| SorinBvB a întrebat:

Iubesc o fata din toate punctele de vedere dar nu stiu cum sa o abordez pentru ca mi-e frica de respingere si sunt si foarte timid si cred ca am intrat in zona prieteniei de unde se iese foarte greu. SPUNETI-MI O METODA CU CARE SA O CUCERESC

10 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Zici ca nu stii cum sa o abordezi, dar zici ca ai intrat in zona prieteniei... nu mai inteleg. vorbesti cu ea pe facebok, prin sms, prin orice altceva, in care sa nu fiti fata in fata, asa esti mai relaxat. fie ii spui direct, fie o inviti la o cafea depinde de ea si varsta voastra. si daca e sa fii refuzat sa stii ca nu e nici o problema., toti am fost refuzati, de mai multe ori de cat ai putea sa crezi chiar, asta e viata, continui tehnica cu alte fete, si ai sa vezi ca tot incercand, ai sa ai si noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar fata. fata schiteaza ceva cand te vede, simte ceva pentru tine, sau vrei dragoste cu forta?

| SorinBvB explică (pentru anonim_4396):

Da de exemplu ma suna ma cheama sa iesim pe afara rade la glumele mele dar sunt prea timid sa ii spun direct tocmai de aia caut alta metoda

| SorinBvB explică (pentru anonim_4396):

Da de exemplu ma suna ma cheama sa iesim pe afara rade la glumele mele dar sunt prea timid sa ii spun direct tocmai de aia caut alta metoda

| anonim_4396 a răspuns (pentru SorinBvB):

Mai baiatule, atata vreme cat glumesti cu ea nu ai cum sa fi timid

| unknøwn a răspuns:

Na lasă că nu-i de tine deocamdată. Ai alte probleme de rezolvat.
Timiditatea, frica de respingere.
Interacţionează şi poartă conversaţii cu cât mai multe fete.
Când ai asemenea probleme e foarte greu să ai succes din prima. Şanse aproape nule.

| miru20cmrecords a răspuns:

Spune-i ca o placi.

| SorinBvB explică (pentru miru20cmrecords):

Cum naiba daca ii spun direct ar fi prea penibil gen Stii ceva eu te plac

| miru20cmrecords a răspuns (pentru SorinBvB):

E cu tine in clasa?

| AlleBmth a răspuns:

Ai putea sa i spui direct, mai tarziu o sa regreti daca o sa dai la oparte aceasta sansa!