| RAY a întrebat:

Iubirea inseamna sacrificiu? fetelor ce sacrificiu ati facut vreodata pentru persoana iubita?

37 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Prea evoluate replicile mele pentru mintea ta, cam asa s-ar traduce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu-ti fa iluzii)).Ca sa ai replici evoluate, trebuie sa fii tu mai intai evoluat si nu e cazul.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-mi bat capul cu tine,, ti-am dat suficienta atentie/

| OldSoul a răspuns:

Iubirea nu inseamna sacrificiu, iubirea inseamna intelegere.
Daca vorbim de sacrificii aia deja e o relatie cu potential toxic.
Acum desigur, asta e opinia mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele nu pot face nici un sacrificiu, chiar si dacã il fac este doar spus de catre barbat, sã il facã pentru a continua relatia.

| veryhonest a răspuns:

Premisa este gresita.

| Luoar94 a răspuns:

Iubirea nu inseamna sacrificiu, este gresit sa crezi asta. Atunci cand iubesti vrei sa il faci pe celalalt fericit, nu sacrifici nimic, pur si simplu alegi sa faci si unele lucruri pe care poate nu le-ai mai facut pana in acel moment. Nimeni nu te obliga sa faci ceva, pur si simplu o faci pentru ca asta vrei, asta iti doresti, asta simti.