! o sa gasesti si fata potrivitaa! Ai rabdaree!

| o3ViolettaCastillo3o a răspuns:

Nu ai prietena...deoarece este prea bun cu ele! cand o ai, faci totul pentru ea! Normal ca profita!
Esti dragut, da! Vezi?! happy Ai suflet bun, de aceea toate profita! sad Fi si tu un pic mai dur, si daca o sa intalnesti iubirea adevarata, crede-ma ca vei realiza, pentru ca ea te va placea asa cum esti si nu vei fii nevoit sa-ti INPUTINEZI orele de sport sau mai stiu eu ce sacrifici! sad
Asa ca...lasa, ai tu timp de toate! happy

| MoldovanSorinaGabriella a răspuns:

Fetele in ziua de azi, cauta baieti mai altfel. Adica mie mi-ar placea un baiat ca tine foarte mult, dar ele cauta baiatul ala care sa le pipaie sau sa le prinda de fund! Asteapta, poate inca nu e momentul pentru o prietena. adica tu simti nevoia sa ai o prietena, dar inca nu ai gasit-o! Dumnezeu ti-a pregatit sigur o fata de 100 de ori mai buna decat cea pe care ai avut-o! Nu te stresa :* si nu te schimba! O sa ai parte de mult noroc in viata daca te mentii asa :*!