| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor! am nevoie de ajutorul vostru. Ma intilnesc cu un baiat aproape de 3 ani. Cind sunt cu el mi-i bine, parca as simti ceva pentru el. Cind pleaca in alt oras totul se schimba; nu mai simt nimic pentru el, nu ii duc dorul. Nu pot sa-i zic " Te iubesc". Nu-mi iese acest cuvint din mine, din inima mea. Oare ce poate fi? Il iubesc sau nu? Cum as putea afla in sinea mea daca il iubesc?
P.S( inainte de el il iubeam mult pe un baiat. Simteam ca imi place de el, ma topeam dupa el, aveam ceva in mine cind eram linga el si cu el. dar prietena mea cea mai buna mi l-a luat. am suferit mult, aproape 3 ani din cauza ca l-am pierdut. ma durea enorm cind ii vedeam impreuna.)
Poate mi-e frica sa ma indragostesc si din aceasta cauza nu simt nimic pentru prietenul meu?

Răspuns Câştigător
| Allergikaa a răspuns:

Care ca tii la el, eu nu-ti pot spune daca il iubesti, dar atat timp cat in prezenta lui te simti bine sunt sigura ca abia acum te indragostesti cu adevarat si incepi sa cunosti dragostea cu adevarat, eu zic sa-ti dai timp, sa incerci sa iti faci o lista cu ce-ti place si cu ce nu la el una cu lucrurile pe care vrei sa le simti in preajma lui si atunci o sa vezi ce simti cum simti si de ce iti e frica. Mult noroc

2 răspunsuri:
| love_6120 a răspuns:

Doar tu stii ce e in sufletul tau.dar din ce spui nu cred ca iti iubesti iubitul. poate tii mult la el si te.ai obisnuit cu el.cel mai bine e sa lasi timpul sa treaca.
Timpul le rezolva pe toate!winking

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Ti la el dar nu il iubesti cu adevarat... poate pe viitor... nu se stie