| KlawSixx a întrebat:

Intrebare pentru fete! Apelez la voi fetelor pentru ca baietii sigur vor raspunde numai tampenii, asa ca sa incepem. Buna fetelor, sunt baiat, am 16 ani, ochii caprui, parul saten, 1.83 metrii. Sunt un impatimit mare al boxului,ascult muzica dubstep, rap, rock uneori, sunt romantic, fidel ( nu insel nici daca as fi obligat), muncitor, nefumator, nu beau, nu ma droghez, dar am o problema. Problema mea este ca nimeni nu ma agreeaza/iubeste, cunoscutii ma resping pentru ca nu sunt ca ei, sunt diferit. Pana acum am avut cateva relatii, si am facut tot pentru ele, rarisem antrenamentele numai sa ma vad cu ele, le duceam mereu cate un trandafir, le cumparam cadouri etc. Dar m-au parasit pe motiv ca nu mai simt nimic pentru mine, desi nu am gresit cu nimic fata de ele. De ce nu ma plac si pe mine fetele, am suflet bun, sunt grijuliu, dar degeaba, mai le auzeam pe unele fete spunand ca isi doresc un baiat cu calitatile mele, dar cand il au... isi bat joc, nu stiu ce sa ma fac, cand vad pe altii in cupluri fericiti imi vine sa o iau razna, sa plang, de multe ori plang, ma enervez si aberez, nu stiu ce sa fac, am nevoie de o alinare, de o relatie serioasa, dar din nefericire sunt singur :(( Ce sa fac fetelor? :(( apropo, daca sunt urat spuneti-mi, nu ma supar pentru adevar, uitati profilul meu de facebook : https://www.facebook.com/profile.php?id=100006028575873 Astept ajutor! :(
Un sfat, o incurajare, o insulta, orice, am nevoie sa merg mai departe, de ceva vreme nici la antrenamente nu imi mai sta gandul, sunt total neconcentrat, mintea mea dispare in neant si ma gandesc la alte cele... O mana de ajutor pentru un baiat cu vise va rog.

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu realizezi ca ai 16 ani? La cum ti-ai descris problema aici, am crezut ca ai 36, atata disperare razbate din randurile tale!
Exagerezi si exagerezi in toate, vad.Calmeaza-te!
Aerul tau disperat ii alunga pe cei din jur,il simt imediat si nevoia ta de afectiune se loveste de un zid!
Echilibreaza-te,regaseste-ti calmul si nonsalanta si fetele vor alerga dupa tine!
La varsta asta,o relatie e o mare lupta de orgolii si cu cat te stradui sa-i faci mai mult pe plac unei fete,cu atat incepe sa se indoiasca mai mult de masculinitatea ta!
Pastreaza-ti aura masculina si nu te ruga sa fii iubit,inimile nu se deschid cu rugaminti si lacrimi!
Fii mai nepasator,mai optimist si asteapta sa se intample minunea, nu alerga dupa ea s-o provoci, c-o sa se joace dragostea cu tine ca pisica cu soarecele, cu cat alergi mai mult, cu atat mai putine sanse vei avea.Si mai multe dezamagiri.
Fii mai exigent,alege-ti partenere de calitate si comportate corect,nu exagera,o floare devine banala aducand-o de fiecare data, un sacrificiu nu mai e privit ca un sacrificiu cand il transformi in obisnuinta("nu ma mai duc la antrenament, vin sa ma intalnesc cu tine")!
In plus, esti la inceput de drum si ai in fata o viata intreaga, nu te poti plange la 16 ani ca nu te iubeste nici o fata!
Invata sa nu te oferi singur pe tava,in toate relatiile exista o scala gradata a sentimentelor si orice deschidere prea rapida alunga,asa ca invata sa oferi gradat,sa nu-ti sperii partenerele si sa nu fii nici tu dezamagit!
Un "te iubesc" spus prea repede,sperie si creeaza indoielei asupra seriozitatii celui care l-a spus, iubirea nu e un simplu entuziasm care te-apuca in fata unui zambet, e o concluzie inevitabila dupa multe clipe si intamplari petrecute impreuna...
Incepe prin a te echilibra singur, lucreaza la increderea in tine si la nivelul de sensibilitate pe care il detii, un baiat echilibrat va atrage o fata echilibrata si o fata echilibrata va sti sa aprecieze comorile inchise in sufletul tau!
Si va fi mult mai bine!

| Zenithf a răspuns:

Si daca ai fi urat, nu asta ar fi baiul. Problema ta este ca esti un tip prea asezat, prea serios, prea cumsecade. Daca vrei fete de varsta ta, trebuie sa iei in seama ceea ce vor ele, adica un bagabont care sa le invarta pe degete.
Ciudat, dar dupa autocaracterizarea ta, eu cred ca numai la fete mai mari, si cu capul mai pe umeri, ai avea sansa. It looks like you have to aim high!

| sofisis a răspuns:

La 16 ani esti inca copil.Deci nu te mai lamenta ca si cum ti-a trecut viata si tu nu ai gasit pe nimeni.
Asta unu la mana.
Doi, nu mai fi asa de insistent si atat de "la dispozitia" fetelor. Ai antrenament, te duci la antrenament. Nu renunti la nimic ca sa te vezi cu ele. Iti faci programul pe langa ce ai tu deja stabilit. Nu le mai cocolosi cu atatea atentii. Orice om se plictiseste la un moment dat de atatea dulcegarii.
Nu stiu de ce dar cred ca esti genul care mereu asteapta indicatii (gen unde sa mergeti, ce sa faceti) si e stresant. Nici eu nu suport barbatii de genul asta.
Trebuie sa fii mai egoist putin, trebuie sa fii mai tupeist, sa stii sa te distrezi cu o fata, sa o faci sa rada si sa nu se plictiseasca, sa o surprinzi mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

(baiat) abia ai 16 ani prietene. daca aveai vreo 30 mai ziceam da ce-i asta? ai inceput ca restul acum..la varsta aia nu te iau fete cu prea mult cap, de la vreo 20 in sus sa te ia fete mai la 18.19 ani. dar acumm nu ai sanse la relatii seriose. doar fata sa fie mai mare.

| gingergirl1 a răspuns:

Mda,bun venit in lumea mea!laughing
Pana la urma ai 16 ani, nu? ai tot timpul sa ai o relatie serioasawinking
Si ai dreptate, multe fete isi doresc un astfel de prieten dar pana la urma astea-s doar vorbe, ca tot dupa golani umbla laughing
Eu zic sa te linistesti, eu am 15 ani (nu-i mare diferentatongue ) si nu prea am gandul la baieti(mai ales acum sad, acum important e examenul pe care trebuie sa-l iau cu brio, si dupa aia nene am timp sa fac ce vreau eu.
Si revin la subiect laughing Mereu golanii au fost mai apreciati decat baietii cuminti. Dar unii doar pretind ca sunt cuminti...am trecut prin asta,in urma cu un an am cunoscut un baiat care parea PERFECT pentru mine,era cuminte,la locul lui,dragut, credincios dar doar parea laughing Cu familia lui era un ingeras dar pe partea cealaltaaa...sad In fine, e poveste lungawinking
Eu sti ce te-as sfatui? Sa te fixezi doar pe o singura fata(mai cuminte, la fel ca si tine) si incearca sa o cuceresti! sti vorba aia "toti sunteti in stare sa cuceriti o fata, mai putini stiti sa o si pastrati langa voi"winking
Si succes!:*

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

Nu stiu, nu zic ca esti sperietoare sau ceva, dar poate faci ceva gresit mai ales ca fetele din ziua de azi sad, ma abtin, era frumos daca aveai pe cineva acum 1 an poate chiar 2, numai sa gasesti o fata la prima relatie, si chestia e ca daca, o fata a inceput pentru prima data o relatie, a inceput pentru ca-i place compania baiatului, ca-l place, ca-l iubeste, si poate atunci ai fi avut o relatie serioasa happy Eu am 14 big grin si prima relatie dar eu zic ca merge perfect big grin si e frumos totu` asa ca nu stiu ce sa mai zic happy Poate gasesti o fata la prima relatie mai sti happy Bafta!

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Buna! Nu te mai simti asa. O sa gasesti persoana potrivita dar acum poate nu e timpul. 16 ani nu e o varsta asa de mare ca sa-ti faci griji in legatura cu fetele. Eu am 15 ani si am avut un singur prieten pot zice amic nu mai mult si nu prea simt nevoia de iubit din cauza asta. O sa gasesti fata potrivita ai sa vezi. just calm down. happy Bafta.

| Rechin a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie cu tine. Eu nu pot vizualiza facebook-ul tau. Poti sa imi lasi un link cu poza ta de profil? happy

| DaddysGir1 a răspuns:

Poate că exagerezi şi de-aia se întâmplă lucrurile astea. Poate ele te consideră prea. lipicios? Da, cred că ăsta e cuvântul. Nu trebuie să îi dai unei fete cadouri mereu, sau flori, ci doar din când în când, altfel se plictiseşte. Într-o relaţie nu numai tu trebuie să faci totul, las-o şi pe ea să-ţi răspundă, iar dacă nu, las-o mai moale thinking
Cel mai probabil eşti mult prea insistent şi romantic pentru fetele pe care le alegi tu. Toate zicem că vrem un băiat cu calităţile astea, dar nu e mereu aşa.

| Nadwlee a răspuns:

Salut! Ești un tip ok însă nu uita că toate se fac la timpul lor! Nu mai fi nerăbdător, așteptă până în momentul în care o fată îți v-a deschide ușa! Învață ce este răbdare și fi mereu optimist! Am 16 ani și eu și daca stau sa înșir toate relațiile, mi-ar lua mult timp! Am trecut și eu prin faza asta și am fost și eu așa! Dar nu am uitat că totul vine de la sine! Nu amfoarte multe acturi sexuale și nu mă laud cu penisul meu ( 20 cm ) :d Încearcă să te gândești că v-a venii mult bine când te vei aștepta mai puțin! Dacă mai e vreo problemă, nu ezita să îmi dai un PM! O zi bună și. nu uita ce ți-am spus!