| I'mPerfect(a)! a întrebat:

Intrebare pentru fete: inaintea menstrei aveti mereu aceleasi simptome (dureri de sani, spate, balonare, etc)? Raceala la ovare poate influenta simptomele sau chiar neaparitia menstruatiei in acea luna?! Vi s-a intamplat o astfel de dereglare de la "normal"?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pai eu de obicei ma confrunt cu sensibilitatea saniilor crescuta, astfel incat atunci cand ii ating ma dor, in rest nu prea am alte simptome, asa am o stare de dispozitie mai proasta si cam atat.
Mi s-a intamplat sa nu imi vina menstra o luna intreaga, am patit odata sa imi vina de 2 ori intr-o luna, deci se poate intampla sa ai parte de dereglari.Raceala la ovare sigur ca poate influenta menstruatia si poate si simptomele.

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da, pana m-am marita inainte de fiecare menstra ziceam ca mor! Si dupa ceva ani s-a dovedit ca aveam o anexita veche care a avut urmari foarte neplacute pentru mine, fiind nevoie de operatie! Deci, raspunsul este da! Racelile la ovare dau dureri de burta si de sani si ...mai rau, pot duce la sterilitate! Trebuiesc tratate la timp!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Inainte de menstruatie ma dor foarte tare sanii. atat.

| Ana a răspuns:

Inaintea venirii menstruatiei ma dor putin ovarele si am o stare proasta, atat.

| Izzﻵ a răspuns:

Salut! sincer nu am deloc dureri straight face mi s-a spus ca nu e normal ca pe toate fetele le doare spatele sanii etc. pe mine nu in schimb prima zi ma doar burta de mor cam 6 ore laughing nu stiu ce sa zic am intrenat-o pe dna de bio si mi-a zis ca e sunt sanatoasa laughing byee kiss