| Blueblueblueeah67 a întrebat:

Iubesc un baiat. Dar are prietena, oare e o cauza pierduta?sad

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Nu e o cauza pierduta. E doar o chestiune de timp pana se despart. Cateva luni maxim.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Depinde cat de implicat e in relatia respectiva, daca e ceva de sezon si baiatul te-ar place atunci nu e o cauza pierduta

| VadTot a răspuns:

Eu Nu Cred Nici Decum ca l ai iubii! Si imagineaza ti ca isi lasa prietena pentru tine ok? Totul bine si frumos in sufletul tau.Dar Gandeste te cum va fi Atunci cand te va parasii si pe tine pentru o alta fata! Te ai gandit la asta?laughing)

| neutrino a răspuns:

Stai la panda. Daca baiatul te place, va veni si randul tau.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu. Dacă-l iubești lupți. Eu admir persoanele care NU se împacă cu ideea resemnării, a pierderii, ci continuă să lupte (indiferent daca e vorba de iubire sau de altceva). In felul ăsta îi si dovedesti că iubesti mult..., că nu e o joacă de copii.

| h3r a răspuns:

Cam da...
Chiar daca ai incerca sa te bagi "peste" relatia lor, tot tu o sa ai de suferit. El sa zicem ca este atras de tine fizic si o sa accepte orice propunere de-a ta, insa dupa un timp tot la ea se va intoarce. Nu te sfatuiesc sa il astepti, o sa te chinui singura.
Mai bine ai accepta ideea ca este al alteia si nu o sa ai niciodata sansa. Nici daca ai sta la panda nu ai nimic de castigat.

Uita-l, evita-l, nu te mai gandi la el!
Take care.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.
Bine-ar fi să nu te bagi. Înţeleg că e greu, mai ales dacă ţii atât de mult la dânsul, dar pune-te puţin în pielea tipei.Nu e bine şi ştii cum se spune ''roata se întoarce''.Tot ce poţi face, după părerea mea, este să aştepţi. Poate relaţia lor nu e atât de strălucită şi norocul îţi va surâde!
O seară plăcută.

| oOoBrBoOo a răspuns:

Pai nu prea e o cauza pierduta vezi cum merge relatia intre iei doi si daca crezi ca relatie este puternica intre ei doi eu zic sa uiti de el si sa caut un baiat liber si sa nu strici relatia dintre ei doi mai bine cauti pe alticneva si cine sti poate iti gasesti iubirea cea mare.Multa bafta