| anonim_4396 a întrebat:

Nu credeti ca femeile care urasc barbatii nu ar trebui sa fie numite feministe? Feminismul lupta impotriva discriminarii sexuale, in niciun caz impotriva barbatilor. Si mi se pare gresit faptul ca feminismul este asociat misoginismului. Voi ce parere aveti?

32 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar trebui numite barbatiste laughing si iti tin partea pentru ca suna ciudat feministe asa cum si denumirea misogin e iesita din comun

| RAY a răspuns:

In mod normal nu trebia sa existe discriminare sexuala e ilogic asa ceva

| KamaSutra a răspuns:

Idiotenie,asta e tot big grin

| LePotato a răspuns:

Prostie, prostie, prostie happy, eu unul alta explicatie nu am.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Normal ca nu. Una e sa fii feminista, alta e sa fii misandra.

| syd2 a răspuns:

Totul este din cauza discriminarii din trecut. Nimic mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

rolling on the floor omule... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde atata ura. Sunt persoane care nu se plac absolut deloc le ignori pur si simplu. Nu-mi spune ca esti placuta de toti barbatii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fsfsdf sdfsd fsdf sdfsdssdf sdfsd fsd

| DonaldTrump a răspuns:

Sunt doar niste femei frustrate cu tot neo-feminismul lor. Adevar graiesti sunt niste insulte pentru fostul feminism, desi nici denumireaza de femi-nazi nu imi convine laughing

| vaporwave a răspuns:

ca feminismul modern nu-si are rostul. tot ce fac tipele e sa caute nod in papura
nu ai auzit ca au schimbat icon-ul de la prieteni de pe facebook pentru ca barbatul statea in fata femeii?

| IonutCG90 a răspuns:

Feminismul este foarte bun dar prin ASIA, AFRICA, și SUD AMERICA (acolo unde este necesar) Restul continentelor trăiesc destul de evoluat zic eu, există discriminare dar la nivel foarte foarte foarte foarte foarte foarte scăzut.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru IonutCG90):

in SUA e cea mai mare nevoie de feminism zic eu
toate tipele cu +100kg si cont pe tumblr au nevoie de el... uite un exemplu: https://www.youtube.com/watch?v=z2K7vmpyYSs

| Ohaithar a răspuns:

Ura de bărbați se numește misandrie. Feminismul nu are legătură cu misandria, deși există persoane care își ascund ura de bărbați ca feminism. Persoanele astea trebuie ignorate, indiferent dacă ești bărbat sau femeie, fiindcă orice discuție va ajunge la o ceartă (zic din experiență) în care tu ești misogin.

| mgtow a răspuns (pentru Ohaithar):

Eu sant misogin dar port conversatii civilizate cu femeile, numai ca nu ma implic in ceva stabil cu ele (doar interes profesional) la cumparaturi, colege de servici... atat.

| Ohaithar a răspuns (pentru mgtow):

Ai pățit ceva de ești misogin? SIgur femeile au tabieturile lor, dar nu cred că e un motiv să le disprețuiești.

| mgtow a răspuns (pentru Ohaithar):

Am cateva motive sa le urasc si uite ca singur o duc mult mai bine in viata, chiar daca supele la plic imi reduc speranta de supravietuire ajung sa traiesc pana la 60 de ani laughing Doar altii fumeaza si bea de rup si mor pe la 90 de ani

| Ohaithar a răspuns (pentru mgtow):

Dacă tot o arzi solo, ți-aș recomanda să te apuci de gătit. Și așa noi o facem mai bine. Un risotto cu somon merge fenomenal cu o bere și o țigară după. Măcar așa știi că ajungi la 75 de ani.

| mgtow a răspuns (pentru Ohaithar):

Prefer sa nu prind pensia imi ajung 60 de aniwinking

| Ohaithar a răspuns (pentru mgtow):

Pentru asta îți trebuie femei.

| mgtow a răspuns (pentru Ohaithar):

Ii las pe altii sa aiba probleme cu ele, am vazut la una pe tricou no boyfriend no problem numai ca in cazul meu e no girlfriend more money and better life for me laughing

| Ohaithar a răspuns (pentru mgtow):

Eh. Fiecare cu ale lui. Dar părerea mea e că nu are rost să ignori 50% din populație pentru câteva aluzii. Uite încearcă un experiment social, dacă ai tupeu. Întreabă fiecare femeie pe care o găsești atrăgătoare ce face. Doar atât. După care mergi mai departe. ZI-mi ce ai observat happy

| mgtow a răspuns (pentru Ohaithar):

Obosesc repede cand le iau la interogatoriu, nu sant detectiv particular si nici agent de politie. Le cam place sa le bagi vorbe in gat si eu daca nu sant intrebat nimic nu pot continua conversatia, pentru asta sant lingaii disperati care sar in capul lor.

| Ohaithar a răspuns (pentru mgtow):

Nu am zis nimic să te bagi în vorbă. Am zis doar să le întreb ce fac. După aia pleci. Simplu. Îți ia 10 secunde.

| mgtow a răspuns (pentru Ohaithar):

Nu-i vad rostul in mod normal trebuie rabdare si insistare ca sa prinzi pe una dar la cum au ajuns sa umble dupa bani mi-e cam sila de ele, sa nu zic cat sloboz au incasat pe fetele lor apoi le mai pupi dale-n p.c.

| Ohaithar a răspuns:

Să înțeleg că vă cunoașteți?

| Ohaithar a răspuns:

Ok, e evident că ai văzut conversația noastră... păreri?

| Ohaithar a răspuns:

Tot nu ai zis dacă faci experimentul pe care ți l-am propus... TIR sau nu...

| mgtow a răspuns (pentru Ohaithar):

Tiru nu are treaba, nu am de gand sa fac experimentul si asa mi s-a luat sa ma bag in seama cu necunoscute, ele ma pot intreba la ce statie ma dau jos si le zic imediat altceva n-am ce sa le fac.

| Ohaithar a răspuns:

Și care e poblema? Fiecare cu treaba lui. Dacă omul așa se exprimă, lasă-l în plata lui și mergi mai departe. Cât despre ce ai zis tu... TMI.

| Ohaithar a răspuns:

E evident că are o problemă cu tine, dar eu rămân imparțial, îți doresc succes cu supele instant (nu recomand) și lipsa de femei din viața ta. Dar măcar încearcă experimentul pe care ți l-am propus.Ai mult de râs după.îți garantez. happy

| f3e4r5 a răspuns:

Da e adevarat