| anonim_4396 a întrebat:

Iubesc un baiat, dar el ma uraste si a facut cateva chestii ca sa ma raneasca si-l urasc, dar am si niste sentimente frumoase pentru el. E posibil sa-l urasc si iubesc in acelasi timp?

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

In dragoste totul e posibil, ideea consta in felul urmator, il iubesti datorita faptului ca are ceva aparte care te atrage, il urasti pentru ca el nu simte la fel, plus ca te-a ranit, este un motiv pentru care ar trebui sa-l lasi.
La fel este si situatia mea, el ma uraste, nu ma baga in seama, pentru ca l-am iubit si inca crede ca il mai iubesc, se da la toate fetele si pe mine ma evita, dar trece peste, oricum intr-o zi o sa dispara farmecul lui pentru tine, asa cum este si situatia mea, totul depinde si de personalitate nu doar de aspectul fizic!

17 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!

Exact ce spunea și BREAKSKIES: il uraști pentru că ți-a făcut ceva, dar in același timp incă il iubești pentru ceea ce a fost pană acum. Probalil incă nu te-ai acomodat cu ideea că el nu mai este langă tine.

Incearcă să hotărăști dacă pentru tine ar fi bine să incercați să vă salvați relația, iar dacă crezi că se poate atunci discuta cu el și ajungeți la o decizie luată de amandoi.

Dacă nu poti discuta cu el atunci e clar că nu se mai poate vorbii de o relație.

O zi frumoasă! happy

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Pentru ca inca mai tii la el dar nu iti place faptul ca te-a tratat asa. E ceva normal.

| Danysan a răspuns:

E posibil cand inca nu sti cum sa iti controlezi sentimentele...inima ti-o ia inaintea ratiunii-asta e o dovada ca il iubesti si ca desii te-a ranit si ti-a facut rau tot il vrei aproape de tine. Daca ceea ce a facut nu e destul de grav mai dati-va o sansa uitati totu, stergeti cu buretele si incepeti din nou.In viata mai trebuie sa ti cont si de ce iti spune inima. Funda?:-D?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal. Asa este construit omul din punct de vedere emotional, se pot intampla multe acolo in adancurile inimii noastre fara sa ne dam seama altii chiar isi dau dar incearca sa nu recunoasca. Pur si simplu. Da poti sa il iubesti si sa il urasti in aceelasi timp. Dar am senzatia ca il iubesti mai mult pe cat il urasti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai continua asa ceva ca te imbolnavesti, sunt destui baieti care stiu sa aprecieze adevarata valoare a unei fete

| LineGuide a răspuns:

Ii urasti atitudinea, dar il iubesti pentru ce a fost el in trecut, cand aveati o relatie frumoasa. Este normal sa mai ai sentimente fata de persoana care a fost, dar la fel de normal este sa-i urasti atitudinea din prezent.
Mult noroc!

| Ichnat a răspuns:

De ce nu ii propui so luati de la inceput?
Hmmm, ca si cand nu v-ati cunoaste! happy

| Raiiiisa a răspuns:

Da,atunci cand nu stii sa-ti controlezi prea bine sentimentele.
O data ti-e drag de el, apoi imediat te gandesti ca i-ai da cu ceva in cap.

| Keith a răspuns:

Te uraste tocmai pentru ca tu il iubesti si te-a ranit doar ca sa ajungi si tu sa il urasti. Daca stii ca nu i-ai dat alte motive ca sa te urasca inseamna ca asta e singurul motiv.Sincer nu te mai gandi la el daca te uraste si axeaza-te pe altcineva care sa merite sentimentele tale frumoase.Acest baiat nu te merita.Bafta!

| suntZeu a răspuns:

De la iubire la ura e un mic mic pas, cand iti face o traznaie il urasti, daca in timp iti trece si revine iubirea e clar ca asta e mai puternica... spune-i exact ce simti, daca e un baiat de treaba va sti cum sa iti raspunda, daca te ia la misto dai IGNOR

| Gαηαmα a răspuns:

Copilarii.Nu,nu este posibil, iubirea nu inseamna ura.

| vinusipaharu a răspuns:

Nu poti uri ceva ce iubesti. Probabil il iubesti si te doare ca te face sa suferi, nu te merita.

| annna69 a răspuns:

Ura in definitiv e doar o dragoste nereusita happy

| Assy99 a răspuns:

Da, este posibil, asta se numeste dragoste. Si pentru unii e chiar dureros. Din partea mea băieţii sunt niste "porci", nu toti, dar in general...
Nu au stiut niciodata sa pretuiasca sentimentele unei fete.
Daca nu te iubeste n-are niciun sens sa iti prapadesti sentimentele pe un astfel de baiat.

| alezander12 a răspuns:

De la dragoste pin la ura este doar un pas.asa ca e posibil ca sa il iubesti si sal urasti in acelasi timp.mai bine il uiti si cauti pe alt cineva!

| Alexucccccaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Da, in ziua de azi in dragoste si in razboi totul e permis. Si sa stii ca iubirea e cea care ramane pentru totdeauna, nu ura.
Dintr-un moment in altul ura poate fi invinsa de iubire :* Adica ma refer ca in orice moment ar putea ajunge si el sa te iubeasca din nou. Dar nu te amagi cu asa ceva si mai bine fi cu altul care te merita cu adevarat:*

| AlienuRoz a răspuns:

De ce nu ii zici sa-ti faca cinste cu un cuiwinking