| sot12 a întrebat:

Poti inscrie o masina pe numele tau daca nu ai permis de conducere

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti s-o inmatriculezi, doar ca nu poti circula, in mod legal, pe drumurile publice. La inmatriculare nu se cere existenta permisului de conducere.

| ombladon a răspuns:

Da,trebuie doar sa ai peste 18 ani, nu te intreaba nimeni daca ai sau nu permis.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nicio legatura proprietarul cu permisul de conducere

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Absolut, dar trebuie sa fii major. Poate ai sofer personal sau poate o cumperi s-o faci cadou, nu intereseaza pe nimeni ce faci cu ea atata vreme cat nu te sui tu la volan pe drumurile publice.

| missandrab a răspuns:

Da, dar sfatul meu e sa o inscrii pe cineva care are peste 30 de ani, ca sa platesti mai putin la asigurare.