| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete! De la ce varsta ati inceput sa explorati propriul organism? Adica sa incercati sa va masturbati! Si cum a inceput totul? Curiozitate sau nestiinta? Sper sa nu primesc injurii! E o intrebare cat se poate de normala!

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Faceam asta inca de copil, mai exact de pe la vreo 4-5 ani, din pura nestiinta.Nu stiam eu ce-i ala sex,masturbare, placere sexuala si tot ce stiu acum, ci doar simteam o senzatie placuta atunci cand imi atingeam anumite zone ale corpului.Placerea respectiva am descoperit-o intamplator, din pura greseala, cand probabil ma jucam sau cand faceam baie.Atunci nu stiam ce fac, mai tarziu mi-am dat seama si s-a instalat un sentiment de jena cumplita. Abia dupa ce am citit de sexualitatea infantila din operele lui Sigmund Freud si m-am informat suficient am constatat faptul ca ceea ce faceam eu de fapt era cat se poate de normal.

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Nu o sa primesti injurii,dar gandeste-te ca nu e interesant, doar nu faci un sondaj de opinii. In afara de asta, faci curioasa lumea. care mai bine ramane fara aceste cunostinte. Eu as interzice astfel de intrebari! Sunt mult prea intime si baga copii la idei!

| obsesion a răspuns:

Nestiinta! nu stiu exact varsta dar eram mica

| Lur656i a răspuns:

nestiinta.nu mai stiu exact varsta.