| Butterfly3008 a întrebat:

Am simptomele menstruatiei: dureri de ovare, dureri de spate, sâni sensibili, crampe abdominale, doar ca nu îmi vine. Am ciclul neregulat, dar de obicei îmi venea odată la 30 de zile, în afara de luna trecuta când mi-a venit cu câteva zile înainte. Trebuie sa mai am răbdare și sa aștept sa-mi vina? Dau fundița

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Daca iti venea la 30 de zile, asta inseamna un ciclu regulat cu lungimea de 30 de zile.
Faptul ca luna trecuta au existat diferente de cateva zile, se mai poate intampla.
Daca ai simptomele sindromului premenstrual, este foarte posibil ca in zilele urmatoare sa inceapa sangerarea menstruala.
Daca ai avut contacte sexuale neprotejate, atunci este altceva, insa nu stiu in ce context intrebi.
Daca nu ai avut contacte sexuale, da, trebuie sa te calmezi si sa astepti sa inceapa.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vin sa ti fac masaj reflexo in talpi, si o sa ti vina ciclu, pe bune zic fara misto, ce varsta ai?

| MrsHelp a răspuns:

Important este sa mergi la ginecolog cel putin 1 data pe an. Fara consult nimeni nu poate spune ce se intampla