| Lavy_4392 a întrebat:

Intrebare pentru baieti: "De ce iubiti femeile?"

20 răspunsuri:
| szergiu a răspuns:

Pentru ca sunt femeiwinking doar nu o sa iubim tot baieti oh go on bine sunt si cazuri de genu astalaughing))

Le iubim pentru ceea ce sunthappy

| gingasull a răspuns:

De prost ce sunt, de-asta le-am iubit straight face, naivi suntem noi barbatii cand avem incredere in voi femeile sad. Eu nu le iubesc, eu le... si atatwinking. Stiu imi voi lua multe stupid la aceasta afirmatie, dar asta e, suport consecintele, insa am fost sincer happy

| buldog a răspuns:

Motivul pentru. care iubim femeile este divin, dar ceea ce ne face sa le iubim(dupa parerea mea) este sensibilitatea, fragilitatea acestora. Aceasta intra in antiteza cu tandretea si duritatea baietilor...happy
Mai mlt nu pot explicahappy

| cucu a răspuns:

Pai in general de prosti... dar daca ar fi sa aprofundam putin. km ce ai vea u sa iubim? o vaca? o scroafa? o gaina?

| death a răspuns:

Vai de capul tău, pe toate? :O Vrei să ajumgem la nebuni? Cele care sunt sunt suficiente şi le iubesc pentru ceea ce sunt ele şi, mai ales, pentru că sunt diferite de majoritatea femeilor. Mai adânc de atât nu intru în detalii misogine.

| Sniper a răspuns:

Intrebare pentru tine: "De ce iubesti barbatii?" raised eyebrowswinking

| hugo a răspuns:

Dc nu? Pt ca dnz ne-a lasat femeia sa o iubim si femeii barbatul ca sa il iubeasca si sa intemeieze o familie!happy

| hominid dreak a răspuns:

Cand iubesti, o faci pur si simplu. Daca ai ajuns in punctul in care te intrebi:"De ce iubesc?", cred ca din momentul acesta dragostea isi pierde semnificatia.Conditionarea ne este determinanta in dragoste, ci dimpotriva, conduce relatia catre interes personal.

| Lucky_9459 a răspuns:

Pentru ca simtim atractie din parteai EI!
deea

| oky a răspuns:

Pentru ca nu iubim barbatii.

| stefan31 a răspuns:

Pentru ca vrem sa avem pe cineva langa noi pe cineva pe care sa iubim si daca de barbati nu suntem atrasi?! De aceea iubim femeile

| RainDrop a răspuns:

Pentru ca asa a zis D-zeu, ca sa intemeiem o familie!

| misiik a răspuns:

Pentru ca e normal, si plus de asta, este adevarata dragoste cu bun simti de raspundere.

| Sebby_6032 a răspuns:

Pentru ca asa ne este dat de la D-zeu...si daca nu iubim femeile at ce am mai iubi?
Voi dc iubiti barbatii?

| dgvfm a răspuns:

Salut lavy, pai hai sa raspundem si la intrebarea asta, parerea mea este ca femeia trebuie iubita si respectata, deoarece, merita din plin. ea duce greul in casa, ea are grija de casa, de copii, uneori ea are grija de noi barbatii sa nu o luam razna, uneori trebuie sa te iei si dupa sotie, prietena, amica, deoarece, unde doi gandesc, este mai bine. femeia, aduce pruncii, pe care noi ii dorim, ea se sacrifica, pentru noi, barbatii, uneori sunt femei care mor, la nastere, deoarece, si ea si noi barbatii dorim sa avem un copli sau doi, trei, etc. femeie, trebuie divinizata, normal, trebuie si ca femeia sa fie alaturi de barbat, sa-l asculte, sa-l iubeasca cu adevarat, te puuuup cu respect george din cernavoda.

| ana_8570 a răspuns:

De ce iubim femeile - Mircea Cartarescu

"Iubim femeile pentru ca au sani rotunzi, cu gurguie
care se ridica prin bluza cand le e frig, pentru ca au... See more... See more
fundul mare si grasut, pentru ca au fete cu trasaturi
dulci ca ale copiilor, pentru ca au buze pline, dinti
decenti si limbi de care nu ti-e sila. Iubim femeile pentru ca nu miros a transpiratie sau a tutun prost si nu asuda pe buza superioara. Pentru ca le zambesc tuturor copiilor mici care trec pe langa ele. Pentru ca merg pe strada drepte, cu capul sus, cu umerii trasi inapoi si nu raspund privirii tale cand le fixezi ca un maniac. Pentru ca trec cu un curaj neasteptat peste toate servitutile anatomiei lor delicate.Pentru ca fac toate treburile sacaitoare si marunte din casa fara sa se laude cu asta si fara sa ceara recunostinta.Pentru ca poarta tot soiul de zdranganele pe care si le asorteaza la imbracaminte dupa reguli complicate si de neinteles. Pentru ca iti deseneaza si-si picteaza fetele cu atentia concentrata a unui artist inspirat.Pentru ca se trag din fetite. Pentru ca-si ojeaza unghiile de la picioare. Pentru ca joaca sah, whist sau ping-pong fara sa le intereseze cine castiga. Pentru ca sofeaza prudent in masini lustruite ca niste bomboane, asteptand sa le admiri cand sunt oprite la stop si treci pe zebra prin fata lor. Pentru ca au un fel de-a rezolva probleme care te scoate din minti. Pentru ca au un fel de-a gandi care te scoate din minti. Pentru ca-ti spun "te iubesc" exact atunci cand te iubesc mai putin, ca un fel de compensatie.Pentru ca scriu fie extrem de delicat, colectionand mici observatii si schitand subtile nuante psihologice, fie brutal si scatologic ca nu cumva sa fie suspectate de literatura feminina. Pentru ca sunt extraordinare cititoare, pentru care se scriu trei sferturi din poezia si proza lumii.Pentru ca poarta un razboi total si inexplicabil contra gandacilor de bucatarie. Pentru ca pana si cea mai dura bussiness woman poarta chiloti cu induiosatoare floricele si dantelute. Pentru ca e asa de ciudat sa-ntinzi la uscat, pe balcon, chilotii femeii tale, niste lucrusoare umede, negre, rosii si albe, parte satinate, parte aspre, mirandu-te ce mici suprafete au de acoperit. Pentru ca in filme nu fac dus niciodata inainte de-a face dragoste, dar numai in filme. Pentru ca niciodata n-ajungi cu ele la un acord in privinta frumusetii altei femei sau a altui barbat. Pentru ca iau viata in serios, pentru ca par sa creada cu adevarat in realitate. Pentru ca le intereseaza cu adevarat cine cu cine s-a mai cuplat intre vedetele de televiziune. Pentru ca tin minte numele actritelor si actorilor din filme, chiar ale celor mai obscuri. Pentru ca daca nu e supus nici unei hormonizari embrionul se dezvolta intotdeauna intr-o femeie. Pentru ca nu se gandesc cum sa i-o traga tipului dragut pe care-l vad in troleibuz. Pentru ca beau porcarii ca Martini Orange, Gin Tonic sau Vanilla Coke. Pentru ca nu-si pun mana pe fund decat in reclame. Pentru ca momentul cel mai frumos al zilei e cafeaua de dimineata, cand timp de o ora rontaiti biscuiti si puneti ziua la cale. Pentru ca sunt femei, pentru ca nu sunt barbati, nici altceva. Pentru ca din ele-am iesit si-n ele ne-intoarcem, si mintea noastra se roteste ca o planeta greoaie, mereu si mereu, numai in jurul lor."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact din acelasi motiv pentru care ne iubesc si ele pe noi. Daca esti femeie ar trebui sa stii.

| deathlord a răspuns:

Sincer.si eu ma intreb, si la fel de sincer iti spun ca din acelasi motiv pentru care iubim ziua de maine.nu stii la ce te poti astepta.

| iulianlll a răspuns:

Iubim femeile pentru ca femeile trebuiesc iubite!