| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru. fete! Cum va-ti facut primul iubit? De la ce varsta? >: big grin

13 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

La 15 ani, eram colegi de clasa.

| whatevernvm a răspuns:

Http://diacritica.wordpress.com/2009/12/06/v-ati-va-ti-vat-i-sau-v-ati/

Bafta :*

( in cazul in care o sa sa modifici intrebarea, dau eu un copy-paste)

FrankieSteinXOXO intreaba:
Intrebare pentru. fete! Cum v-ati facut primul iubit? De la ce varsta? >: big grin

| RyugaHideki a răspuns (pentru whatevernvm):

Iti sugerez sa te faci critic tongue
A gresit si ea. Se mai intampla.
Si tu ai gresit: in cazul in care o sa sa modifici intrebarea. Graba strica nu?
Dar cum ar fi sa ne corectam cu totii in fiecare zi!? Ne-am plictisi nu?
FrankieSteinXOXO ...eu sunt baiat deci nu am sa raspund big grin Am fost curios doar sa vad ce raspunsuri ai primit happy
Si NachtİmОҝtobεr, nu verifica sa vezi daca am vreo greseala.nu vei gasi niciuna. Chiar daca vei citi de cateva ori happy
Eu prima prietena mi-am facut-o intr-o seara, in timp ce jucam carti cu ea si alte persoane. Am venit de la oras la tara in seara aceea, iar ea a fost in vizita la bunicii ei, care locuiau langa bunicii mei. A 2-a zi mi-am primit si primul sarut pe buze :X

| whatevernvm a răspuns (pentru RyugaHideki):

Am repatat, nu e greseala gramaticala. Prostia e altceva.

| whatevernvm a răspuns (pentru RyugaHideki):

Si tu chiar crezi ca nu am ce face decat sa verific daca tu ai greseli?laughing) Si nu prea ma plictisesc sa ii corectez. Gresala din neatentie e una, greseala din nestiinta e alta.

| whatevernvm a răspuns (pentru RyugaHideki):

Si daca e nevoie, o sa ma fac critic. Poate sunt nebuna, dar nu sunt proasta.

| RyugaHideki a răspuns (pentru whatevernvm):

Unele persoane sunt prea usor de provocat ^.^ Nu conteaza cine greseste si cine este perfect. Daca ai fi perfect si ai sti totul nu ai mai avea ce face. Poate are 7 ani tipa si abia invata gramatica.nu stiu laughing
See ya ^.^

| whatevernvm a răspuns (pentru RyugaHideki):

Nu ar fi logic ca la 7 ani sa vorbeasca despre sarut.

| RyugaHideki a răspuns (pentru whatevernvm):

Ea nu a spus nimic despre un sarut.Eu am spus ca la 12 ani am primit primul meu sarut pe buze (bine nu am specificat varsta). Ea a intrebat doar cum v-ati facut voi, fetele, primul iubit.

| whatevernvm a răspuns (pentru RyugaHideki):

Eu m-am referit la momentul in care ai zis tu ca poate are 7 ani si nu stie sa scrie. Eu am vorbit logic, ca daca ar avea 7 ani nu ar fi normal sa vorbeasca despre primul sarut, cu toate ca am realizat ca erai ironic cand ai zis ca are 7 ani. Si crede-ma, te respect pentru faptul ca nu esti un analfabet care scrie prescurtat, o persoana fara viitor si fara pic de cultura, ca majoritatea celor din ziua de azi si de pe site-ul asta. Felicitari!

| RyugaHideki a răspuns (pentru whatevernvm):

Multumesc pentru complimente. De asemenea si eu ma bucur pentru cum te comporti si ca vrei sa corectezi fiecare greseala de gramatica. Uneori ma mir cum de unii au peste 14 ani si nu stiu diferenta dintre â si î Si ei nu stiu ca î se pune doar la inceput si la sfarsit sau in caz de prefixe... (reînceput) si ca â se pune doar la mijloc (pâine) Sau regula cu m n si b. Dupa b nu se pune dupa n ci doar dupa b. (exceptie Instanbul) Dar nah. Generatia asta.NU le mai place limba SI literatura romana sad Ti-am dat vot apropo tongue

| whatevernvm a răspuns (pentru RyugaHideki):

Multumesc si eu.

| iulika995 a răspuns:

12 ani laughing Sta langa mine big grin