| anonim_4396 a întrebat:

Iubita mea mi-a propus sa facem sex, si mi-a spus ca este virgina si eu la fel. Daca o fac cu ea doar anal... ea se dezvirgineaza?

23 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu dar tu te poti alege cu o boala venerica.

| Andr3y007 a răspuns (pentru Salontanul):

Ce fel de boala si ce poti pati de la ea? si cum stii daca ai luat-o laughing

| Laurentiu_4547 a răspuns (pentru Salontanul):

Si sa se murdărească de rahat laughing

| Salontanul a răspuns (pentru Andr3y007):

Intreaba un medic. http://www.sfatulmedicului.ro/......icale_6521
Si nu mai rade cand nu stii nimic. Razi atunci cand macar ai citit doua brosuri de specialitate. Dar cand esti tabula rasa, taci!

| Doηηa a răspuns:

Se spune "sex anal"și teoretic nu, nu are himen în anus, bă!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Ca de obicei aceeasi dilema. Tehnic vorbind sexul anal nu dezvirgineaza fata. Proba virginitatii la fete e himenul care se afla in vagin si tehnic vorbind dezvirginarea se face in urma penetrarii si ruperii acestui himen. Desigur ce se intampla daca himenul e elastic sau refuza sa se rupa ca are probleme de structura? Ai penetrat fata si nu s-a rupt himenul. Mai e virgina? Nu.

De aceea conventia e ca orice activitate sexuala ce implica penetrarea duce la dezvirginare, inclusiv sexul oral.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Cat de lunga ar trebui sa-i fie limba ca s-o defloreze? Daca spuneai cu degetul sau mana, erai credibil. Pacat ca restul era perfect.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Neagu_Fanica_1980):

Exista persoane cu o limba mai lunga decat normal si fete cu himenul foarte subtire. Se poate, teoretic, in cazuri rare. Eu ma refeream la sexul oral ca activitate care nu tehnic dar propriu zis vorbind duce la pierderea virginitatii. Intr-o acceptiune larga adoptata chiar si de multi psihologi si sexologi, orice activitate sexuala intre doua persoane duce la pierderea virginitatii si aceste opinii ale lor le poti vedea pe internet in multe discutii pe aceasta tema.

| sofisis a răspuns:

Un om virgin este un om care nu a avut niciodata nici un tip de relatie sexuala (se include aici si cea anala).

| Felys a răspuns:

Asta mi se pare un mare sacrificiu pentru ea,sa faca de dragul tau sex anal virgina fiind,practic ea va simtii doar durere ca sa iti ofere tie placere,daca ai accepta asa ceva insemna ca esti un egoist fara masura,sexul anal este o porcarie si daca tot se face,cel putin il fac persoanele experimentate nu ca voi, nu iti bate joc de fata in acest fel, nu cred ca merita, sunt sigura ca a propus asta doar ca sa nu te piarda, cel mai bine limitati-va la intalniri si saruturi dulci ca si pana acum pana cand va ajunge la o varsta cand poate sa isi inceapa viata sexuala fara sa aiba probleme de nici un fel

| Alcyon a răspuns:

Sexul anal e pentru cupluri care doresc sa-si condimenteze viata sexuala si sa incerce ceva nou. In niciun caz nu poate inlocui sexul normal. Daca e practicat des, e posibil sa-ti slabeasca muschii (fiindca anusul nu este elastic precum vaginul, ce se dilata de poate sa iasa copilul prin el) si sa ajungi sa faci pe tine. Nu mai spun ca exista riscul sa te alegi si cu fisuri anale. Virginitatea nu sta intr-un himen, ca altfel, toate femeile cu himen elastic s-ar considera virgine.

| Danysan a răspuns:

Din punct de vedre al Medicilor Virgina esti pana ti se rupe Himenul sau Ata la baieti.Din Punct de vedere Moral in momentul in care ai contact sexual indiferent de ce natura Orala, vaginala sau cum e cazul tau de natura anala nu mai iesti.Asa ca ea nu se Dezvergineaza pentru ca nu i se rupe nimic dar poti sa pui ca si0-a Inceput Viata Sexuala cu asa ceva. Incearca dar fi cu mare bagare de seama pentru ca trebuie sa fie Bine.

| Naяutσ a răspuns:

Da mai din fund ii ajunge in vagin.
Eu daca as fi fata si mi-ar propune un baiat sa facem sex anal i-as propune sa-i bag un bat de matura in fund.

| marry95 a răspuns (pentru Naяutσ):

Pacat ca nu exista butonul de like. laughing bun raspuns

| Naяutσ a răspuns (pentru marry95):

Exista voturiwinking

| marry95 a răspuns (pentru Naяutσ):

Nu stiu...sunt noua pe aiciwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cati ani ai copile? laughing

| zaratu a răspuns:

Nu trebuie vaginal

| denyemy a răspuns:

Nu se dezvirgineaza dar care e scopul?! Mai bine o faceti cum trebuie si va luati grija asta. Mai ales ca ea iti propune asta, nu stiu ce mai astepti...

| InceputulUnuiSfarsit a răspuns:

laughing De ce ai face asta? E naspa!

| Cocosmin96 a răspuns:

NU