| Djdndjdj3j a întrebat:

Iubita mea a avut ciclul ultima oara pe 5 pana pe 10 luna trecută, noi pe 16 am făcut sex doar ca am pus prezervativul greșit după l-am întors cum era corect, acum ei i-a întârziat ciclul, încă nu i-a venit, se poate sa fi rămas însărcinată?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, este imposibil, sigur are dereglari hormonale, ar trebui sa mearga la ginecologie sa o consulte, ce varsta are?

| Djdndjdj3j explică (pentru CristiDinBucuresti):

16 ani, ea de mica se confrunta cu un ciclu neregulat, doar ca de când facem sex a început sa l aibă regulat, acum 3 luni a luat și 2 pilule de a doua zi la recomandarea medicului

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru funda, cam devreme si a inceput viata sexuala, trebuia sa astepte macar sa faca 18 ani

| Djdndjdj3j explică (pentru CristiDinBucuresti):

Oricum, este 100% sigur ca nu va rămâne? ea oricum va merge marți la un control, și din câte mi-a arătat pe aplicația ei de calcul a menstruației arata ca era fertila în acea zi

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poate sa fie insarcinata, fiindca nu exista sperma in prezervativ.
Fata are ciclu de tip NEREGULAT de aceea vien cand vrea el, iar aplicatia care o foloseste este total inutila, fiindca la fetele si femeile cu ciclul de tip NEREGULAT, este impsoibil sa se tina vreo aplicatie sau calendar.
Folositi intotdeauna prezervativ la sex si veti fi protejati integral.

Răspuns utilizator avertizat