| emilia21 a întrebat:

Intreruperea anticonceptionalelor poate duce la o sarcina? intrebarea este in general, nu ma refer la o persoana! va multumesc!

Răspuns Câştigător
| LoryM22 a răspuns:

Da poti ramane insarinata dupa intreruperea cu anticonceprionale

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intreruperea anticonceptionalelor+contact sexual fara prezervativ duce la o sarcina.

| emilia21 explică:

Am luat anticonceptionale timp de 3-4 luni aprox. iar intrebarea asta am vrut sa o pun de mult, ca sa vad raspunsurile, daca in caz se intampla sa uit sa le iau. deci ce ziceti am sanse sa raman daca nu le mai iau, mi-as dori foarte mult un bebe!

| LCD a răspuns:

Depinde de...cat timp ai luat anticonceptionale...cunosc cazuri diferite.nu stiu ce sa zic... o persoana a luat 2 ani de zile, in fiecare zi. si nu ramane insarcinata. o alta persoana, ia de 8 ani, si am inteles ca poate face copii straight face intreaba un medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca am inteles bine intrebarea si raspunsul meu este:
Daca intrerupi anticonceptionalele si nu folosesti alta metoda de contraceptie normal ca poti ramane insarcinata. Daca te referi la perioada de 7 zile, in care trebuie sa iti vina menstruatia, esti protejata, deci poti face sex fara sa ramai insarcinata dar trebuie sa ai grija pentru ca riscul de a face o infectie este foarte mare in perioada asta.

| 345 a răspuns:

Da dar trebuie sa ai grija