| sanctuarySPA a întrebat:

Intrebare pentru fete. Mimati uneori orgasmul? La mine trece si o jumate de ora si nimic si atunci ma prefac ca termin.
Intrebare pentru baieti. Iti dai seama daca fata mimeaza? Cum?

12 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

În mod normal, da - îți cam dai seama.
Dar eu mă întreb altceva: de ce „nimic"?!? nu poți să pui și tu o mână acolo să-ți masezi clitorisul până explodezi de plăcere?!?

| Raven a răspuns:

Orgasmul e mai mult decât gâfâieli și țipete ca-n filmele porno, implică și mușchii vaginali și diverse reacții ale corpului, dacă e cu adevărat atent și dacă ești o actriță slabă, își dă seama. La mine nu-i cazul, mi-e lene să mimez și probabil m-ar bufni râsul dacă aș încerca, nu văd de ce aș face-o când avem alte metode la dispoziție pentru a-l obține...

| Freya1 a răspuns:

De ce te-ai complace in astfel de situație? De ce ai mima propria ta plăcere pentru ca el sa se simtă bine?
Eu nu mimeze ca nu am cum, nu e corect nici fata de mine nici fata de el. Daca am o problema sau nu ma simt bine vorbesc cu el si facem in asa fel incat sa fie ok.
Cred ca asta ar trebui să faci si tu.

| Paul754880338 a răspuns:

Woww! Iata o noua definitie a altruismului! Dupa 30 min de "nimic" reusesti sa mimezi fericirea ca sa il faci probabil fericit pe partenerul tau? Super! Asta este probabil izvorata din dragoste ...si vocatie pentru teatru si actorie.
Vai de mine! Personal nu as face diferenta dintre real si mimat niciodata. Dar acum ca am aflat despre aceasta varianta tot respectul meu pentru cele ce o fac. Continua si perfectioneaza-ti tehnicile! Intr-o zi te vei uimi si pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.N-am de ce sa fac asta.

| 2EXA a răspuns (pentru Raven):

Give this man a beer

| Endoryus a răspuns (pentru mihai69):

De ce? Cand poate sta degeaba si sa nu faca nimic.

| mihai69 a răspuns (pentru 2EXA):

This man is... a girl!winking

| mihai69 a răspuns (pentru Endoryus):

Știu și eu? Ca să nu adoarmă, de pildă. Că poate ratează momentul când trebuie să mimeze orgasmul și rămâne amantul nesatiscăfut...

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu am facut asta niciodata.
Dar,totusi,de ce nu-i spui iubitului ca nu reusesti sa ajungi la orgasm? Doar asa vei rezolva. Altfel,veti ajunge sa va despartiti,fiindca nu te satisface.
Inca un lucru, orgasmul doar prin penetrare se obtine greu, incearca sa-ti masezi clitorisul, sa-ti stimulezi sanii.
Si fii cu gandul acolo, nu pe dealuri.

| Andreeush a răspuns:

De ce ai mima?
Adică te minți singură și pe partener ceea ce mi se pare aiurea.

| Lizuca1234 a răspuns:

E simplu. Ori tu esti pe camp cu oile in timp ce faceti sex,ori tipul nu se ocupa de tine asa cum trebuie. Acordati o atentie mare preludiului in primul rand,vorbeste cu el si spune-i ca nu poti avea orgasm. De ce sa il mimezi cand te poti simti super bine? Si da, iti dai seama daca fata mimeaza. De ce si cum? Un barbat experimentat stie. In momentul orgasmului clitoridian, muschii vaginului se contracta asadar daca el te-a penetrat cu penisul sau degete, va simti acea contractie. Si dupa terminarea orgasmului, majoritatea femeilor nu mai accepta sa fie atinse pe clitoris. That is the secret!