| Flavian_3685 a întrebat:

Intrebare pentru fete!big grin...(si nu numai). Care au fost cele mai frumoase complimente primite?

18 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ca sunt foarte frumoasa, cea mai frumoasa, ca sunt speciala, ca e norocos ca ma are...pe mine nu ma dau pe spate replicile de pe net care sunt atttaaat de fake si expirate!

Prefer un simplu 'te iubesc!' sincer!

| Razvan a răspuns:

Complimentele profesionale sunt cele care ma incanta cel mai mult cand vin din partea unor persoane superioare din acest punct de vedere.In rest, nu ma intreseaza.Auzi la nesfarsit aceleasi chestii:frumoasa, caracter excepional, ochi frumosi, mani frumoase, par minunatchatterbox

| Stefania a răspuns:

Bunahappy! Cel mai frumos compliment prmit a fost cand m-a intrebat unu de 16 ani daca vreau sa fiu cu ellaughing? Si evident ca am zis nulaughing! Si apoi mi-a zis ca sunt frumoasa, darutza si de la altii am mai auzit asteaoh go on. Dar faza cu baiatu acela de 16 ani mi-a placut foarte mult atunci cand mi-a zis ca ma iubesterolling on the floorsi m-a intrebat daca il iubesc si eu si am raspuns "cum sa nu?:Olove struck", era doar o glumaoh go on.Adica thinking cum sa-i spun ca-l iubesc sau ca-l plac daca nici nu e adevaratlaughing? Si apoi mi-a zis ca vrea sa fie cu mine : bla, bla, blaoh go onlaughingasa cum fac baietii de obicei. AaAa daoh go on era sa uitoh go on, ieri mi-a zis unu ca sunt scumpahappyhee hee. silly laughing. Toti spun lucruri de genuoh go on...pfff baietioh go on. Ce sa le facilaughing? Sunt asa de afameiati de la mama naturalaughingoh go on.Nu chiar totilove struck, dar majoritateaoh go on

| lextim a răspuns:

Ciuzz foarte tarerolling on the floor)

| Spufff :x a răspuns:

1.esti ce`a mai frumoasa :X
2.esti universul meu.
3.Cuvintele nu`mi ajung sa-ti arat dragostea.
4.frumoasa imi faci viata love struck
. si il credeam.straight face

| Spufff :x a răspuns:

Ms. lextim laughing)

| Unique a răspuns:

Majoritatea băieților când scriu comment-uri au fantezii nu sentimente (îți spun că ești sexy, că ai picioare atragătoare, sâni frumoși, ochi mumoși, buze dulci). Îți spun că ești fermecatoare, provocatoare, frumoasă, prețioasă, draguță, scumpă! Nu se gândesc la frumusețea inimii și a sufletului! Din comment-urile lor vă dați seama că sunt obsedați de sex! Unele persoane nu știu că IUBIREA este o satisfacție mai mare decat sexul! Fiecare persoană are ceva deosebit (ceea ce îl face diferit față de alte persoane). Lumea ar trebui să scrie ce simte! Nu spun că este rău să îi scrii sau să îi spui unei persoane că arată bine...bla bla bla. NUMAI că ar trebui prețuită și frumusețea interioară! În acest comment, sunt sigur că se regaseste aproape orice fată! De aceea l-am trimis la mai multe fete! Sunt conștient că mulți băieți mă vor înjura etc. Mă refer la cei ce îi supără adevarul! Fiecare om are defecte și trebuie sa ni le corectăm! Hai că deja o dau în Eminescu rolling on the floor Ce am scris eu nu, este o morala și trebuie tratată ca atare, pentru că nu sunt în măsură să fac așa ceva! Este doar o simplă părere proprie și personală și sunt sigur că multe persoane îmi dau dreptate.Astept sugestii sau injurii pe Hi5-ul meu, dacă m-am îșelat sau dacă am dreptate, un coment ceva. Dacă ai placerea, un five. Hai că sunt conștient că deja mă întind și nu are rost tongue kiss Câteodată, pentru bărbați femeia este un trofeu, nu jumăteatea inimii lui! Dacă îl intrebi ce calitați are iubita lui, colega, prietena, îți va raspunde că are sâni frumoși, buze dulci, picioare lungi...,
(nu spun că acestea nu sunt calități, sunt mai mult daruri de la.natură, calitațile se capătă și se modelează în timp), la celelalte calități pe care le poate avea o femeie (atentă cu persoana de lângă ea, ințeleaptă, sinceră, înțelegătoare, specială, deosebită, simplă, romantică etc). Ei se gandesc numai la exterior, nu știu că, ce este frumos vine din interior! Pentru mine, toate fetele sunt frumoase in felul lor! Fiecare fată are ceva deosebit, ce o face diferită de celelelte fete! Dacă toți am fi
le fel, ne-am plictisi! Fiecare lucru are frumusețea lui, dar nu oricine o vede! Adevărata frumusețe izvorăște din sublim și simplitate! O fată nu trebuie judecată dupa calitatile ei, ci dupa felul cum știe să și le folosească! Majoritatea bărbaților vor ca iubitele lor sa fie modele, fotomodele, vedete. Nu își dau seama că orice fată poate fi, pentru ei, fotomodel etc... Poate, chiar mai mult de atât, POATE FI JUMĂTATEA LUI! Când nu ai ceea ce-ți place, trebuie să-ți placă ceea ce ai lânga tine!
Iubirea nu poate fi cumpărată de aceea cel mai bine ar fi, să gândim cu inima! Dacă ați primit și primul comentariu, veți întelege ce spun acum! Complimentele se plasează ca banii la bursa: urmărind profitul pe care îl aduc! Am vorbit cam mult despre defectele celorlalti și când vorbesti prea mult despre defectele altora, nu mai ai timp să le îndrepți pe ale tale! Mi s-au dat două urechi și o singură gură, și asta pentru a asculta de două ori mai mult decât să vorbesc! Asta voi face si eu de acum. Ce am avut de spus, am spus! Sper că ați înțeles ceva din ce am scris! Tot
ce am scris a, fost o parere, nu o morală... După cum am mai spus, nu sunt în măsură să țin morală celorlalți! Aștept sugestii, înjurii, păreri. Dacă m-am înșelat

| cristina_3322 a răspuns:

1-Am cei mai frumosi ochi, iar albastrul din ochii mei reflecta dragostea sincera si verdele ce este in jurul pupilei reflecta pajistea de primavara inverzita si plina de viata.
2- ca am zambetul placut si privirea gingasa dar in acelasi timp perversa.
3- gurita dulce, si un sarut al dracului de il imbat cu fericire.
4- mi s-a mai spus ca sunt o fata finuta si imi trebuie un baiat pe masura si el ar fi potrivit.

| AdelaPopescu a răspuns:

Are dreptate cand spune ca "Majoritatea băieților când scriu comment-uri au fantezii nu sentimente". Baietii dau comentarii si abordeaza femeile mai usor abordabile, in general, adica de care se simt atrasi doar sexual, fizic. Cand vede o fata mai speciala sunt timizi, greu o abordeaza sau nu reusesc sa o abordeze deloc, sau intra intai in vorba cu prietena ei, care e mai usor abordabila. Baietii fac mai usor complimente femeilor ce par usoare, femeilor mai banale, ca le pot avea mai usor, cu celelalte au teama de esec. Sunt femei superbe-n lume care lasa gurile mute, nu primesc atatea complimente de la barbati ca altele, pentru ca ele intimideaza, creeaza sentimente. La fel si pe site-urile astea, barbatii in general dau comm-uri doar la frumusetea aia din plastic, la femeile cu care viseaza doar o noapte de sex, cele mai obisnuite, atractive doar sexual. Daca vad o poza cu o tipa mai speciala, ce le poate creea sentimente profunde, nu spun nimic, nu lasa commentarii, se tem sa o abordeze si de data asta. Le e teama de esec si sentimentul ala care inseamna mai mult decat o fantezie, o noapte de sex le face mult mai grea treaba cu comunicarea si abordarea. Multi baieti nu pot avea o fata si se apara ei "ai vrea tu sa te caut eu", pentru ca fata l-a ranit pe respectivul si el se scoate si spune asta in loc de " de fapt as vrea sa am puterea sa te caut, dar esti inaccesibila, esti prea inabordabila si buna pentru mine, plus ca m-ai ranit teribil si m-am inchis in mine". Barbatii sunt smecheri dar si fricosi. Dar se pricep sa minta, sa-si ascunda sentimentele. Cand o simt, cand plac cu adevarat o fata, nu o spun. Trebuie sa ne dam noi seama din gesturi si priviri. Complimentele in general sunt pentru cele cu aventurile de o noapte. Iubesc si barbatii, dar multi se sperie de asta si le e mai usor sa caute si sa pretinda doar sex, asta o recunosc mai usor. Poate multi chiar doar asta vor, dar tot pentru ca le e frica de iubire si fug de orice tipa ce le-ar putea crea sentimente profunde ca sa nu sufere, sa nu-si piarda din "barbatie". treburi de astea.

| picea a răspuns:

De ce trebuie sa fie un compliment? trebuie ca tu sa vezi in ochii lui cat te iubeste si i i esti de draga, vorbele cateodata sunt in vant...

| pitesti a răspuns:

Ce mers de gazela ai... laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"esti femeia perfecta pentru mine"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai frumos compliment pe care l-am primit, a fost ca o sa raman speciala prin felul meu de a fii, pentru persoana respectiva happy In rest au fost si complimentele obisnuite cum ar fi "Te iubesc cel mai mul", sau " esti cea mai dulce, frumoasa, etc."...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca se pot numi complimente frumoase, daca nu sunt spuse din suflet.De obicei voi baietii aveti aceleasi replici: esti cea mai frumoasa fata, esti cea mai cuminte, esti o scumpa, ma pierd in ochii tai, la cat de frumosi sunt, ai un corp atat de frumos.Majoritatea folositi aceste replici doar pentru a ajunge acolo unde va doriti, dar nu va pasa ca mai sunt alte persoane care sunt mai emotive si sensibile, voi doar va bateti joc de noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primu compliment care mi a atras atentia a fost:
te iubesc bebele meu mikk!
sau:pup sufletelu ala mik:X:X
bine si mia atras atentia din cauza persoanei care mi-a zis chestia asta
iar in rest din astea normale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o fata super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca am ochii foarte frumosi mentionez ca am ochii albastri si ca ii place foarte mult stilul meu si in rest chestii obisnuite

| priscilla a răspuns:

Pai.thinking
1. esti frumoasa:X
2. baietii astia stresantirolling on the floor. gen '' ce faci mumoaso?'' si nici nu`s cu el. sau altu`. gen:'' ce faci pisiii?''.
day dreaming a da.love struck si gen`my sweetheartlove struck