| uglyCORPSEbride a întrebat:

Buna TPU-istilor!

Intr-o intrebare anterioara, v-am cerut sfaturi in privinta BFF-oaicei mele.
M-am hotarat sa stau de vorba cu ea face2face, si sa ii explic ca ma deranjeaza unele lucruri la ea. Nu am de gand sa pun capat prieteniei, vreau sa o intaresc.

Desi mi-ar fi mai usor sa ii explic pe mess, am considerat ca este mult mai bine sa ii spun in fata. O sa imi gasesc cam greu cuvintele, si sunt nehotarata. Nu stiu cum sa abordez discutia, mi-e frica de reactia ei.
Ma gandeam sa facem un fel de joc "tu imi spui ce nu iti place la mine, eu iti spun ce nu imi place la tine". Mi se pare o metoda perfecta, as descoperi si defectele pe care nu mi-am dat seama ca le am. Problema este ca s-ar putea sa raspunda ca nu o deranjeaza nimic la mine (spune mereu ca iubeste pe toata lumea si nu o deranjeaza nimic pe planeta asta, dar stiu ca minte), deci nu pot sa ii spun toate lucrurile pe care le cred despre ea, si ea sa nu spuna ce o deranjeaza la mine. Nu ar fi corect.

Voi ce ati face in locul meu?

1 răspuns:
| NCL a răspuns:

Buna. de ce nu incerci altfel. vorbesti cu ea pe mess. sau fata in fata sa va trimiteti scrisori... ce parere aveti una despre cealalta defecte...si daca nu vrea ii spui ca iti doresti foarte mult sa primesti scrisori ca nu ai primit niciodata vezi tu. si acolo ii scrii frumos exact de te deranjeaza. nu vulgar[-x>big grin