| UnNumeScurt a întrebat:

Are cineva idee cam dupa ce perioada de timp dispar sentimentele pentru o persoana? Iubesc o persoana de 5 ani si am fost impreuna cateva luni si mi-a facut niste chestii greu de iertat dar inca o iubesc. E o medie macar a cat poti avea sentimente de iubire pentru o persoana? Dau funda

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| JayLuckyLuciano a răspuns:

Depinde de fiecare persoana in parte. Incearca:
-sa nu stai singur sau izolat, sa iesi cu prietenii
-sa-ti gasesti diverse activitati pe care le placi
-ocupa-te de cariera ta, citeste, fa sport, orice dezvolta pe tine ca persoana
Si intreaba-te ce motive ai avea sa suferi atata timp pentru o persoana care nu merita, cand viata este atat de scurta. Sunt atatea persoane minunate pe care le poti cunoaste, atatea lucruri care iti pot oferi bucurie, pur si simplu nu merita sa-ti intristezi viata pentru o singura persoana care, facand acele chestii a demonstrat ca merita sa plece din viata ta. Bafta, fii o persoana inteligenta si gandeste rational situatia

4 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

După o perioadă in care nu ai absolut niciun contact fizic cu persoana respectivă.
Cunoști persoane noi, îți schimbi anturajul.
Uiti definitiv de persoana respectivă atunci când te va atrage o altă persoană.

| Emma30555 a răspuns:

Trebuia sa îți treacă deja dacă nu va vedeți și nu mai e nimic între voi. Nu are cum sa fie iubire, e mai mult un blocaj de al tău, încearcă sa cunoști persoane noi, iubirea dacă nu e reciproca e mai mult obsesie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de persoană. Cu cât timp petreci mai mult cu o persoană, cu atât te atașezi mai mult. Deh, asta dacă îți e și dragă.

| Michaeel a răspuns:

Sentimentele nu dispar, asa din senin. Trebuie sa treci peste și sa uiți, viata merge înainte și nu trebuie sa stai 5 ani sa plângi după o persoana cu care ai fost câteva luni. Nu merita nici nici nu e bine pentru tine. Încerca să uiți persoana, cunoscând pe alt cineva.