| max_4494 a întrebat:

Iti multumesc Xena pentru raspunsul legat de dragostea platonica.Meritai premiata dar Miruna a raspuns mai rapid.Si totusi daca intalniti persoana visurilor voastre si in acelasi timp considerati ca relatia este practic imposibila, renuntati la ea? Visele se transforma uneori in realitate!

Răspuns Câştigător
| Yang a răspuns:

Cu placere, un multumesc face mai mult.Parerea mea este ca nu exista dragoste imposibila exista doar prostia unora de a se indragosti de o persoana total gresita atunci da e imposibil. Cei care iubesc persoane casatorite, cei care iubesc persoane care nu le impartasesc aceste sentimente asta este vina lor. Daca prin imposibil te referi la parerea celor din jur, interactiunea parintilor poate face o relatie incompleta, diferenta de varsta pejudicii acestea se pot uita daca ai suficient curaj sa iti asumi un risc dar sa fii constient in acelasi timp ca poti pierde tot.Nimic nu este imposibil trebuie sa vrei

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu există persoana visurilor căci de-aia îi spune "vis" ca să rămână vis şi doar la nivel mental.
Dacă o relaţie este imposibilă, mergem la următoarea înainte să ne ataşăm prea tare şi atunci suferinţa e minimă.
Nu există dragoste la prima vedere şi nici iubita/iubitul visurilor. Există oameni de sex opus. Unii mai faini, alţii nu prea şi dintre care cu unii dintre ei ajungi să ai o relaţie, cu unii o relaţie bună, cu unii mai puţin bună şi, de aproape toţi de desparţi - fie din vina ta, fie din vina lui, fie din vina distanţei, fie din vina monotoniei.
Sănătate!

| Goofy77 a răspuns:

Visele se mai pot transforma in realitate dar cred ( o parere personala) ca este cam greu si in privinta relatiei daca este imposibila " soarta" renuntam asta este