| DespreIubire a întrebat:

Iubesti? De unde stii asta? De unde stii ca iubesti cu adevarat?

Răspuns Câştigător
| AndyLavy a răspuns:

Il iubesc, pentru ca dupa 3 ani de relatie, inca mor de nerabdare sa il vad, si inca simt acei fluturasi in stomac, ma culc si ma trezesc cu gandul la el, imi fac fel si fel de scenarii in gand despre cum va fi viata noastra impreuna, fac orice pentru a il vedea zambind, chiar daca nu am chef sau timp in momentul respectiv, renunt la mine pentru el, cateodata il privesc cum doarme si as vrea sa il trezesc doar pentru a ii spune ca il iubesc, si nu as rezista nici macar o zi fara sa ii aud vocea. Si da, sunt sigura ca asta e iubire adevarata, pentru ca stiu ca nu e perfect, ma enerveaza aproape zilnic, si multe lucruri nu sunt asa cum imi doresc, dar cu toate astea, chiar si defectele lui ma fac sa il iubesc si mai mult.

9 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Iubirea are multe forme, fiecare persoană o iubești într-un mod diferit.
Când iubești o persoană chiar ști asta, simți asta în tine și e atât de frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, simt.happy
Ce stiu sigur e ca nu pot sta fara el si nici nu vreau.

| Raiiiisa a răspuns:

Daca nu stii asta, insemna ca nu ai avut parte niciodata de sentimentul ala.
Poti sa simti diferenta dintre atunci cand iubesti si atunci cand nu o faci.

Chiar nu ai avut niciodata fluturi in stomac, sa simti fiori numai cand vezi persoana iubita sau sa sa ai mereu sentimentul ca ai face orice pentru persoana aceea si ca ea este tot ce conteaza?!
Nu credhappy

Fiecare o simte in felul lui si la fel, fiecare o arata in felul lui.

| justsummer a răspuns:

Te uiti in ochii persoanei respective si simti ca plutesti si ca ea e toata lumea ei ca respiri prin ea si pentru ea.

| cllaudDia a răspuns:

Stii ca iubesti cu adevarat atunci cand ai face orice pentru ca persoana iubita sa fie fericita, atunci cand mori de nerabdare sa te sune(chiar daca ati vorbit acum 30 de minute), cand dormi sau te trezesti dimineata el e primul si ultimul gand. Stii ca iubesti atunci cand nimic din jurul tau numai are importanta. happy

| AnoOo a răspuns:

Atunci cand traiesti intr-o alta lume.

| uiteasa a răspuns:

Atunci cand vei iubi vei stii asta.pur si simplu iti vei da seama de acest sentiment

sa incerc sa iti dau o definitie a iubirii e complicat dar uite ce pot spune. vrei sa fii mereu cu respectiva persoana, te simti protejata atunci cand esti in preajma persoanei iubite, te gandesti mereu la ea, simti ca lumea se poate sfarsi in clipa respectiva pentru ca tu esti ferict/a, ai o privire speciala cand te uiti la persoana pe care o iubesti, esti dispus/a sa faci absolut orice pentru cealalta persoana si vrei sa pui binele celuilalt inaintea binelui tau..etc.

sper ca ai inteles cat de cat cum e cu iubirea happy

| Links a răspuns:

Simplu. Daca iubesti pe cineva, ai face totul pentru a-l face fericit sau pentru a fi cu el.

| Popescu_Andrei_1997 a răspuns:

Nu sti big grin.