| cassidyvarna a întrebat:

Intrebarea mea este de ce un tip ar continua sa caute o tipa, chiar daca ea l-a rugat sa il lase in pace daca nu e interesat de ea? Stiu din felul in care ma trateaza ca ii sunt indiferenta, si totusi, desi l-am rugat sa imi dea pace, contnua sa ma tachineze... As vrea sa stiu, preferabil, din punctul de vedere al unui tip, de ce isi bate joc de mine?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil l-ai suparat mult prea tare si acum te sicaneaza ca "rasplata". Sau ar fi posibila si varianta ca nu-i esti indiferenta si cu tot refuzul tau, el continua sa insiste fiindca inca mai are... sperante.

| Paul2222 a răspuns:

Posibil ca el sa nu iti vada ''indiferenta'', poate in ochii lui tu esti ''hard to get'' si el si-a luat rolul de mascul. Poti sa-i explici intre 4 ochi ca nu esti interesata de el si ca ai vrea sa te lase in pace.