| mimiix a întrebat:

O intrebare pentru fete : La ce varsta ati avut primul iubit?

12 răspunsuri:
| mirabela26craiova a răspuns:

Inainte de a avea iubit trebuie sa te bucuri de copilarie nu sa te plimbi cu baieti sau sa ai iubit de la 11-12 ani.De iubiti ai mult timp sa iti faci in viata dar copilaria este doar o data in viata si e mai bine sa te bucuri de ea nu sa o irosesti.Dar totusi sa iti raspund la intrebare.Eu am avut primul iubit la 14 ani si chiar si atunci nu prea ma interesa sa am iubit.Bafta! Funda?happy

| iubesc a răspuns:

Cam 15 ani si ceva.

| mat31new a răspuns:

Sa va vad, printeselor.

| a răspuns:

Heii.
Chiar de unele vor spune '10 ani', '12-13' sau pe acolosia, alea NU au fost relații.
In primul rând, o relație implica SENTIMENTE, ceea ce multe fete tinere din ziua de azi nu au! O relatie implica adevăr, puritate, fidelitate, grija, afectiune, si IUBIRE adevarata!
Am 14 ani. Sunt indragostita nebuneste de un tip, un tip destept, simpatic, simplu, amuzant, comunicativ, deschis, si adevărat. Are adevarul in sânge. Ochii mei il vad a fi minunat! Si cu toate astea, daca m.ar întreba sau daca eu l.as întreba 'vrei sa fi cu mine?', noi tot nu am forma un cuplu. Chiar de e reciproc sentimentu, o relatie adevarata nu începe la 14 ani. Inca nu cunoaștem Flacăra Iubirii.
In concluzie, cand ai pus întrebarea ai constientizat ca majoritatea răspunsurilor vor fi banale, de genu '10-11 ani'. Asta e România.
Învățati sa iubiti cu adevărat!

| Paix a răspuns (pentru ):

Scuza-ti de deranj, si imi cer scuze ca am intrat aici unde nu-i de mine, dar am nevoie de un sfat ma iales ca am vazut ca nah va pricepeti, aveti experiente etc. Deci am o iubita recenta de 14 ani vreau sa stiu daca merita sa tin o relatie cu dansa, eu am 17 deci nu prea stiu ce gandeste ea, deci un mic sfat daca se poate.

| a răspuns (pentru Paix):

Heii. Nu spun ca am experiența si etc. Am 14 ani si eu. Dar cred ca multe de vârsta mea sunt mult prea superficiale pentru a tine o relatie. Vad ca tu dorești ceva serios, din moment ce te interesează de fata, si de vârsta ei. Daca este deschisă, daca e adevărata, daca e grijulie, daca e atenta la detalii, daca are momente de gelozie, si iti arată iubire adevarata, nu va de ce nu ai continua ceva frumos cu ea. love struck. Vârsta nu contează. Contează cat de reala e relația. Contează cat de întregi sunteți la minte. Nu va pripiti, gandindu.va la sex! Este si esti minor. Rezumati.va la iubire love struck. Daca simți ca e potrivită si merita, daca simți ca nu minte si ca e sincera, păstrează relația. Insa daca nu esti inca sigur, iti recomand sa nu va mintiti. Asa veți pierde timp, in care poti găsi pe cineva mai bun. Bafta :*.

| Keith a răspuns:

La 15 ani, a durat 3 ani si ne-am despartit definitiv.

| Vögeln a răspuns:

Pe la 15 jumate

| AllePuffu a răspuns:

Cred ca aveam 11-12 ani, si ala a fost french kiss laughing

| Lovetolove a răspuns:

13 si a durat 3 luni si 15 zile b-).

| yutsa a răspuns:

Depinde ce fel de iubitlaughing eu am avut un ``iubit`` pe clasa I ne trimeteam biletelelaughing).dar unul adevarat care l-am lasat sa ma sarute a fost cand aveam 13 ani aproape 14 atunci a fost si primul sarut.

| dollce94 a răspuns:

Aveam 15, treceam clasa a 9 xd