| Sin3d a întrebat:

Intrebare pentru fete! Cum v-ar placea voua, fetelor, sa aflati ca unui baiat ii place de voi?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Printr-o scrisoare de dragostelaughing

| VampireBlood a răspuns:

Sa-mi zica in fata!

| alinagyo a răspuns:

Imi place ideea ta deeuts, mi se pare frumos pacat ca ceilalti vor sa traiasca intr-o monotonie, pana si iubirea trebuie sa fie declarata intr-un mod banal...toate detaliile astea pe care le-ai spus iti demonstreaza cat de mare e atractia/dragostea.parerea mea este ca baiatul care iubeste cu adevarat face orice sa arate ce simte.Pacat ca unii/unele se multumesc cu "imi place de tine, vrei sa fim impreuna"?

| Deeuts a răspuns (pentru alinagyo):

Multumesc:d

| CrazyKiss a răspuns:

Sa vina sa imi spuna in fata, direct si fara ocolisuri.

| Deeuts a răspuns:

Sincer? Mi-ar placea sa vina sa-mi spuna pur si simplu, nu copilarii de genu':sa-si trimita prietenii, prietenele, sa-mi dea vreun mesaj.Chestiile de genu' se spun in fata,sau printr-un joculet(asa ma gandesc eu, fiecare cu parerea luithinking):Sa-mi puna pe banca(daca invatam in aceeasi scoala, clasa)un biletel, si peste o floare in care sa scrie ca este un admirator secret si vrea sa ne intalnim la o ora anume in fata scolii/clasei/prin curtea scolii, etclaughing..Si in fiecare pauza sa-mi puna cate un biletel si o floare in care sa scrie ce simte pentru mine, dar nu direct ci pe ocolite(nu cred ca intelegi prea bine partea cu "pe ocolite"..adica,sa-mi scrie texte din astea gen "poate ca inca nu ma cunosti si nu stii ce simt pentru tine, dar imagineaza-ti ce simte o floare cand primeste apa si iti vei da seama"..am dat primul exemplu care mi-a venit in minte).Si, cand o sa ne intalnim, sa trimita pe cineva sa-mi dea un ultim biletel(fara floare)in care sa scrie "Imi place de tine foarte mult, si am incercat sa-ti explic asta prin toate acele biletele.Acum pot sa-ti spun cine sunt,in fata,stricand magia,sau,sa te las sa descoperi singura, uitandu-te in spate, dupa cineva care tine o floare in mana.".Si apoi, in spate sa apara el, cu o floare..Ar fi funny, si dragut, in acelasi timp, nu?puppy dog eyes
Bineinteles,daca nu invatam in aceeasi scoala, poate sa faca asta cu ajutorul unui prieten, afara, intr-un weekend, sau daca nu vrea sa se agite asa mult sa-mi spuna in fata:d

| Crytek6 a răspuns (pentru Deeuts):

Ce minte de copila care se uita la telenovele romanesti ai...

| CrazyKiss a răspuns (pentru Deeuts):

Asta intelegi tu prin " sa vina sa-mi spuna pur si simplu, nu copilarii de genu':sa-si trimita prietenii, prietenele, sa-mi dea vreun mesaj.Chestiile de genu' se spun in fata"? Ti-ai facut un film sau un roman in minte? Chestiile de genu' nu se mai gasesc in ziua de azi."Printi pe cai albi" nu cred eu ca mai exista.Prea mult romantism, desi pentru un roman, povestioara gen Romeo si Julieta nu e rau!

| Deeuts a răspuns (pentru Crytek6):

Nu cred ca vorbeam cu tine, da?raised eyebrows

| Cookiiieezzz a răspuns:

"Hei, esti foarte draguta happy! Imi cam place de tine."
Si daca si ei ii place sigur va reactiona.
That's it.Simple as that, dar foarte adorabil.Parerea mea.