| Jameson a întrebat:

Intrebare pentru fete: cum ai cuceri un baiat care nu vrea sa mai aiba prietena in viata lui si spune ca nu mai vrea nici nevasta sa nu auda de asa ceva dar tu il cunosti ca are suflet bun, e de treaba, amuzant si ai vrea sa-i pui capac. Cum ai proceda sa-l faci ca sa cada in capcana si sa fii impreuna cu el?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Greu nu e,dar nu-mi place modul asta de gandire,din punctul meu de vedere,dragostea nu poate fi o capcana pe care o intinzi ca sa cada cineva in ea...
Premiza de la care pleci e putreda,e urata, nu-mi seamana a dragoste ci a moft pe care vrei sa ti-l satisfaci, pentru ca apoi sa treci la urmatoarea victima.
Nu sfatuiesc pe nimeni sa se joace cu suflete.

11 răspunsuri:
| zeeeeeex a răspuns:

Tu el spune asa acum pentru ca de curand a fost ranit destul de tare si iti dai seama ca vorbeste suferinta din el dar nimeni in viata asta nu poate sta singur, da prieteni sunt mereu dar mereu vei avea nevoie de o prezenta feminina langa tine sa te iubeasca si sa o iubesti inapoi. Multi am fost acolo unde e el acum, chiar si eu... Fi prietena lui cand are nevoie si fa-ti cunoscute intentiile, ca il placi si una alta si usor usor il vei face sa uite de durere partial si sa fie dispus sa imbratiseze ceva nou in viata lui. Pace and Good Luck!

| LadyGA a răspuns:

Buna! stiu un caz...laughing sunt fete care incearca sa il cucereasca, dar el, nimic. daca nu vrea, asta nu inseamna ca e ''pe invers''. pur si simplu a dat peste o dragoste nu prea frumoasa, a cazut si cand s=a ridicat, s-a ridicat de tot. stai cat mai mult prin preajma lui, incearca sa te interesezi de chestiile care il bucura...ink nu am aflat acest raspuns, dar poti incerca macar. daca il afli u inainte, sa imi spui sa transmit mai departe! laughing bafta!

| Adina77 a răspuns:

Pai as sta aproape non stop pe capul lui.
Nu trebuie sa-i intinzi capcane.
Orice barbat poate fi cucerit.

| MsGringer a răspuns:

Pai intai l-as intreba daca nu cumva are alte orientari sexuale.Si pe urma as incepe cu:"nu toate fetele sunt la fel".Pe urma i-as spune daca nu mai vrea sa incerce cu cineva, ca pana la urma toata lumea are nevoie de dragoste.N-o sa reziste nimeni fara iubita, cred.Si mai departe nu mai stiu.As mai baga eu ceva pe acolo.

| MsGringer a răspuns:

Esti lesbi?laughing)

| MsGringer a răspuns:

Nu te enerva draga.dar la intrebare zicea ca e pentru fete.si am crezut ca esti fatabig grin

| MsGringer a răspuns:

Mda.ma rog.Idei de-ale baietilor.

| MsGringer a răspuns:

De ce_

| MsGringer a răspuns:

Ce+si vrut sa zici prin userita?laughing)

| MonkeyBoss a răspuns:

Cu siguranta l-a dezamagit o fata, si va trebui ca aceea care vrea sa-l cucereasca, sa-i demonstreze ca nu toate femeile sunt la fel, sa-i castige increderea, si sa faca tot ce-i sta in puteri sa nu-l dezamageasca vreodata.

| Sweetie_Andrada_1983 a răspuns:

Eu mai intai i-as spune ca nu este normal la cap sau mas machia si mas face foarte draguta iar probabil ca as vorbi cu o prietena sa ii spuna ca o sa se casatoareasca in final si ca degeaba zice acum asa. Dar nu stiu cum se procedeaza corect la un asemenea lucru. In fine noroc!