| catthshshshs a întrebat:

Intrebare si pentru fete si pentru baieti: ati fost vreodata geloase/gelosi pe prima sau primul din viata actualului partener? Si ma refer aici la prima relatie sexuala, nu la prima prietenie.

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Da, si recunosc. Am avut o perioada cand am fost geloasa pe ea, dar am vorbit cu el, i-am spus ce simt, si mi-am dat seama ca nu avea rost acea gelozie prosteasca a mea. Credeam ca eu sunt inferioara, ea fiind prima din viata lui. Dar nu este asa, pentru ca din moment ce acum e cu mine, imi ofera mie zilele lui, isi imparte viata cu mine, si am parte de iubirea lui, acea gelozie nu isi are rostul. Chiar el m-a facut sa inteleg acest lucru, demonstrandu-mi ca ma iubeste doar pe mine, si ce a fost mai demult, este doar trecutul care a ramas in urma, nu trebuie sa i-l amintesc eu, din moment ce el a incheiat acel capitol din viata lui si acum este doar al meu. love struck

Numai bine!

15 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu sunt in situatia asta, pentru ca suntem incepatori amandoihappy

Dar stai linistita ca eu sunt geloasa pe toate fostele luilaughing(cu care n-a facut nimic) deci sunt si mai exagerata.
Totul e sa realizezi ca ai o problema si ca nu e normal ce simti!
In rest, e bine sa ti aceasta gelozie in tine ca e deranjanta si nelalocul ei!

lolita
| lolita a răspuns:

Nu sunt geloasa pe nimeni deoarece eu am preferat un barabat cu experienta si cum suntem casatoriti stiu ca pentru el sunt mai speciala ca si celelalte ca care a avut o relatie.

| madalicious a răspuns:

Nu. Pentru ca nu m-a interesat trecutul lui sexual. Prezentul e mai important, trecutul e trecut, ce-a fost nu se mai intoarce. love struck Am avut siguranta asta de aceea nu am putut fi geloasa. Dar la primul iubit as fi vrut sa fi fost eu prima lui partenera sexuala. Insa n-a fost sa fie. oh go on

| Sara2 a răspuns:

Eu nu deoarece nu am cunoscut-o pe prima la nici un iubit

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Da.si inca mai sunt geloasa pe fosta lui partenera pentru ca se mai aud, au ramas intr-o relatie de prietenie! si da...sunt Geloasaaaaaa...

| francesca a răspuns:

Nu stiu daca e vb de gelozie, dar pur si simplu ma "racaie "pe creier sa imi spuna cineva ceva de ea, sau sa ne intalnim cu ea, sa vad o poza cu ea, etc.nu mi-a facut nimic saraca fata, dar... pur si simplu gandul ca iubitul meu a fost si al ei candva ma "zburleste":d.nici eu nu pot sa imi explic de ce iau am aceasta atitudine.stiu un singur lucru:cand aud de ea imi ies la iveala gherutelebig grin

| alynuch a răspuns:

Nu, deoarece sunt eu aceea:dhee hee si DA cred ca, as fi

| alina_7697 a răspuns:

Nu, pentru ca nici un am cunoscut-o in mod direct, si atunci nici nu ma cunostea pe mine, si nu ii tin socoteala ce a avut in trecut sau cate a avut. Conteaza mai mult viitorul. Trebuie sa recunosc ca am fost putin geloasa pe o fost prietena de a lui, dar numai pentru faptul ca inca se mai intelegeau bine. Pana cand am vazut cu ochii mei cum sta treaba, si m-am linstit. Asa ca linisteste-te ca totul o sa fie ok.

| pisicel_5329 a răspuns:

Sunt un pic geloasa pe fostaa :-

| roberta_7421 a răspuns:

Nu, deoarece nu am cunoscut-o si chiar daca au avut o relatie de 2 ani stiu ca nu se mai gandeste la ea si din acest motiv nu sunt geloasa.nu neg ca la inceputul relatiei ma gandeam un pic la fosta lui prietena, dar acum nu ma mai gandesc deloc.

| Stefania . a răspuns:

Da si abia astept sa aflu cine este.

| Mikee a răspuns:

Intotdeauna se intampla asa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti buna

| horiasima a răspuns:

Mereu sunt gelos pe mine big grin

| andre98 a răspuns:

Nu