| AEWPenta a întrebat:

Intrebata adresata barbatilor, o parere as dori va rog, eu unul cred ca femeile urasc sexul si o fac doar din obligatie.
Voi ce credeti?

17 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Daca era asa nu mai aveam probleme cu supra popularea planetei.

| danbnz a răspuns:

Nu cunosti femeile.
Si lor le place la fel de mult ca si noua.

| corbulalbrosu a răspuns:

Unele DA. Altele NU. In mod absolut sigur. big grin

| mihai69 a răspuns:

Noi credem altceva.

| Drimmero a răspuns:

N-ai idee cat de mult se gandesc ele la sex si cat le place sa-l practice...nici nu-ti imaginezi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Cam multe ştii tu.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Unul care e atent la ce e prin jur si nu e doar un visator poet plin de romanta va realiza niste lucruri,, trebuie doar sa casti bine ochii si sa te duca bibilica.

| Bizon95 a răspuns:

Cred ca exista SI femei frigide (nu se excita) insa sunt putine

cred ca exista si extrema cealalta: nimfomane, care si-ar trage-o oricand, oriunde si cu oricine, iar pornul e plin de femei care au orgasme multiple deci departe de facut numai din obligatie

cred ca barbatii se excita zilnic, iar noaptea au erectii de mai multe ori

cred ca femeile sunt indoctrinate de mici ca sex-ul e un lucru rau (ca sa le "protejeze" sa nu ramana insarcinate cand nu trebuie, iar asta (abstinenta) e o tampenie destul de mare pentru ca ar trebui educate nu inhibate)

cred ca o femeie care nu ajunge sa aiba orgasm pentru ca barbatul nu e interesat deloc de placerea ei, s-ar putea sa deteste sexul

cred ca prima oara pe o femeie o doare si cum spuneam mai sus daca nu ajunge sa aiba orgasm, atunci numai repulsie o sa simta

cred ca daca dupa casatorie si femeia si barbatul se culca pe o ureche cand e vorba de aspect, excitare si sex pentru ca e o "datorie in casatorie" asa ca barbatul pompeaza 5 minute, isi da drumul si se intoarce pe partea ailalta si se culca, moment in care femeia ajunge la un moment dat sa NU MAI AIBA NICI UN CHEF DE SEX, dar si invers, sunt casatorita, nu ma mai intereseaza silueta, asa ca ma ingras, imi trag mustata si mi se rupe de tot, dupa aia ma mir de ce barbatul si-a tras amanta

si mai cred ca ar trebui sa iti dai interesul SERIOS, cina romantica, mers la sex shop si cumparat diverse chestii de gen lenjerie comestibila, catuse sigure (sunt din zahar si se pot sparge sigur (nu te poti rani in nici un fel) si foarte usor, sau au un mic cioc undeva de care daca tragi se desfac fara cheie), si ce iti mai trece prin cap sa piparezi viata sexuala (costum de latex pentru ea, bice care dor foarte putin dar deloc, etc.) eventual sa discuti cu vanzatorul de la sexshop, daca are ceva experienta poate chiar sa iti recomande ceva care sa iti schimbe viata sexuala total

etc.

| Goete a răspuns:

Incearca sa ii dai (le dai) mai multa atentie inainte si in timpul actului sexual, preocupa-te sa ajunga la orgasm si vei vedea cum.vor sari ele pe tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu.
Daca ar fi asa, ar exista doar prostituate, nu si curve. Cat timp exista parasute care iau cartierele la rand, pe gratis, nu ai cum sa afirmi ce spui tu acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că ți-ai face cruce daca ai știi fanteziile neîndeplinite ale femeilor

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt mai wow ca alte tale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar putea fii mai bune decât vreau eu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ale mele da

| Paul754880338 a răspuns:

Este mai degraba o particularitate, ce poate sa decurga din incompatibilitate, decat o generalitate. Mecanismul de perpetuare a speciei, ce include atractia sexuala si interesul pentru sex, este perfect. Dovada este, ca a functionat atata vreme in orice conditii si inca functioneaza.
Dar daca ti se intampla sa gasesti acest dezinteres destul de des, incat sa fii tentat sa generalizezi, cred ca ar trebui sa te intrebi daca nu cumva problema este la tine si poate tine de abordare, de atitudine, de minimalizarea subiectului in sine care este de fapt mult mai sofisticat decat o eticheta "frigida", sau "doritoare"... sau poate nu intelegi uneori prea bine punctul de vedere al femeii, prea preocupat fiind de a pune punctul tau de vedere in prim plan, de aici rezultand neintelegeri ce duc spre dezinteres si incompatibilitate.

| TFL007 a răspuns:

Nici o femeie pe lumea asta nu uraste sexul, doar daca e schizofrenica

| Cristian2222222222 a răspuns:

Daca ar fi Asa mama ta te-a facut din obligate? Sau IA placut sexul?