| Cristian226 a întrebat:

Întrebare pentru fete/femei.Este important pentru voi ca un bărbat sa aiba masina și permis de conducere?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu conteaza permisul si masina care o conduci, vezi de masina ca nu te intreaba ele de permis, fii calm, daca era asta frica ta

| Violleta2022 a răspuns:

Nu!

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca masina si permisul sunt ultimile lucruri importante intr-o relatie!
Nu-i importanta masina si permisul ca nu traiesti cu ele si nu te iubesc ele!

Este extrem de important: caracterul omului, vocabularul, comportamentul lui fata de tie si fata de oameni, respectul si loialitatea, serviciul lui ( sa nu fie un coate goale intretinut de parinti).
Masina si permisele de soferie vin dupa aceea, peste ani, cand este deja stabilitate finaciara in familie!

| Wr3nch a răspuns:

Nu trebuie sa fi femeie ca sa raspunzi la asta. Pentru unele da, pentru unele nu. La fel cum unele se uita daca ai muschi sau nu, si baietii se uita daca fata are sani sau fund mare sau nu. E subiectiv si depinde de fiecare.

| Eireann a răspuns:

Eu am masina si permis, ma pot duce unde am nevoie dar e unori placut sa nu trebuiasca sa conduci tu mereu, sa poti sa bei un pahar de vin cand iesi in oras si sa nu se bazeze pe tine sa te duci dupa el la orice ora din zi sau noapte fiindca nu vrea sa dea bani pe taxi. Deci e important dar nu vital.

| 94Lucifer94 a răspuns:

In general femeile sunt materialiste, mai ales cele care nu au nevoie de sentimente ci de bani. Trendul cam ăsta este, să ai iubit cu bani, sau să fie capabil să iti satisfacă nevoile materiale, să te plimbe și să simți mai presus de alte fete. E ca o competiție, eu de exemplu neavând mașină, și nici nu consider că mi-ar trebui neapărat una, probabil nu o să găsesc nici o fată pentru că nu pot să-i ofer ce poate să-i ofere unul cu mașină. Da, pentru ele este foarte important să aibă mașină, mai ales fetele de la sat care nu vor să fie scoase la oraș cu microbuzul laughing

| RAY a răspuns (pentru 94Lucifer94):

De cati banii te au falit fetele?

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru RAY):

Nu am oferit niciodată unei fete sau femei ceva ce ar fi insemnat un sacrificiu pentru mine. Dar na, inviți o fată, mananci ceva, te plimbi pe ici pe colo, un cadou la zilele de naștere, nu pot zice că m-au falit. Nu de banii cheltuiți imi pare rău, ci de sentimentele mele irosite, ca să zic așa

| RAY a răspuns (pentru 94Lucifer94):

E pacat de timpul pierdut si de investitia emotionala, te inteleg, alea sunt tarfe, mai ales astea cuminti care se dau virgine si cuminti

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru RAY):

Da, dar na, așa sunt femeile. Nici eu nu mai cred că fetele de 20 de ani in sus mai sunt virgine, pentru că știi și tu că incep să umble cu băieți de pe la vârste fragede. Chiar mi s-a intâmplat să intreb că nu mi-e rușine să intreb prietenele, la ce varsta si-au inceput viața sexuală. Și una la 13, alta la 15, alta a zis 18. Cea care a zis la 18 sigur a mințit. Dar in general cam ăsta e intervalul de vârsă, 13-18. Or fi și excepții de fete cuminți (religioase) care sunt virgine după varsta de 18 ani. Chiar un prieten care stă cu o fată pocăită, ea nu vrea să-și piardă virginitatea pana la căsătorie, dar face anal și oral. Deci ce naiba sa zic, știu că sună aiurea, dar dacă vrei fată cuminte, nu le mai găsești nicăieri. Pentru ele, sexul este o necesitate, pe cand la băieți e mai greu să incepi viața sexuală așa devreme. In Anglia, e legal de la 16 ani cu consimțământ, iar lor vârsta asta li se pare târziu, e ca și cum ar fi 18 la noi, si vrei mai devreme. Dar ce o fi o fi, eu nu mai cred in rugăciuni și minuni. Dragostea este doar noroc chior, să intâlnești persoana potrivită, pe care să o placi și care să te placă. Să găsești in celălalt exact ce ti-ai dorit de la persoana iubită.

| RAY a răspuns (pentru 94Lucifer94):

Suntem maimute emotionale care actionam instictiv fara ratiune, astfel nu poti intelege specia umana

| Alina0124 a răspuns:

Nu.

| GothLover69 a răspuns:

Eu nu pot acepta un barbat care face mai putin de 10 000 de euro pe luna, am nevoile mele. Daca barbatelul meu nu vrea sa imi satisfaca nevoile mele nu ma merita