| Andrei101010 a întrebat:

Iubita mea a vazut ca am vorbit cu mai multe fete si s-a suparat foarte tare.Pentru ca s-a intamplat de mai multe ori si ii promiteam mereu ca nu se va mai intampla.Nu stiu de unde tot afla.Dar acum s-a suparat foarte tare.Noi asteptam un copil.Si dimineata a inceput sa se simta foarte rau si sa aiba sangerari.Am dus-o la spital si din pacate a pierdut sarcina.Acum nici nu vrea sa ma vada si tipa ca sunt un monstru.Ma simt vinovat ca a murit copilul nostru sad ce pot face?

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu sunteți niciunul monstru. Ea ar trebui să meargă la un psiholog s-o ajute să depășească trauma pierderii sarcinii, apoi la un specialist pentru a determina cauza avortului spontan. Astfel încât pe viitor să se poată feri de ceea ce a declanșat nefericita întâmplare.
Și tu, lasă panaramele dacă ai de gând să devii părinte!

| Necunoscut112 a răspuns:

Parcă spuneai că vrea să facă avort că te porţi urât cu ea şi nu te mai vrea. Acum aţi scăpat de "problemă"... Treci peste.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Astfel de incidente nu au de fiecare data un vinovat! Oricat de mare ar fi fost supararea ei, nu ar fi putut face acest avort spontan din aceasta cauza! Pastrarea unei sarcini este de o dificultate imensa insa in functie de stadiul ei de sarcina aceasta poate nu a fost capabila sa o pastreze...acest lucru este si in functie de femeie si manifestarile acesteia! Incearca data viitoare sa nu o mai superi si sa iti calculezi bine faptele pe care le vei face! Deocamdata aceasta trebuie consolata si de ce nu dusa la un psiholog deoarece poate ramane cu o trauma sau sa-l considere un esec cu final nefericit! Meriti"a doua sansa"

| Anna121 a răspuns:

De ce vorbeai cu alte fete daca avei prietena? Si ce anume vorbeai cu ele? Banuiesc ca nu conversatii scurte si de bun simt cum ar fi fost normal, nu? Nu prea ai ce sa faci, copilul nu mai este. Poti consula un psiholog, poate te ajuta.

| Andrei101010 explică (pentru Anna121):

Nu am voie sa vorbesc sau ce?

| R3sp3ctt a răspuns (pentru Andrei101010):

Daca esti intr-o relatie si o iubesti, nu trebuie sa vorbesti cu alte fete ce nu trebuie, o ranesti si nu ii arati ca ao iubiesti.Singura chesti care trenuie sa faci e sa uiti de ea, sa te cumintesti si sa cauti o alta fata. Daca te impaci cu ea nu va fi la fel, mereu va fi paranoica, mereu iti va scoate ochii si fecat sa traiti chinuiti mai bine las-o libera sa isi gaseasca si ea pe cineva care sa o faca fericita si tu sa te cumintesti si apoi sa cauti o relatie serioasa(vorbesc din propia experienta)

| Anna121 a răspuns (pentru Andrei101010):

Am zis conversatii de bun simt, dar banuiesc ca nu ai vorbit doar atat cu acele fete de s-a suparat iubita ta atat de tare.In plus, puteai sa-i zici si ei ce vorbesti si cu cine, fiindca intr-o relatie nu e tocmai ok sa ascuzi asa ceva.Nu inteleg, de ce te-ai implicat intr-o relatie, ai mai lasat-o si gravida daca nu aveai de gand nimic serios cu ea?

| Cristinaaa28 a răspuns (pentru Andrei101010):

Nu

| Cristinaaa28 a răspuns:

Ce poti face? Sa te calmezi si sa nu mai fii asa de afemeiat! Tu esti singurul care a gresit aici. daca aveai prietena si mai ales ca asteptati un copil nu trebuia sa faci asta nici in ruptul capului! Acum trebuie sa accepti consecintele si sa iti dai seama ce ai pierdut, pentru ca ea nu cred ca te va ierta happy