| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete: Deci baietii trebuie sa faca primul pas atunci cum vreti sa va abordeze un baiat? adica ce sa va spuna, care ar fi metoda cea mai eficienta sa intre in vorba cu voi? Intreb asta pentru ca atunci cand un baiat vorbeste cu o fata, acea fata il respinge("am prieten" desi nu are). Si da stiu, nu sunteti toate la fel, nu toate spuneti asta dar as vrea sa stiu ceea ce v-ar place sa auziti de la un baiat care flirteaza cu voi! happy

Si inca ceva: Credeti ca se poate construi o relatie prin intermediul internetului(site-uri de matrimoniale) sau poate chiar si aici pe TPU? happy

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O fată caută la un băiat maturitate nu doar mușchi bani sau potență sexuală, un baiat trebuie sa stie sa cucereasca o fată, este adevarat fetele bagă textul acesta cu am prieten deoarece nu vor sa se angajeze intr o relatie, le place asa cum sunt libere, este greu pentru un băiat/barbat sa cucereasca o fată/femeie, deoarece vremurile in care trăim sunt deosebit de grele si pentru o singură persoană dar pentru doi, si poate vine al treilea, un copil, ca de obicei fetele nu se protejează cand fac sex si ramin gravide multe adolescente, copile cu copii, e, pentru acelea este deosebit de greu sa creasca si un copil, intrucit in general băietii părăsesc fata cand aceasta rămîne gravidă, si atunci singura solutie sunt părintii fetei, dar ei de unde sa scoată bani? Si fata va fi obligată sa munceasca, si multe dintre ele sunt la școală ce sa facă in situatia asta? Deci trebuie sa "deschizi" bine ochii ce alegi in viață si cît de matur esti sa incepi o relatie de prietenie cu o fată, în afară de sex, ce alte asteptari ai tu de la fată? Ce lucruri comune vă leagă? Că sexul este trecător, dar cu fata aceea doresti sa fi, si daca nu ai afinități comune cu ea este clar ca relatia voastră nu va dura. Ce varsta ai? Sănatate.

| RAY a răspuns:

Ce pacat nu sunt fata dat pot fi,isi raspunde partea mea feminima deci e una misandra as prefera ca porcul ala de barbat ca asa sunt majoritatea as prefera sa fie matur,hotarat,inteligent,dragut la fizic si sa faca primul pas sa stiu in ce zona il bag

Si inca ceva: Credeti ca se poate construi o relatie prin intermediul internetului(site-uri de matrimoniale) sau poate chiar si aici pe TPU?

am prieteni care au reusit si asa ceva, dar eu nu cred in asa ceva, sunt multi obsedati sexuali porci care vad doar sex in femei nu toti da majoritatea da, in ziua de azi nu prea sunt baieti seriosi si asta o spun ca baiat, mai ales aici unde intra toti cu masca ipocriziei, dar na daca vrei sa isi pierzi timpul aici poti incepe

| Violleta2022 a răspuns:

Primul pas, ar fi sa fim salutate de baiat!
Sa ni se zambeasca si sa intre in vroba cu noi. Sa ne intrebe ce facem samd.

Da, se poate construi o relatie prin intermediul internetului dar in 90% din cazuri, nu relatiile nu sunt sortite unei relatii trainice, pentru ca compatibilitatea nu se poate rezolva in scris, ci prin cunoastere personala, directa, fata in fata.

| Freya1 a răspuns:

De obicei daca mergi prin parc si strigi dupa una pisi sigur nu functioneaza.Trebuie sa fie o cunostinta sau din cercul de prieteni ca sa poti sa ai o conversatie cu ea despre orce iar daca totusi e o persoana straina pe care o vezi prima oara in parc flirteaza cu privirea intai sa vezi daca iti raspunde la flirt la fel.Priviri zambete etc.Pe TPU sau matrimoniale nu cred dar daca te intalnesti cu acea persoana real nu se stie

| cyupaku a răspuns:

Aici? relatii? hai sa fim seriosi