| Mandy a întrebat:

Aceasta intrebare este exclusiv pentru baieti: Ce va impresioneaza la o fata? cum ati vrea sa fie, ca sa o iubiti?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

E important să mă impresioneze într-un mod natural fără niciun fel de forţare. Valabil atât pentru caracter, comportament cât şi pentru fizic.
Dacă are imperfecţiuni şi-şi acoperă astea cu tone de machiaj, nu mă impresionează şi s-ar putea să mă îndrept către aia considerată de unii "urâtă" pentru că aia măcar îşi asumă propriul fizic şi nu forţează să pară ceea ce nu e.
De asemenea, trucul cu "râzi la glumele lui şi fii de acord cu ce spune el ca să se simtă el bine" nu merge la mine. Dacă văd din astea, cresc constant nivelul discuţiei şi apoi îi cer părerea. Dacă nu e-n stare să dea o replică pe măsură deşi în prealabil fusese "de acord" cu mine, e clar că nu are ce discuta mai mult de "hai pa!" cu mine.
Depinde foarte mult de bărbat, fiecare are criteriile sale şi ordinea sa de aplicare a criteriilor şi situaţiile sale.
De pildă, când căutam o fată pentru relaţie serioasă, mă durea fix în vrej de alea care arătau "bine" pentru că astea despre care mulţi spun că "arată bine" foarte rar au ceva în cap. De regulă alea care ies rar spre niciodată în evidenţă cu fizicul lor chiar au şi ceva în cap.
Or, pentru mine inteligenţa e criteriu de departajare când vine vorba de începerea unei relaţii serioase.
Cam aşa ar trebui să fie ca să mă impresioneze şi să continui abordarea.
După ce mă impresionează, apoi trebuie să-mi treacă nişte teste de atitudine pe care nu le aplic eu ci situaţiile apar... eu trebuie doar să observ.
În acelaşi timp, să fie dispusă să înceapă o relaţie cu mine.
După ce începe o relaţie cu mine şi testele de atitudine "ies bine", apoi e important să pot eu să o respect, să o înţeleg, să am încredere în ea pentru a putea fi sincer cu ea şi să mă simt bine în prezenţa ei.
Dacă şi asta cu respectul, înţelegerea şi sinceritatea funcţionează, de-aici urmează să apară şi iubirea.
Da, ştiu, eu un proces complicat şi sunt eu pretenţios la femei dar fix aşa am procedat şi cu iubita mea şi nu regret nicio secundă.
Oricum, dacă unul din acele teste sau unul din criteriile de departajare nu este îndeplinit, atunci s-a închis la pâine şi nu mai are nicio şansă la mine, indiferent că arată bine, că nu e posesivă, că e fidelă, etc. etc. Nu-mi pasă.
Salutare.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu prefer sa fie o fata de treaba care sa vina la mine in fiecare zi sa iesim afara sa ma pupaceasca si sa tina la mine. Pana cand ramanem impreuna si restul vine de la sine. Ma intreb daca or mai fi fete asa...

| Vizitiul a răspuns:

Ma impresioneaza cand ma indeamna involuntar sa o cuceresc. Mai trebuie sa insir calitati?

| Loryoficial a răspuns:

Buna. In primul rand sa fie o fata amuzanta si sa nu fie plictisitaore, sa fie plina de viata si sa stie cum sa se distreze! si ca sa o iubesc sa imi fie mereu aproape sa fie frumoasa si sa ma iubeasca si ea! cam atatbig grin
BeyBey!