| GoDiePlease a întrebat:

Este o diferenta intre iubire. si iubire adevarata? daca da..cum stii daca iubesti pe cineva cu adevarat?

2 răspunsuri:
| Florenta16 a răspuns:

Da, iubirea defineste majoritatea cazurilor. Iubirea este si atunci cand te indragostesti de un obiect, iubirea este si cand te joci cu un catelus, si cand te ia de mana un baiat.
Insa, iubirea adevarata vine atunci cand simti tu in suflet, si asta noi nu putem sa iti aratam, caldura aia si pasiunea si dorinta de a saruta persoana respectiva si de ati petrece cat mai mult timp impreuna. Crede-ma, ca iti vei da seama, ca o sa simti ca esti pana peste cap euforica, si aia e iubirea adevarata. Bafta!

| AndutzaTa a răspuns:

Daca iubesti pe cineva cu adevarat trebuie sa te gandesti mereu la el, sa il suni, sa il cauti, sa ai fluturi in stomac de fiecare data cand il vezi, sa ti se para cel mai frumos si sa nu te uiti dupa altii! Daca cu adevarat iubesti acea persoana o faci pe deplin, adica ai fi in stare sa renunti la tot pentru respectivul! Ai lasa de la tine si ai cere iertare cand ai gresi! Dar fiecrae stie ca simte si daca iubesti cu adevarat iti dai seama atunci inima ta nu poate trai o zi fara sa nu-l vada pe celalalt.